Uostamiesčio ligoninės sproginėja per siūles. COVID-19 pacientų gali neišvengti ir Gargždų ligoninė

A. VALAIČIO nuotr.: Gargžduose (šalia buvusio policijos komisariato pastato Gamyklos g.) pradėjo veikti mobilus patikros punktas dėl COVID-19. Norinčiųjų pasitikrinti nestinga.

Vietų skaičius sergantiesiems koronavirusu Klaipėdos ligoninėse sparčiai tirpsta. Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga patvirtino įsakymą, pagal kurį, jei penkiose pagrindinėse ligoninėse bus užpildyta 70 proc. ar daugiau COVID-19 pacientams skirtų lovų, sergantieji turės būti vežami į kitas gydymo įstaigas, tai reiškia, kad COVID-19 pacientų gali neišvengti ir Gargždų ligoninė.

Universitetinė artėja prie ribos

Šiuo metu COVID-19 pacientai įprastai gydomi pagrindinėse asmens sveikatos priežiūros įstaigose: Vilniaus Santaros klinikose, Kauno klinikose, Klaipėdos universitetinėje, Šiaulių ir Panevėžio ligoninėse. Tačiau šios gydymo įstaigos ima stokoti pajėgumų, tad COVID-19 skyriai atidaromi ir kitose įstaigose.

Pagal A. Verygos patvirtintą įsakymą, COVID-19 pacientai, kuriuos būtina stacionarizuoti, turi būti gydomi artimiausioje pagrindinėje ligoninėje. Tačiau jei joje COVID-19 lovų užpildymas siekia 70 proc. ar daugiau, pacientai vežami į kitą ligoninę, į kurią nurodys pagrindinė ligoninė.

VšĮ Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis „Bangai“ teigė, kad COVID-19 sergantiesiems skirtų lovų užimtumas šiuo metu – 95 proc., reanimacija užimta 100 proc. „Nebetelpantys pacientai nukreipiami į atramines ligonines (miesto ir rajonų ligonines)“, – teigė jis. Paklaustas dėl personalo atsakė, jog situacija sudėtinga, dirbama didžiuliais krūviais. Tačiau apsaugos priemonių, skirtingai nei per pirmąją koronaviruso bangą, yra užtektinai.

Perorganizavo darbą

Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktoriaus pavaduotojas Zigmas Juzumas „Bangą“ informavo, kad lovų, skirtų sergantiesiems koronavirusu, užimtumas yra 115 proc.! Iš sergančiųjų COVID-19 apie 70 proc. reikalingas deguonis. „Daugiau priimti pacientų dėl koronaviruso infekcijos mes nebegalime. Turime 40 lovų, paruoštų „kovidiniams“ ligoniams, o dabar turime per 60 ligonių, tačiau duomenys keičiasi kiekvieną minutę“, – kalbėjo Z. Juzumas.

Anot jo, Respublikinė Klaipėdos ligoninė jau yra perorganizavusi skyrius, reaguodama į pandemiją. „Nors jie turėtų dirbti suplanuotą darbą, virto „kovidiniais“. Nelabai beturime, ką dar perorganizuoti. Mes nesame infekcinė ligoninė. Klaipėdos universitetinė ligoninė yra infekcinė, jie turėtų perorganizuoti šalia infekcinės ligoninės kitus skyrius – padaryti tai, ką mes jau atlikome“, – nuomone dalijosi Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktoriaus pavaduotojas Z. Juzumas. Anot jo, šiuo metu yra 50 sergančių personalo narių, 27 izoliacijoje. Tačiau vėlgi šie skaičiai keičiasi. Vieni darbuotojai pasveiksta ir grįžta, kiti suserga. Viena problema, kad patys medikai serga, kita – kad jų artimieji. „Nelengva situacija, kaip ir visur“, – apibendrino pašnekovas. Pasak jo, kito kelio nebus – sergantieji koronavirusu bus gydomi ir rajoninėse ligoninėse, tai patvirtina A. Verygos pasirašytas įsakymas.

Jis taip pat patikino, kad šiuo metu apsaugos priemonių turi pakankamai, tačiau niekas nežino, kaip bus vėliau, juolab kad yra toks didžiulis poreikis.

Gargždų ligoninėje – 5 vietos

Gargždų ligoninės vyriausioji gydytoja Virgina Ruškienė teigė, kad sergantiesiems koronavirusu Gargždų ligoninėje yra numatytos 5 lovos, buvusio Reanimacijos skyriaus patalpose, kur yra deguonis, yra vietos tiek neštuvams, tiek galimybės judėti neįgaliųjų vežimėliu ir pan. „Į ligonines guldomi tie, kuriems reikia deguonies, o visi kiti gydosi namuose, prižiūrimi šeimos gydytojo“, – aiškino V. Ruškienė. Anot jos, dar pavasarį buvo renkami duomenys, kiek ligoninė turi lovų su deguonimi. Gargždų ligoninė pateikė duomenis, jog tokios yra 34 lovos. „Tačiau tai nereiškia, kad mes galime priimti 34 „kovidinius“ ligonius. Juk tos lovos yra skirtinguose skyriuose, aukštuose, negalime taip išskaidyti sergančiųjų koronavirusu po visus aukštus.

Blogiausiu atveju – Vaikų ligų skyriaus pirmas aukštas, kur planuojame vedžioti deguonį, bet dabar jis daug kam aktualus: ir Tauragė, Šilutė, Kretinga laukia. Tad galėtume nebent 5 lovas skirti. Tačiau Vaikų ligų skyriuje koridoriai siauri, yra laiptukai, patalpos nepritaikytos nei vežimėliais, nei neštuvais nešamiems ligoniams. Mūsų ligoninė yra nepritaikyta infekciniams ligoniams gydyti. Galime skirti tik minėtas penkias vietas. Juk turime 80 slaugos ligonių“, – akcentavo V. Ruškienė.

Mobiliajame punkte darbo nestinga

Gargždų ligoninėje koronavirusas neseniai buvo diagnozuotas 2 slaugytojoms. Dirbusiosioms Slaugos skyriuje jau praėjo inkubacinis periodas ir aišku, kad virusas Slaugos skyriuje neįsisuko, neišplito. „Vadinasi, slaugytoja dirbo tvarkingai, su visomis apsaugos priemonėmis. Visiems pacientams buvo daryti testai – rezultatai neigiami. Keletas darbuotojų dar yra saviizoliacijoje“, – sakė Gargždų ligoninės vyriausioji gydytoja V. Ruškienė.

Trečiadienį Gargžduose (šalia buvusio policijos komisariato pastato Gamyklos g.) pradėjo veikti mobilus patikros punktas dėl COVID-19. Norinčiųjų pasitikrinti nestinga. Anot V. Ruškienės, pradėjusio veikti mobilaus punkto darbas vyksta sklandžiai: „Pasiruošėme gerai: pastatyta patogi palapinė, kuratorei, dirbančiai su informacine sistema, suvedinėjančiai duomenis, patalpos yra apšildytos, yra kompiuteris, internetinis ryšys, spausdintuvas – viskas, ko reikia darbui. Yra atskiros patalpos persirengti buvusiame policijos komisariato pastate. Pirmą dieną visi tikrinimosi laikai – nuo 8 val. iki 12 val. – buvo užimti, visi užsiregistravusieji atvyko. Paimta apie 30 mėginių. Maždaug toks intensyvumas buvo visą likusią savaitę. Darbas vyko sklandžiai, tvarkingai. Tiesa, privažiavimas buvo duobėtas, slaugytojai buvo nepatogu prieiti, tačiau ta problema buvo operatyviai išspręsta, viskas sutvarkyta“, – užtikrino pašnekovė.

Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content