• 18 rugpjūčio, 2022
|

Vestuviniai žiedai: kokį metalą rinktis?

Vestuviniai žiedai – svarbiausi papuošalai gyvenime. Tad juos renkantis būtina padaryti teisingą sprendimą. Svarbu išsirinkti ne tik tinkamą dydį, plotį, bet ir metalo rūšį. Populiariausi vestuviniai žiedai būna pagaminti iš aukso, sidabro, titano ar platinos. Tiesa, iki šiol karaliauja būtent geltonas auksas, tačiau vis daugiau porų renkasi baltą auksą, kuris primena sidabrą.

Auksas

Bene patys didžiausi šio metalo privalumai yra tie, jog tinkamai prižiūrimas auksas tarnauja labai ilgai ir yra įvairių spalvų, tad puikiai tinka tiems jaunavedžiams, kurie nori originalių papuošalų. Šiandien galite įsigyti balto, geltono, rausvo ar net juodo aukso vestuvinių žiedų. Balto aukso vestuviniai žiedai tampa vis populiaresni, nes jie atrodo itin prabangiai.

Tačiau minėti privalumai dar nėra viskas, kuriais gali pasigirti auksas: šis metalas turi ir išliekamąją vertę, kadangi aukso kainos kyla. Reikia pabrėžti, jog auksiniai žiedai turi trūkumą – juos lengva subraižyti. Taip pat svarbu paminėti, jog iš balto aukso dažniau gaminami moteriški vestuviniai žiedai, o vyrai mieliau renkasi platiną arba geltoną auksą.

Sidabras

Iš sidabro pagaminti vestuviniai žiedai idealiai tiks tiems, kurie nori baltos spalvos žiedų, tačiau baltasis auksas – per brangus. Vis dėlto, šis metalas turi trūkumų: jo išliekamoji vertė yra menka, greitai pajuoduoja, yra minkštas, tad jei gaminant papuošalą nebus naudojami kiti metalai, gryno sidabro papuošalas bus minkštas, greitai subraižomas.

Platina

Vienas svarbiausių šio metalo privalumų yra tas, jog jis puikiai tinka žmonėms, turintiems alergiją, be to, iš platinos pagaminti papuošalai sunkiai braižosi. Kalbant apie platinos trūkumus, reikia pabrėžti, jog šį metalą yra ypač sunku apdirbti, todėl platininių žiedų modelių pasirinkimas nėra didelis.

Titanas

Titano vestuviniai žiedai yra 4 kartus kietesnis už sidabrą, 3 kartus kietesnis už auksą ir maždaug 2 kartus kietesnis už platiną. Rezultatas – vestuviniai žiedai iš titano, atsispirs subraižymui daug geriau nei tauriųjų metalų žiedai. Be savo kietumo, titanas itin stiprus. Titano žiedai yra atsparūs skilimams, todėl nebus suskilę ar įtrūkę.

Titano vestuviniai žiedai yra be galo lengvi, todėl jie yra vieni patogiausių žiedų kasdieniam nešiojimui. Šie žiedai yra hipoalergiški ir biologiškai suderinami. Medžiagos, naudojamos kai kuriuose aukso ir sidabro žieduose, sukels bėrimą, dėl kurio negalėsite nešioti žiedo. Turėdami titano vestuvinius žiedus, šios problemos nepatirsite.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių