Vėžaičiuose – dar vieni senelių namai

Jau kelerius metus sėkmingai veikiančio „Senjorų dvaro“ pastatas Vėžaičiuose.
Bendrovės „Alkanta“ vadovas A. Kontautas sako, kad įsigyti Turto banko parduodamas apleistas buvusio Vėžaičių filialo patalpas jį paskatino sukaupta patirtis ir patraukli objekto lokacija. Prieš kelerius metus A. Kontautas yra įkūręs VšĮ „Senjorų dvaras“, kurie sėkmingai veikia Vėžaičiuose.

Šį pavasarį Turto banko aukcione Klaipėdos ir Kauno rajonuose parduoti ilgą laiką nenaudoti pastatai virs senelių ir socialinio užimtumo namais. Taip nusprendė pastatus įsigiję pirkėjai, kurie pažymi, kad Lietuvoje trūksta patalpų, kuriose būtų teikiamos kokybiškos socialinės paslaugos. Abu pirkėjai planuoja, kad jau po 2 metų atnaujinti statiniai galės atverti duris klientams.
Klaipėdos rajone, Vėžaičių miestelyje, nenaudojamą 1964 m. statybos bendrabučių tipo pastatą (buvusio filialo patalpos) įsigijusios bendrovės „Alkanta“ vadovas Antons Kontautas sako, kad tokiam žingsniui jį paskatino sukaupta patirtis ir patraukli objekto lokacija. Nenaudojamas bendrabučio pastatas Turto banko aukcio­ne įsigytas už 293 tūkst. eurų, tačiau dar bent trigubai tiek prireiks daugiau nei 1 784 kv. m ploto pastato atnaujinimui.
„Daugiausia turėtų kainuoti liftas, kadangi kartais tenka juo kelti sunkiai judančius asmenis. Todėl svarbu, kad liftas būtų didelis, patogus. Laukia ir daug kitų atnaujinimo darbų – iki suderinsime projektą, planuojame atlikti paprastesnius remonto darbus. Pakeisime langus, tvarkysime stogą, planuojame integruoti ir tvarius sprendimus, kaip, pavyzdžiui, saulės baterijas, tačiau dar pažiūrėsime, koks variantas bus optimaliausias“, – sako A. Kontautas.


Jis pažymi, kad planus steigti senelių namus palaiko ir vietos savivalda. Esą ilgainiui seniūnija planuoja prisidėti tvarkant infrastruktūrą netoliese būsimų senelių namų. Įrengti aikštę, kuri galėtų būti centrine Vėžaičių aikšte, joje Kalėdų laikotarpiu būtų įžiebiama šventinė eglė, galėtų vykti šventės.
„Bendraudami su savivaldos atstovais išgirdome, kad regione trūksta patalpų, kuriose būtų teikiamos socialinio užimtumo paslaugos. Stengsimės, kad mūsų namuose vietos atsirastų ne tik senjorams, bet ir kitiems socialinės pagalbos poreikį turintiems asmenims. Skaičiuojame, kad mūsų patalpose galės įsikurti apie 200 asmenų. Į kitus mūsų namus jau yra susidariusios dešimtis asmenų skaičiuojančios eilės. Tai rodo, kad tokių namų poreikis Lietuvoje didelis“, – pažymi A. Kontautas.
Dar vieni senelių namai kursis Kauno rajone, Žiegžd­rių kaime.

Turto banko inf.

1 Komentaras

  • Laba.
    Ir koks mokestis mėnesiui?
    Ar yra vienviečiai, dviviečiai kambariai?
    Kokia suteikiama pagalba žmogui?
    Kokia eilė? Kiek laukti vietos?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių