„Vaivorykštės“ abiturientų rankose – brandos atestatai (fotogalerija)

Po ypatingų mokslo metų, kupinų nuotolinio mokymosi sunkumų, dvyliktokai jau gali atsikvėpti – Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos abiturientams įteikti brandos atestatai. Gimnazijoje užderėjo dešimt šimtukų, o trys abiturientai gali džiaugtis atestatu su pagyrimu. Iš viso „Vaivorykštę“ šiemet baigia 131 abiturientas, iš jų brandos atestatai šiandien įteikti 126 moksleiviams.

Išskirtiniams – apdovanojimai

Atestatų įteikimo šventė tradiciškai vyko Gargždų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje.

Pakilia nuotaika į bažnyčią buvo įnešta gimnazijos vėliava, sugiedotas valstybės himnas. Renginio vedėja, direktorės pavaduotoja ugdymui Nijolė Balčikonytė džiaugėsi, kad po sudėtingų metų pavyko pasiekti puikių rezultatų.

Šventėje dalyvavo rajono Tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas Vaclovas Macijauskas, jo pavaduotoja Rasa Linkienė, Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius. Jis linkėjo abiturientams rinktis pedagogikos studijas.

Trys gimnazijos abiturientai – Antanas Butkus, Samanta Stankutė ir Haris Ubartas – įgijo brandos atestatus su pagyrimu, kartu jiems buvo įteiktos ir gimnazijos atminimo dovanos. Dovanėles taip pat gavo abiturientai, kurie per brandos egzaminų sesiją gavo šimtukus: už anglų kalbos valstybinį brandos egzaminą (VBE) aukščiausią įvertinimą pelnė Aivaras Armalis, Ignas Kaselis, Valdonė Pakamorytė, Greta Rudgalvytė, Marija Stalmokaitė, Ona Marija Šliuožaitė bei Laurynas Šliuoža. Gertrūda Žemgulytė gavo šimtuką iš geografijos VBE. Net du šimtukus šiemet uždirbo Antanas Butkus iš matematikos ir fizikos VBE.

Klaipėdos rajono laikraščio „Banga“ redaktorė Vilija Butkuvienė abiturientei Onai Marijai Šliuožaitei įteikė 250 Eur premiją už spausdinto žodžio, informacijos sklaidą, kūrybiškas įžvalgas „Jaunimo erdvėje“ – laikraščio puslapyje bei tinklalaidėse, skirtose jaunuomenės tematikai.

„25-erius metus laikraštyje šeštadieniais leidžiamas puslapis moksleivijai, jaunuomenei, veikia jaunųjų korespondentų klubas. Jie turi galimybę ugdyti kūrybinio rašymo įgūdžius, formuoti kritinį mąstymą, jų valioje yra ir puslapio tematika, ir struktūra, skatinamos naujovės – tinklalaidės. Tad mūsų šiemet įkurtos „Bangos“ premijos tikslas skatinti būtent jaunuosius neetatinius autorius, įžvelgti jų intelektinį potencialą, padėti vystyti kūrybiškumą. Džiaugiamės, kad šiemet sėkmingai gimnaziją baigė anksčiau su laikraščiu bendradarbiavę Justas Kasparavičius, net su pagyrimu – Haris Ubartas“, – kalbėjo V. Butkuvienė.

Pasak redaktorės, „Jaunimo erdvė“ padeda apsispręsti ir profesiniu požiūriu – maždaug dešimt buvusių jaunųjų korespondentų yra pasirinkę žurnalisto ar komunikacijos specialisto profesinį kelią.

Portalas „Mano Gargždai“ vienam abiturientui skyrė tradicinę 200 Eur premiją už visuomeninę veiklą – ją gavo Haroldas Žalūda.

Už šimtukus Savivaldybė per Gargždų miesto gimtadienį abiturientams įteiks 100 Eur premijas.

Po apdovanojimų per ceremoniją brandos atestatus pašventino Gargždų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios klebonas dek. kan. Jonas Paulauskas.

Auklėjamąsias klases šiemet išleidžia mokytojos: Gražina Pupšienė, Aldona Veikšienė, Laima Rimkienė, Zofija Vaitkuvienė, psichologė Rūta Lukošienė.

Kitos gimnazijos švęs vėliau

Kaip „Bangą“ informavo Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos direktorius Antanas Alčauskis, šiemet abiturientų išleistuvių šventė vyks liepos 28 dieną. „Jei bus geras oras, įteikimai vyks gimnazijos vidiniame kiemelyje. Šiemet išleidžiame 19 abiturientų“, – kalbėjo vadovas.

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos direktorė Laima Navickienė minėjo, kad liepos 30 dieną planuojama išleistuvių šventę rengti miestelio bažnyčioje, o gimnaziją baigia 26 abiturientai.

Robertas MACIUS

Autoriaus nuotr.

Akimirkos iš abiturientų išleistuvių – nuotraukų galerijoje:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių