Vėžaičių saviveiklininkai rėmėjams dėkojo šokiais, dainomis ir muzika
Konkursų ir festivalių dalyviai kanklininkų ansambliai „Perkūno broliai“ ir „Girelė“ (abiejų vadovė Ramutė Pozingienė) ruošiasi atkurtos Lietuvos šimtmečio dainų šventei.
Ar dažnai girdite padėką už tai, kad esate? Už visus gerus metų darbus neseniai ją išgirdo ir net pamatė Vėžaičių kultūros centro tradicinio kasmetinio padėkos vakaro dalyviai. Dainomis, šokiais, kanklių garsais nuoširdų ačiū Vėžaičių kultūros centro saviveiklininkai tarė tiems, be kurių paramos nebūtų nei kai kurių koncertų išvykose, nei vėžaitiškius vienijančių Oninių.
Šokių kolektyvo „Karuselė“ (vadovė Ingrida Sutkienė), Vėžaičiuose gyvuojančio nuo 1994 m., šokėjai nuovargį, patirtą repeticijose, pamiršta išėję į sceną. Vasaros pradžioje jie koncertavo Lenkijoje, iš kurios grįžo puikiai nusiteikę, įvertinti ir organizatorių, ir kitų kolektyvų. 47 šokėjai, suskirstyti į tris amžiaus grupes, mokomi lietuvių liaudies, modernių, klasikinių ir kt. šokių. Per šiuos metus jie 21 kartą pasirodė ne tik rajono, bet ir Klaipėdos, Nidos, Druskininkų scenose, tapo kelių konkursų ir festivalių laimėtojais ar prizininkais.
„Nebesuskaičiuoju, kelintą kartą rengiame padėkos vakarą mūsų, Vėžaičių kultūros centro, rėmėjams, draugams, kurie mums padeda visus metus: teikia materialinę pagalbą arba ateina į talką, kai neužtenka vien moteriškų rankų, realiais darbais prisideda, kad miestelyje būtų smagiau, gražiau, jaukiau“, – sakė Vėžaičių kultūros centro direktorė Alma Slušnytė.
Pagrindinis ne tik vėžaitiškius kviečiantis sugrįžti namo vasaros renginys Oninės, matyt, nevyktų sklandžiai, jei neatsirastų rėmėjų. UAB „Redstena“, „Arūno durys“, „Jurturas“, „Dormas“, „Domonas“, AB „Klaipėdos vanduo“ ir kitos prisideda lėšomis, už kurias samdomi vakarinio koncerto atlikėjai, mokama už įgarsinimą ir kt. „24 metus mūsų centro šokėjus dovanėlėmis šioje šventėje džiugino parduotuvė „Alduvė“. Gėlėmis svečiams, atlikėjams mus nuolat remia UAB „Tik Jums“. Maistu Oninių dalyviams tradiciškai pasirūpina Vėžaičių žemės ūkio bendrovė, o medžiotojai vaišina sriuba. Sulaukiame ir pavienių asmenų – Jono Šatkaus, Viktoro Gilvonausko, Vytauto Čeledino, Petro Baltiejaus – paramos“, – vardijo A. Slušnytė, dėkodama ir Vėžaičių bendruomenei, ir mokyklai, ir darželiui, ir Gargždų sporto centrui, organizuojantiems Oninėse sporto varžybas. Tiems, kurie nenori ar negali vaikytis kamuolio, vėžaitiškis Gediminas Plesevičius padarė du stalus, prie kurių žaisti futbolą kitaip gali ir vaikai, ir suaugusieji. Neatlygintiną dovaną gimtajam miesteliui vyriškis sukūrė savo rankomis. Nomeda Jokubaitienė ne tik subūrė daile besidominčius vaikus į studiją, be kūrybingos moters neįsivaizduojama ir Oninių šventė.
Kai kurie Vėžaičių kultūros centro renginių, švenčių rėmėjai, atėję į padėkos vakarą „Ačiū Jums“, pasak A. Slušnytės, nustebo, kad kultūros centre tiek veiklos. Scenoje sukosi beveik pusšimtis „Karuselės“ šokėjų, dainas traukė vokalinių ansamblių „Melodija“, „Vaivorykštė“, „Medžiotojų trio“, „Dejavu“ dainininkai, solistė Emilija Martinkutė, kankliavo „Girelė“ ir „Perkūno broliai“. Tai paneigia vis dar pasitaikančių skeptikų, kad kultūros centruose niekas nevyksta, nuostatą. „Vėžaičių kultūros centre saviveiklos kolektyvai repetuoja kelis kartus per savaitę. Kad įsilietum į saviveiklą, reikia didelio pasiryžimo, juk repeticijos vyksta po darbo, kai mes pavargę namuose ilsimės priešais televizorių ar vakarieniaujame su šeima“, – sakė Vėžaičių kultūros centro direktorė, suprasdama, kad pritraukti naujų narių nėra lengva. Ji pastebi, jei tėvai dalyvauja saviveikloje, ūgtelėję vaikai irgi užsikrečia tuo ir pagal savo amžių bei pomėgį pasirenka kurį nors kolektyvą.
Kultūros centre vakarais, kol vieni šoka, kiti dainuoja, treti net keturis kartus per savaitę renkasi į zumbos ir kalanetikos užsiėmimus.
Vėžaičių kultūros centre nuolat vyksta edukacijos. Lapkritį buvo kviečiama nusipinti advento vainikų. Prieš tai norintieji galėjo dalyvauti tradicinių amatų mokymuose „Vilnos kelias“, Lapių skyrius mokė pasigaminti tautinio kostiumo detalę. „Šiemet pirmą kartą Lapiuose vyko Avikirpio šventė. Užkrečiantis renginių organizatorius Aurimas Rapalis sugebėjo pritraukti ir dalyvių, ir žiūrovų, kurie galėjo iš arti stebėti senuosius amatus ir net pasimokyti kirpti avį. Gamtos prieglobstyje nereikėjo įgarsinimo – žmonės dėkojo, kad galėjo ir tarpusavy bendrauti, ir girdėti paukščių balsus“, – apie pavykusį renginį pasakojo A. Slušnytė, girdama naują entuziastingą, daug įvairių žinių turintį ir jomis dalintis norintį A. Rapalį. Veiklos netrūksta ir Vėžaičių kultūros centro Girininkų ir Tilvikų skyriuose.