To Lietuvos muzikos istorijoje dar nebuvo: uostamiestyje vienoje scenoje skambės šešios arfos

Klaipėdos koncertų salėje (KKS) vyks pirmasis Lietuvos muzikos istorijoje koncertas, kuriame šešios solistės gros šešiomis arfomis. Koncertinėje programoje „Arfos fiesta“ su Mindaugo Bačkaus vadovaujamu Klaipėdos kameriniu orkestrupasirodys šešios talentingiausios lietuvių arfininkės.Publika išgirsišskirtinęklasikinio arfos repertuaro muziką, šiuolaikinio lietuviško opuso premjerą ir kūrinį, parašytą šešioms arfoms. Į koncertą klausytojai kviečiami sausio 27 dieną 18.30 valandą.

Viena iš koncerto solisčių, JoanaDaunytė, kartu su Klaipėdos kameriniu orkestru atliks Arvydo Malcio kūrinio „Olivijos pabudimas. Du šokiai arfai ir styginiams“ premjerą. Kompozitorius anotacijoje rašė,  „idėja ir vizija susiformavo gimus anūkei Olivijai. Norėjau sukurti kažką šviesaus, vaikiškai tyro, džiaugsmingo ir skaidraus – tam labai tiko arfos instrumentas. Kūrinys rašytas prieškalėdiniu laikotarpiu, lyg prisimenant romantiškas Hofmano pasakų nuotaikas, kurios mus lydi nuo vaikystės“, – teigė kompozitorius.

J.Daunytėšiuo metu studijuoja meno doktorantūroje Lietuvos muzikos ir teatroakademijoje, kurioje taip pat ir dėsto.  Arfininkė yra daugelio tarptautinių konkursų laureatė, 3-iojo Berlyno tarptautinio muzikos konkurso bei 5-ojo Manhatano tarptautinio muzikos konkurso aukso medalių laimėtoja.

Koncerte „Arfos fiesta“ kaip solistė ir originalaus kūrinio kompozitorė pasirodys arfininkė Liucilė U. Vilimaitė. Su Klaipėdos kamerinio orkestro pritarimu ji atliks populiarų Claude‘oDebussy opusą „Dansesacrée et danse profane“ („Sakralinis ir pasaulietinis šokiai“).

„Nekantriai laukiu koncerto „Arfos fiesta“, kurioje pirmą kartą Lietuvoje bus atlikta mano parašyto kūrinio „Trilogija“ viena dalis „Funkybusiness“ . Tai pati žaismingiausia kūrinio dalis, kurioje arfininkės ne tik atlieka perkusinius ritmus bei garsus, bet taip pat tampa muzikinės choreografijos dalimi. Ši dalis dedikuota (ir šiek tiek inspiruota) legendiniam Frankui Z“, pasakojo arfininkė.

L. U. Vilimaitė2022 metais su pagyrimu baigė magistro studijas Hagos Karališkojoje konservatorijoje arfos ir  kompozicijos klasėse. Muzikė tapo kelių tarptautinių konkursų laureate, koncertavo Lietuvoje ir Olandijoje.

Koncerto solistė AistėBaliunytė-Dailidienė, prieš penkerius metus įgijo magistro laipsnį Nacionalinėje Paryžiaus muzikos konservatorijoje.Arfininkė yra daugelio tarptautinių konkursųprizinių vietų laimėtoja,  laureatė,  tarptautinių  festivalių Lietuvoje, Europoje ir Šiaurės Amerikoje dalyvė.Vienas ryškiausių atlikėjos laimėjimų – VIII vieta 2016 metais vykusiame viename prestižiškiausių arfos konkursų pasaulyje International USA HarpCompetition (Indiana, JAV).

Programoje arfos solo partiją atliksianti GabrielėAšmontaitė-Bačkuvienėpasakoja: „Džiaugiuosi galimybe pasirodyti su aukščiausio profesionalumo Klaipėdos kameriniu orkestru ir atlikti nuostabaus grožio kanadiečių kompozitoriaus MarjanMozetich meistriškai parašytą kūrinį „ElDorado“. Jo muzika pasižymi modernizmo stiliumi, persmelkta  minimalizmu, lyrinėmis melodijomis, romantizmo harmonijomis, moto perpetuo ritmais. Kūrinio atlikimas reikalauja didelio techninio meistriškumo.“  

Iš Neringos miesto kilusi G.Ašmontaitė-Bačkuvienė 2020 metais baigė arfos magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, J. Daunytės arfos klasėje. Ji koncertuoja kaip solistė, kamerinių ansamblių dalyvė, vykdo edukacinį projektą „Skambanti arfa“. Atlikėja inicijuoja netradicinių sudėčių ansamblius, eksperimentuoja su įvairių žanrų muzika ir kuria unikalius pasirodymus.

Klaipėdos kamerinio orkestro ir dar vienos solistės Žiedės Bružaitės atlikime suskambės viena dalis iš baroko kompozitoriaus George’oFridericoHändelio Koncerto arfai ir orkestrui B-dur.

Arfininkė šiuo metu arfos studijas tęsia  Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, J. Daunytės klasėje.

Jauniausia koncerto solistė Giedra JulijaTutkutėpasakojo: „Kadangi pati kuriu muziką, bus labai įdomu ne tik groti kartu su kitomis arfininkėmis, bet ir susipažinti su šiuolaikine kūryba Liucilės U. Vilimaitės kūrinyje arfų sekstetui. Tikiu, kad koncertas man bus puiki galimybė ne tik tobulėti kaip atlikėjai, bet ir pasisemti įkvėpimo kaip kompozitorei“. 

G. J. Tutkutėmokosi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje. Būdama septynerių iš tarptautinio arfininkų konkurso Slovėnijoje ji parsivežė aukso medalį ir specialų žiuri prizą. Ji taip pat yra tarptautinių konkursųLietuvoje, Italijoje, Vengrijoje, Turkijoje,Ukrainoje, Vokietijoje, Honkonge ir kitose pasaulio šalyse laureatė.Nuo šių metų G. J. Tutkutė yra MstislavoRostropovičiaus fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ stipendininkė

Koncerto programą paįvairins keltiškomis arfomis atliekamas BernardoAndrèskūrinys„Muscade“, kurį gros Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijos mokiniai Emanuelis Jakelis ir Petras Čepinskas. Arfos meno paslapčių juos taip pat moko J. Daunytė.  Vakaro programą užbaigsišskirtinisGustavo Mahlerio V simfonijos dalis Adagetto.

Į Klaipėdos kamerinio orkestro ir šešių arfininkių programą„Arfos fiesta“ klausytojai kviečiami sausio 27 dieną 18.30 valandą KKS.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių