Trijų mažylių mama padėkojo pasidalijusiesiems gerumu

Autorės nuotr.: Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos l. e. direktorės pareigas Aurelija Butkutė-Norkevičienė, Informacinių technologijų ir viešinimo skyriaus vedėja Donata Bijeikė, jos pavaduotoja Neda Pratapaitė trečiadienį įteikė „Pyragų dienoje“ paaukotus pinigus trijų mažylių mamai A. Chockevičienei (antra iš dešinės).

2 250 eurų – tokia solidi suma paaukota prasmingos „Pyragų dienos“ metu Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešojoje bibliotekoje. Jau trečius metus bibliotekoje diegiama pasidalijimo gerumu tradicija suburia ne tik bibliotekininkus. Klaipėdos rajono policijos komisariatas, Gargždų ir Vėžaičių bendruomenės, visų bibliotekos filialų skaitytojai jautriai atsiliepė į kvietimą padėti mamai, auginančiai tris vaikučius, iš kurių du mažamečiai yra su negalia.
Anksčiau Šilutėje gyvenusi UAB „Mida LT“ pirkimų skyriaus vadovė Aldona Chockevičienė nuo kovo mėnesio kartu su sūneliu ir dviem dukrytėmis pamažu kuriasi Paslūžmyje, viensėdyje. Moteris džiaugiasi nuostabia sodybos gamta, kurios artumas tiesiog užburia. „Pro langą matome ir stirnas, ir kiškius, ir lapes, daug įvairiausių paukščių, o vaikams tai toks įdomus patyrimas“, – įkurtuvių maloniomis akimirkomis dalijasi A. Chockevičienė. Moteris ne tik laiko keturias namų kertes, bet ir stengiasi įveikti trimetės Anos ir penkiamečio Domanto negalias. Ana be klausos aparato girdėtų tik 20 proc., o aparatas pagerina klausą apie 75–80 proc. Tokie klausos aparatai yra kompensuojami, bet Aldona itin domisi medicinos naujienomis ir ateityje tikisi dar daugiau padėti dukrai, nes įranga vis modernėja. Penkiametis Domantas turi rimtų kalbos sutrikimų. „Tačiau abu vaikai lanko specializuotą Šilutės darželį „Ąžuoliukas“. Ten dirba aukštos kvalifikacijos specialistai, matau akivaizdžią sūnaus kalbos pažangą“, – gerų žodžių Aldona negaili nei medikams, nei darželio darbuotojams.
Moteris atkreipė dėmesį, kad netoli jos sodybos esančiuose Daukšaičiuose veikia biblioteka, o jos šešiametė Kornelija su didžiausiu malonumu šią savaitę dalyvavo bibliotekos renginyje, rašė laišką Kalėdų Seneliui. Vilniaus universiteto magistrė A. Chockevičienė sakė šiuo metu dėl rūpesčių šiek tiek apleidusi knygų skaitymą, tačiau viliasi grįšianti prie mėgstamiausių asmens tobulėjimo, istorijos, populiariosios psichologijos puslapių.
Finansinės paramos iš „Pyragų dienos“ aukotojų sulaukusi Aldona trečiadienį bibliotekoje nuoširdžiai padėkojo visiems, kurie parėmė jos šeimą. „Silp­nesnių, kuriems reikia pagalbos, juk yra nemažai. Rūpestingos socialinės darbuotojos Virginijos Baliutavičės rekomendacijos dėka jūs atkreipėte dėmesį į mus. Pirmomis akimirkomis nustebau, net negalėjau tokiu gerumu patikėti: ar taip gali būti?“ – su bibliotekos darbuotojomis, įteikusiomis paaukotą sumą, jauduliu dalijosi Aldona. Ji veržliai papasakojo, kad jau kuria planus, kaip namuose įrengs vaikų kambarį, sodybos teritorijoje – žaidimų aikštelę. Dažnai kartu su mažyliais laisvadieniais ji skuba aplankyti savo gimtojo Kauno, o vaikai pasiilgsta senelio.
A. Chockevičienė jau planuoja prasmingas Kalėdų šventes, svajoja Aną, Domantą, Korneliją nuvežti į spektaklį Vilniuje ar Kaune. Vaišių stalui ji paruoš jų mėgstamiausią lazaniją. Aldona prisipažįsta, kad kepti pyragus jai stinga patirties, bet viliasi, kad kepinių knyga, kuri jau guli ant virtuvės stalo, jai tikrai padės tobulėti. Galbūt Aldona kitais metais per „Pyragų dieną“ savo iškeptu gardėsiu padės kitiems, kuriems reikalinga pagalba. Kaip ji pati sakė: silpniausiems, nes patyrusieji gerumą tampa stipresni.

Vilija BUTKUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių