Taryboje prisieks konservatorė Rasa Petrauskienė

Klaipėdos rajono savivaldybės taryboje – vėl pasikeitimai. Tarybos narė, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Vida Ronkaitytė atsisakė savo mandato vardan bendrapartietės Rasos Petrauskienės, buvusios rajono Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos. Antradienį vyksiančiame posėdyje ji turėtų ištarti rajono Tarybos narės priesaiką, kurią priima Vyriausiosios rinkimų komisijos atstovas.


2019 metų rudenį R. Petrauskienė, kuri tuometės valdančiosios daugumos koalicijos susitarimu dirbo rajono Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja, laimėjo Gargždų vienmandatėje apygardoje vykusius pakartotinius Seimo rinkimus ir buvo Seimo nare nuo 2019-09-26 iki 2020-11-13. Pralaimėjusi dabartinės kadencijos Seimo rinkimuose 2021 m. sausio viduryje Klaipėdos rajono savivaldybės taryboje R. Petrauskienė vėl buvo patvirtinta Administracijos direktoriaus pavaduotoja, kai jos bendrapartietis Mindaugas Šunokas parašė pasitraukimo pareiškimą. M. Šunokas tuomet aiškino, kad jo sprendimas pasitraukti yra suderintas su TS-LKD frakcija Klaipėdos rajono savivaldybės taryboje, kuri tada priklausė valdančiajai daugumai. Jis į šias pareigas buvo paskirtas 2020 m., tuo laikotarpiu, kai R. Petrauskienė buvo parlamentarė.
Šių metų pavasarį vėl rajone pasikeitus naujai valdančiajai daugumai, gegužės 26 d. Tarybos posėdžio metu R. Petrauskienė buvo atleista iš Administracijos direktoriaus pavaduotojos pareigų. Netekus pareigų Administracijoje yra galimybė grįžti į rajono Tarybos politikos kelią: galima kreiptis su prašymu į VRK dėl sugrąžinimo į buvusį porinkiminį sąrašą ir jei koks partijos kolega pagal sąrašo vietą iš jo pasitrauktų.
Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Jolanta Petkevičienė „Bangą“ informavo, kad birželio 16 d. komisijos posėdyje buvo svarstytas konservatorės R. Petrauskienės prašymas, kuris buvo patenkintas. Toks komisijos sprendimas R. Petrauskienei atvėrė galimybę tapti Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos nare.
„Lietuvos Respublikos vyriausioji rinkimų komisija, vadovaudamasi LR savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo 89 straipsnio 3 dalimi, atsižvelgdama į R. Petrauskienės 2022 m. birželio 10 d. prašymą ir išnykus aplinkybėms, kurios buvo pagrindas pripažinti savivaldybės tarybos nario įgaliojimus nutrūkusiais nesuėjus terminui pagal Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo 88 straipsnio 1 dalies 2 punktą, nusprendžia: pripažinti R. Pet­rauskienei vietą porinkiminiame Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos nario mandato negavusių kandidatų, iškeltų Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, sąraše“, – skelbiamas VRK sprendimas.
TS-LKD partijos narė V. Ronkaitytė vakar „Bangai“ trumpai pakomentavo, kodėl atsisakė Tarybos narės mandato. Ji samprotavo, kad Taryboje turi dirbti jauni žmonės. „Užleidžiu vietą jaunimui, kad būtų nauji gūsiai, naujos mintys“, ‒ sakė politikė.

Monika CALZONAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių