Vasaros stovykloje – pažintis su gimtuoju kraštu

Lapių pagrindinė mokykla stovykloje „Sveika vasara 2021“ išskirtinį dėmesį skyrė savo krašto pažinimui.

Stovyklautojai aplankė Gargždų krašto muziejų, susipažino su mūsų krašto istorija, tradicijomis. Vaikai žaidė dėlionės žaidimą, atliko įvairias užduotis, dalyvavo edukacinėje lobių paieškoje buvusiame baronų Renių sode. Kiekviename žingsnyje jų laukė nežinomybė, paslaptingos užduotys ir senasis ąžuolas, tyliai saugantis visų laikų paslaptis bei lobius. Vaikams prireikė išmanumo, kūrybingumo, ištvermės, užsispyrimo. Ši edukacija – tai nuotykis, veiksmas, greitis, azartas, gera nuotaika.

Pažiūrėję dokumentinį filmą „Gyveno senelis ir bobutė“ vaikai sužinojo apie tremties skaudžius liudijimus, apie nežmoniškas tremtinių sąlygas ir už viską stipresnę viltį vieną dieną grįžti į Lietuvą. Vaikai pasakojo savo šeimos išgyventas istorijas, kūrė Gargždų herbą, klausėsi jo istorijos, susipažino su simbolių reikšmėmis, kurios atspindi mūsų miesto tradicijas. Stovyklautojai lankėsi piliakalnyje. Žvelsos upelis ypač lepino karštą dieną savo gaiviu vandenėliu, parengtos užduotys leido grožėtis gamta, stebėti Lapių kaimo kraštovaizdį. Nė vieno nepaliko abejingo vandensvydžio pramoga.

Puikios šokio, muzikos terapijos vaikus vedė į muzikos, šokio pasaulį. Džiugino dažasvydis, smagus filmas „Triušis Piteris 2“ Gargždų „Minijos“ kino teatre.

Stovyklautojai lankėsi ir Kretingos muziejuje, Žiemos sode, apžiūrėjo vandens malūno, ūkvedžio namo ekspozicijas, po to pramogavo „Vienkiemyje“.

Vaikams ši stovykla dovanojo daug džiugių akimirkų, visi gavo pačias brangiausias dovanas – bendravimą, pramogas, juoką, pažintį su savo kraštu.

Rima TARVYDIENĖ

Lapių pagrindinės mokyklos socialinė pedagogė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių