Verbų kūrimas subūrė šeimas

Autorės nuotr.: Gargždų bažnyčioje praėjusį sekmadienį surengta verbų paroda.

Verbų sekmadienį Gargždų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje pirmą kartą surengta gargždiškių moksleivių verbų paroda, skirta Jėzaus Kristaus įžengimui į Jeruzalę.


Konkursas, kurį inicijavo vikaras Mindaugas Stonys, sujungė šeimas ir draugus. Atvelykio Mišiose bus pagerbti verbų autoriai, įteikti prizai.
Praėjusį Verbų sekmadienį į pamaldas Gargždų bažnyčioje susirinkusius tikinčiuosius nustebino spalvingų verbų parodėlė. Jos sukurtos įvairia technika iš džiovintų žolynėlių, žiedų, javų varpų, o kai kas ir kadagio šakelių, vieno iš biblinių augalų, naudojamo apsaugai nuo blogio, nepamiršo.
Vikaras M. Stonys, atsakingas už jaunimo pastoraciją, pasiūlė surengti Gargždų mokyklų moksleivių verbų parodą ir kartu su tikybos mokytojomis įgyvendino sumanymą. Mokiniai pristatė 41 verbą, bet jas kūrusiųjų žymiai daugiau. Nustebino Gargždų lopšelis-darželis, pristatęs vieną darbelį – konkurse dalyvauti buvo kviesti moksleiviai.
„Pirmą kartą rengėme kūrybinį konkursą ir nežinojome, ko tikėtis, – neslėpė kunigas Mindaugas. Smagu, jog konkurso tikslą – suteikti vaikams galimybę meniškomis raiškos priemonėmis išreikšti socialinę, komunikavimo kompetencijas, skatinti socialinį ryšį su šeima, draugais pasisekė įgyvendinti. Žmonių reakcija puiki – jie grožėjosi mokinių kūryba, džiaugėsi šia iniciatyva.“
Atvelykio Mišiose bus pagerbti konkurso dalyviai. Atsižvelgusi į kūrybiškumą, techniką, estetinį vaizdą, komisija išrinks gražiausias verbas, jų autoriai sulauks apdovanojimų.
Virginija AUKŠTUOLYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių