Tarybos posėdyje – kaip prie kortų stalo

Andriaus JOKUBAIČIO asociatyvi nuotr.

Eiliniame rugsėjo mėnesio Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos posėdyje ketvirtadienį netrūko įvairių pasiūlymų, aštresnių pasisakymų, žiežirbos pylėsi tiek iš opozicijos, tiek iš valdančiųjų. Svarstant Strateginio plano pakeitimus ir vėl prisiminus daugiafunkcio centro Gargžduose peripetijas, atmosfera itin įkaito vis replikuojant Administracijos direktoriui, kuris nesusilaikė nuo garsių komentarų iš vietos, tad nebeištvėrę opozicijos atstovai pasiūlė: „Iškvieskite policiją, mere!“ Sigitas Karbauskas vėliau išėjo pats.
Tarybos nariai darbo turėjo nemažai – priimti sprendimai 48 klausimais, išklausytos 3 informacijos. Iš 27 Tarybos narių dalyvavo 26, nedalyvavo Tarybos narys Arvydas Katkus, turintis nedarbingumo pažymą.


Nepavyko susitarti dėl atkarpos
Opozicija su valdančiąja dauguma vėlėsi į karštas diskusijas. Opozicionierių pasiūlytam protokoliniam sprendimui daugumos balsais nepritarta 20 klausimo svarstymo metu – dėl pritarimo valstybės įmonės Lietuvos automobilių kelių direkcijos ir rajono Savivaldybės bendradarbiavimo sutarties pasirašymui. Šiuo sprendimo projektu buvo siūloma pritarti sutarties pasirašymui ir skirti 40 proc. statybos darbų išlaidoms apmokėti iš rajono biudžeto valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr. 2201 Priekulė–Sakūčiai–Ventė ruožo nuo 0,000 iki 1,162 km rekonstravimui.
Tarybos narys, liberalas Justas Ruškys, dirbantis opozicijoje, pasidžiaugė dėl gausesnio bendradarbiavimo su LAKD ir prieš sprendimo projekto balsavimą įgarsino protokolinį pasiūlymą: „Pavesti Administracijos direktoriui inicijuoti bendradarbiavimo sutarties su Lietuvos automobilių kelių direkcija dėl kelio Nr. 227 Jakai–Dovilai–Laugaliai atkarpos Dovilai–Laugaliai, kuriam jau šiuo metu yra rengiamas projektas, sutarties pasirašymui.“ J. Ruškys pasisakė manantis, kad tai viena iš pagrindinių jungčių įvažiuojant į miestą. Esą žinomas ir poreikis sužiedinti visą karjerų teritoriją, taip pat, kad reikalinga dviračių trasa. „Tai yra vienintelė atkarpa, likusi netvarkyta. Pati Kelių direkcija yra pradėjusi projektavimo darbus, manau, kad Savivaldybė tikrai turi galimybę prisidėti prie tokio kelio projekto spartesnio įgyvendinimo“, ‒ įsitikinęs kalbėjo Tarybos narys.
Administracijos direktorius S. Karbauskas Tarybos nariams tvirtino, kad darbų jau priplanuota trejiems metams į priekį. „Dėl žiedinimo ir dviračių takų mes žinome, bandysime išspręsti“, ‒ pažadėjo direktorius.
Tarybos narys J. Ruškys pritarė, kad Kelių direkcija eiles sudaro jau nuo 2025‒2026 m. „Bet būkime protingi – užsirezervuokime vietą su Savivaldybės prisidėjimu, kad su šiuo projektu neatsidurtume 2035 ar 2036 m.“, ‒ savo pasiūlymo laikėsi J. Ruškys ir pridūrė manantis, kad šią kelio atkarpą yra būtina tvarkyti.
Rajono meras Bronius Markauskas patikino, kad tai nėra paskutinė sutartis su LAKD: „Šiandien siūlomas sprendimo projektas yra apsvarstytas, buvome susitikę su Kelių direkcija ir yra jau sutarta. Manau, kad artimiausiu laiku ir toliau kalbėsime bei spręsime, kuriuos kelius įtraukti ir papildyti sutartis su LAKD. Gal Tarybos nariai turės ir daugiau pasiūlymų.“
„Turbūt įsikarščiavę nebegirdime vienas kito. Siūlymas yra pavesti Administracijos direktoriui vesti derybas. Jeigu derybos vyksta – gerai, jeigu Taryba pavedė, vadinasi, kontroliuos. Ko bijoma? Ar dar nesuderinta daugumoj? Bet visi žinome, kad šio kelio reikia“, ‒ pasisakė Tarybos narys, dirbantis opozicijoje, Vaclovas Macijauskas.
„Neturiu ko pridurti – viską pasakė V. Macijauskas. Prašau pritarti protokoliniam pavedimui“, ‒ pasiūlymą palaikė liberalas, Tarybos narys N. Galvanauskas. Vis dėlto protokoliniam pasiūlymui nebuvo pritarta: už balsavo 11 Tarybos narių, prieš – 11, susilaikė – 4.


Traukė vienas kitą per dantį
„Mačiau, kad posėdžių salėje sėdi žiniasklaidos atstovai. Labai norėčiau, kad aprašant Tarybos posėdį, kuris dabar vyksta, būtų pažymėta, jog Tarybos nariai atsisakė galimybės pradėti derybas dėl ankstesnio darbų pradėjimo tokiose svarbiose atšakose kaip Dovilai–Laugaliai – su dviračių takais ir apšvietimu, kur sodininkai jau daug metų skundžiasi, dviratininkai nepravažiuoja. Mes einame ten, kur yra tik pravažiuojamasis kelias ir, deja, tai kažkaip susiję su valdančiosios daugumos vienos iš vicemerių gyvenamąja vieta“, ‒ po balsavimo replikavo Tarybos narys J. Ruškys.
„Žiūriu kolegos Tarybos nariai jau pradėjo dalyti pavedimus ir žiniasklaidos atstovams, ir aš noriu jų paprašyti paviešinti, kad J. Ruškys dar padarys live transliaciją šįvakar“, ‒ patraukė per dantį Tarybos narys, dirbantis daugumoje, Raimondas Simonavičius.
Replikavo ir Tarybos narys, valdančiosios daugumos atstovas Vaclovas Dačkauskas: „Norėčiau kolegas informuoti, kad derybos dėl šio kelio rekonstravimo nuo Dovilų iki Laugalių vyksta jau nuo 2010 m. Justai, nieko naujo nepasakei.“
Pasisakė ir Tarybos narė, vicemerė Violeta Riaukienė: „Kadangi šis kelias, dėl kurio svarstome, yra Priekulėje, buvo paminėta, kad galimai susiję su vicemere. Žinia, kad aš gyvenu Priekulėje. Norėčiau Tarybos nariams priminti, kad dar 2019 m. rašiau raštą į LADK, kad spręstų minėtą klausimą, ‒ pasisakė V. Riaukienė. ‒ Šis kelias yra vienos iš pagrindinių – Priekulės Pamarių gatvės – dalis. Atvažiuokite į Priekulę ir praeikite šiuo šaligatviu, pravežkite neįgalų žmogų ar vežimėlį su vaiku. Tuomet galėsite atsakyti gyventojams, ar tikrai reikia remontuoti šį kelią.“
Į replikas Tarybos narys J. Ruškys atsakė, kad pavedimų esą nedalijantis. „Į žiniasklaidą kreipiausi prašydamas atkreipti dėmesį. Ačiū R. Simonavičiui už reklamą – vadinasi, žiūrėjo mano transliaciją, kuri vyko pirmadienį, ir žino, kad šiandien taip pat ji bus, ‒ pasisakė Tarybos narys. ‒ Taip, vicemere, sutinku, rašėte raštą ir dalyvavote posėdyje su Kelių direkcija. Tikrai buvo ieškomas variantas, kaip tą atkarpą šaligatvio sutvarkyti, kad nesemtų vanduo, būtų apšviesta ir tinkama eiti. Dabar tai yra 40 proc. prisidėjimas prie kapitalinio kelio rekonstrukcijos.“
Tarybos narys, dirbantis valdančiojoje daugumoje, Jonas Dumašius pasiūlė tęsti Tarybos posėdį ir svarstyti kitus klausimus: „Čia jau vyksta diskusija prie kortų stalo.“
Sprendimo projektui dėl pritarimo LAKD ir rajono Savivaldybės bendradarbiavimo sutarties pasirašymui dėl valstybinės reikšmės rajoninio kelio Priekulė–Sakūčiai–Ventė ruožo rekonstravimui pritarta vienbalsiai.


Monika CALZONAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių