Turiningas laisvalaikis: Klaipėdos rajone į veiklas prisijungti kviečia kultūros centrai ir Trečiojo amžiaus universitetas

Atėjus rudeniui, kai baigiasi atostogos, kai grįžtame iš pajūrio ar sodų, kai vakarus vis dažniau leidžiame namie, daugelis susimąstome, kaip galėtume prasmingai praleisti laisvą laiką, atrasti bendraminčių mėgstamoje veikloje. Klaipėdos rajono įstaigos siūlo gausybę įvairiausių būdų, kaip save realizuoti, o prisijungti prie veikiančių kolektyvų galima bet kuriuo metu.

„Nors kartais dar nuskamba klausimas, ką veikti Klaipėdos rajone, tačiau, manau, kad jį turėtume išgirsti vis rečiau. Čia veiklos gali rasti kiekvienas, nesvarbu, kiek jam metų ar kokie pomėgiai. Po pandemijos į repeticijas vėl aktyviai renkasi kolektyvai, organizuojami koncertai, statomi spektakliai, vyksta įvairios paskaitos ir edukacijos. Svarbu tik pasiryžti ir nepabijoti atrasti sau mėgstamą veiklą“, – sako Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vytautas Butkus.

Kultūros centruose – kolektyvų gausa

Klaipėdos rajono kultūros centruose ir jų filialuose veikia daugiau nei 70 mėgėjų meno kolektyvų, kuriuos lanko daugiau nei 1 000 suaugusiųjų, jaunuolių ir vaikų.

„Bendraminčių visame rajone gali rasti šokio ir teatro meno gerbėjai, norintys išbandyti save ant scenos, taip pat visuomet galima prisijungti prie vokalinių ar folkloro ansamblių, kaimo kapelų. O kur dar kiti užsiėmimai – moterų, jaunimo, vaikų klubai, humoro grupės, įvairūs būreliai, tokie kaip fotografijos ar dailės. Jei jaučiate, kad norite tapti kolektyvo dalimi, išbandyti savo jėgas, nuvykite į artimiausią kultūros centrą ar jo filialą, kur jums išsamiai papasakos, kaip galite prie jo prisijungti, kada vyksta repeticijos ir susitikimai“, – kviečia Administracijos direktoriaus pavaduotojas V. Butkus.

Visame rajone – šešiuose kultūros centruose – šiuo metu veikia bent 11 šokio kolektyvų, 9 mėgėjų teatrai, 28 vokaliniai ir 8 folkloro ansambliai, 6 kaimo kapelos bei 12 kitokio pobūdžio būrelių. Juose laukiami įvairaus amžiaus rajono gyventojai.

Trečiojo amžiaus universitetas – aktyviems senjorams

Niekada nevėlu mokytis – ne tik skambus šūkis. Tą kasdien savo veikla įrodo Klaipėdos rajono Trečiojo amžiaus universiteto nariai, kurie ne tik įgyja naujų žinių, bet ir puikiai leidžia laiką bendraminčių kompanijoje.

„Klaipėdos rajone Trečiojo amžiaus universitetas, kurio sėkmingą veiklą užtikrina Švietimo centro kolektyvas, siūlo senjorams paskaitas trijuose fakultetuose, taip pat – gausybę įvairių edukacijų, ekskursijų ir kitų veiklų. Tai puiki proga ne tik įgyti naujų žinių, bet ir dalintis savo per gyvenimą sukaupta išmintimi su bendraminčiais. Išties tai, ką daro Trečiojo amžiaus universitetas, yra verta didžiulės pagarbos – jis neleidžia mūsų senjorams sustoti vietoje, nes kai galiausiai baigiasi darbai, o vaikai užauginti – ateina metas skirti laiko sau: atrasti naujų pomėgių, įgyti žinių toje srityje, apie kurią ilgai svajota, dalintis savo gyvenimo džiaugsmais ir atradimais, savo patirtimi ir žiniomis su kitais. Tai leidžia išlikti pozityviems, aktyviems ir jaunatviškiems. Beje, džiugu, kad šių studentų nereikia raginti lankyti paskaitas, priešingai – jas jie lanko su didžiuliu entuziazmu ir užsidegimu“, – tikina V. Butkus.

Trečiojo amžiaus universitetas Klaipėdos rajono senjorus kviečia mokytis trijuose fakultetuose. Asmenybės ūgties fakultete gilinamos žinios tokiose srityse kaip dvasinis tobulėjimas, psichologija, pilietiškumas, kultūra, meninė saviraiška, kraštotyra ir turizmas. Namų ūkio fakultete pateikiama informacija apie sodininkystę, daržininkystę, amatus, buitį, finansų apskaitą, teisinį raštingumą ir valdymą. Na, o Fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos fakultetas kviečia į linijinių šokių, pusiausvyros išlaikymo ir tempimo pratimų, pasaulio tautų šokių ir šokių studijos „Skinija“ užsiėmimus. Žinoma, nariai dalyvauja ir neformalioje veikloje – kartu vyksta į ekskursijas, dalyvauja renginiuose, savanoriauja.

Senjorams įvairiomis temomis paskaitas ir užsiėmimus veda universitetų, kolegijų dėstytojai, mokytojai, psichologai, filosofai, mokslininkai, menininkai, teisininkai, muziejininkai, gydytojai, policijos pareigūnai. Būti Trečiojo amžiaus universiteto dalimi – tai nuolat ugdyti save kaip asmenybę, šviestis ir neatsilikti nuo šiuolaikinio gyvenimo ritmo.

„Visus, norinčius tapti Trečiojo amžiaus universiteto dalimi, bei tuos, kuriuos domina jų veikla, kviečiu rugsėjo 17 d. 14 val. atvykti į Klaipėdos rajono savivaldybės aikštę, kur vyks šio universiteto mokslo metų pradžios šventė. Jūsų lauks ne tik koncertas, bet ir galimybė susipažinti, pabendrauti su Trečiojo amžiaus universiteto nariais, dėstytojais, kuratoriais. Galbūt tai padės apsispręsti ir tapti šios puikios bendruomenės nariu“, – kviečia V. Butkus.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių