Vasaros koncertų ciklą Klaipėdoje atvers retai skambantis kanklių ir arfos duetas

Klaipėdos koncertų salės (KKS) rengiamą koncertų po atviru dangumi ciklą pradės unikalus kanklių ir arfos derinys. Pirmasis pasaulyje tokios muzikos instrumentų sudėties duetas „Duo Unicum“, kuriame kartu muzikuoja Ingrida Spalinskaitė-Kurienė (koncertinės kanklės) ir Giedrė Šiaulytė-Ulfig (keltiška arfa, Lietuva–Vokietija) uostamiesčio klausytojams pristatys išskirtinę koncertinę programą. Koncerte skambės darniai susipinančios lietuvių ir keltų tautų dainų ir šokių melodijų aranžuotės, lietuvių autorių ir Didžiosios Britanijos bei Airijos kompozitorių kūriniai. Koncertas skambės birželio 29 d. 19.30 val. parke prie KKS.

Supažindins su savitais muzikos instrumentais

„Koncertinių kanklių ir keltiškos arfos duetas yra unikalus ir greičiausiai vienintelis pasaulyje, todėl idėja mūsų yra švietėjiška. Norisi supažindinti klausytojus su šių instrumentų skambesiu, kilme, repertuaru bei spalvų darna. Šiemet kruopščiai atrinktų kūrinių pagalba nukelsime klausytojus į kanklių ir arfos kilmės šalis“, – koncerto idėją atskleidė I. Spalinskaitė-Kurienė.

Atlikėja priduria, kad G. Šiaulytė-Ulfig gyvena Vokietijoje ir būtent ten dažniausiai organizuoja koncertus. Šiemet Lietuvoje numatyti tik du koncertai. Todėl atlikėjos tikisi, kad klausytojai nepraleis šios ypatingos progos išgirsti jų parengtos programos.

G. Šiaulytė-Ulfig pasakoja, kad keltiška arfa ir koncertinės kanklės – labai artimi ir giminingi instrumentai. Skirtumas tik tame, kad arfos stygos žarninės, ne metalinės, kaip kanklių, ir stygų arfa turi šiek tiek daugiau. Grojimo padėtis bei grojimo technika taip pat skiriasi.

„Iki „Duo Unicum“ susikūrimo Vokietijoje, dažnai tekdavo groti autentiškomis kanklėmis pristatant Lietuvą šiame krašte, bet, atsiradus duetui, tą darome kartu su Ingrida. Beje, į šių metų programą įdėjome autentiškų kanklių muzikos intarpą. Aš grosiu kanklytėmis, o Ingrida pritars skudučiais ir perkusija“, – sako G. Šiaulytė-Ulfig.

„Kanklių garsai mane lydi nuo gimimo, visada pailsiu ir atsigaunu kankliuodama. O mušamieji manyje užpildo tą energingąją, temperamentingąją pusę. Labai patinka įdėti perkusinį prieskonį į styginių ar pučiamųjų atliekamas melodijas“, – papildo I. Spalinksaitė- Kurienė.

Muzikuoja nuo vaikystės

I. Spalinskaitė-Kurienė užaugo profesionalių muzikų šeimoje. Kankliuoti pradėjo būdama septynerių. Klaipėdoje mokėsi J. Kačinsko muzikos mokykloje bei S. Šimkaus konservatorijoje. Studijų Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje metu stažavosi Suomijoje, Helsinkio muzikos akademijoje. I. Spalinskaitė-Kurienė baigė dvi specialybes: įgijo kanklių ir simfoninio orkestro perkusininkės atlikėjos bei pedagogės kvalifikacijas. Kanklininkė yra respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatė, aktyviai vystanti koncertinę veiklą su kolektyvais „Duo Unicum“ ir „Lajos“. Dalyvauja Klaipėdos koncertų salės rengiamuose projektuose, dažnai eksperimentuoja su įvairių sričių menininkais.

G. Šiaulytė-Ulfigsavo koncertuose dažnai groja tiek keltiška, tiek koncertine arfa. Groti kanklėmis mokėsi Mažeikiuose ir Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijoje. Arfos muzikavimo meną studijavo Graco muzikos universitete (Austrija), stažavosi Nacionalinėje Paryžiaus konservatorijoje. Studijuodama Zalcburgo Universitete „Mozarteum“ laimėjo konkursą Lenkijos nacionalinio radijo simfoniniame orkestre (Katovicai). Muzikė šiuo metu gyvena Vokietijoje,kur daug koncertuoja solo, su įvairiais ansambliais bei orkestrais, taip pat pasirodo Lietuvoje, Lenkijoje ir Austrijoje.

„Duo unicum“ savo išskirtinę koncertinę programą atliks birželio 29 d. 19.30 val. parke šalia KKS.

Pranešimas spaudai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių