Tauragėje pagamintos pirtys keliauja ir į Klaipėdos rajoną

Pirčių gamintojai K. ir I. Kiršiai džiaugiasi šeimos verslą puoselėdami kaime.

Pirčių gamintoja Ieva Kiršė akcentuoja, kad gera pirtis yra mūsų kultūros paveldo dalis. Ji – ir laisvalaikio praleidimo, poilsio, o svarbiausia – sveikatos šaltinis. Tauragės rajone, Dargaičių kaime, pirtis gaminantys Karolis ir Ieva Kiršiai džiaugiasi šeimos verslą puoselėdami kaime. Jų gaminiai keliauja į pastatymo vietą ant ratų, yra eksportuojami į Vokietiją.
Atvėrė naujas galimybes
Ieva atvira – šiandien ji savo gyvenimo kitaip neįsivaizduotų, nors kasdien į darbą jie vyksta 15 kilometrų. Taip pat tenka patiems atsivežti ir darbuotojus, o vos pritrūkę statybinių medžiagų ar įrankių vyksta į miestą. Tačiau dirbti kaime yra gera ir smagu. Erdvios 1 000 kvadratinių metrų iš tėvų perimtos dirbtuvės, įprasta vieta suteikia savito žavesio. Asfaltuoti keliai ir patogus susisiekimas neapsunkina verslo. „Iki pirčių gamybos augome pamažu. Sumažėjus baldų poreikiui, buvo gautas užsakymas pagaminti pirtį Vokietijos rinkai. Vienas sėkmingas užsakymas pakeitė veiklos pobūdį“, – pasakoja Ieva Kiršė, UAB „Pirtys ir ne tik“ direktorė. Jauna moteris neslėpė, kad prieš gerą dešimtmetį iš tėvų perėmęs medinių baldų gamybos įmonę, būtent pašnekovės vyras Karolis suprato, kad versle kaskart reikia ieškoti naujų nišų, skirtingų veiklos krypčių. Sėkmingai atliktas užsakymas atvedė naujų klientų ir iš Lietuvos, ir iš Vokietijos, atvėrė naujas verslo galimybes, o medinių baldų gamyba užleido savo vietą pirtims. Klientų tauragiškiai turi ir Klaipėdos rajone.
Pirčių gamyba yra Ievos ir Karolio puoselėjamas šeimos verslas, kuriam, anot pašnekovų, sezoniškumo nėra. Gaminiai į vietą pristatomi beveik surinkti, tad orai pirčių statybai įtakos neturi. Verslas nestojo net per pandemiją. Mat uždaryti savo namuose žmonės ieškojo sveikatinimosi galimybių neišvykdami iš savo kiemo. Pandemija pirčių gamybos verslui padėjo šoktelti į viršų.
Vokiečiai gerokai kuklesni
Pasipylusi užsakymų virtinė augino verslo potencialą, individualią veiklą keitė įkurta įmonė, atsirado daugiau darbuotojų. Šiandien didžioji dalis Dargaičių kaime pagamintos produkcijos keliauja į Vokietiją. Ten siunčiami standartiniai gaminiai, nedidelės pirtelės, kurių pristatymą kuruoja vadybininkas. O Lietuvos rinkoje į kiekvieną klientą žiūrima individualiai. „Patys važiuojame paskui pirtelę, ją pastatome, pažiūrime, kad viskas veiktų puikiai ir tinkamai būtų pritvirtintos net pačios mažiausios langinių skardelės“, – neslėpė savo darbo specifikos pirčių gamintojai. Ieva ir Karolis pastebi, kad vokiečiai yra gerokai kuklesni už mūsų tautiečius. Juos tenkina nedidelė dviejų su puse kvadratinių metrų pločio pirtelė, o štai lietuviams reikalinga erdvi pirtis su didele sauna ir svečių priėmimui pritaikytu priešpirčiu. Mūsų krašto žmonėms svarbu laiką leisti ne tik su šeima, bet ir draugų būryje. Domėjimasis mediena, karkasiniais statiniais padėjo ieškoti naujų, tinkamiausių sprendimų užsakovams, išpuoselėti net įmantriausią skonį tenkinančius projektus.
Tikslas stiprina šeimą
Kartu su savo vyru dirbanti Ieva neslėpė, kad dirbant ir gyvenant kartu visko pasitaiko. Tenka pasipykti dėl nupirktų ne tokių klijų, tačiau bendri tikslai dar labiau suartina šeimą. Juk savo gerovę, verslą jauni žmonės kūrė sunkiu darbu, neskaičiavo valandų. „Mūsų verslo sėkmės paslaptis – palaikomas ryšys su klientu. Čia gaminami individualūs užsakymai, ne konvejeriniai gaminiai. Kartu su klientu renkamės pirtelės dydį, medžiagiškumą, išorės spalvas. Patys užtikriname kokybę, atvykstame į vietą, viską sumontuojame. Jei kyla bėdų, atsiliepiame į skambučius beveik visada. Nežiūrime, ar tai ankstus rytas, savaitgalis, ar vėlus vakaras. Tai padeda pelnyti žmonių pasitikėjimą, palankumą“, – apie savo verslo sėkmės receptą kalbėjo UAB „Pirtys ir ne tik“ direktorė Ieva. Pašnekovė neslėpė, kad šiuo metu šeima svajoja apie verslo plėtrą, orientaciją į dar didesnius projektus – jie siekia gaminti greičiau, daugiau, o ateityje planuoja vystyti medienos apdirbimą, obliavimą ar modulinių pastatų statybą, tad kiekvienas dirbtuvių kampelis yra be galo brangus.
Dana LUKAUSKIENĖ
Asmeninio archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių