Velykos – viltis, kad esame Jo mylimi
Kryžių neša moksleiviai.
Šv. Velykos nėra vienos dienos džiaugsmas ar įvykis. Taip manydami to džiaugsmo nei pajuntame, nei gauname. Velykų tridienis mus kviečia pažinti Jėzų, žvelgti į jį per Evangelijos pasakojimus, nes negalime gerbti ir mylėti to, kurio nepažįstame. Tad kiekvienas sekmadienis mums sudaro galimybę jį geriau pažinti, išgyventi Velykas.
Didįjį ketvirtadienį Gargždų bažnyčioje įspūdingai išgyvenome Paskutinės vakarienės prisiminimą. Kunigystė, šv. Mišios – tai Jėzaus dovana, palikta mums, ir mes ja galime naudotis jau daugiau kaip 2000 metų ir dabar kasdieninėse šv. Mišiose.
Didįjį penktadienį – Kryžiaus kelias ir Jėzaus išgyventa kančia. Į ją mes žvelgiame iš savo kasdienybės darbų, rūpesčių, tapatindami su Kristaus kryžiumi, melsdami ištvermės, lengvesnio gyvenimo kryžiaus. Tai liudijo gausi eisena paskui kryžių Gargždų miesto gatvėmis. Pirmieji kryžių nešti paėmė parapijos kunigai. Kryžius ėjo iš rankų į rankas. Nešė katalikiškų organizacijų atstovai, moksleiviai, ministrantai, mokytojos. Grįžę dalyvavome Kristaus kančios pamaldose.
Didįjį šeštadienį visą dieną vyko Švč. Sakramento adoracija. Gausiai rinkosi moksleiviai, pavieniai asmenys, organizacijų atstovai. Adoracija vyko tyloje bei skambant giesmėms. Atvyko Telšių vyskupas Jonas Boruta SJ, sveikino susirinkusiuosius bažnyčioje prie Kristaus kapo, suteikė palaiminimą. Susirinkęs gausus giesmininkų būrys giedojo Kalvarijos kalnus. Velykų vigilijos pamaldose gausiai susirinkę tikintieji su žvakėmis rankose atnaujino Krikšto pasiryžimus.
Kristaus Prisikėlimo pamaldose sekmadienį žmonės netilpo į erdvią Gargždų bažnyčią. Iškilmingos procesijos ir šv. Mišių metu giesmininkams padėjo Gargždų muzikos mokyklos dūdų orkestras.
Velykų rytą kalbėdamas popiežius Pranciškus skatino nebijoti, pasitikėti Jėzumi, kuris yra įsikūnijęs Dievo gailestingumas. Viltis, kad esame jo mylimi, padeda viską įveikti.
Kazimiera SIPIENĖ
Autorės nuotr.