Vicemeras K. Cirtautas atlaikė politines pjautynes
Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kęstutis Cirtautas išsaugojo postą. Praėjusį ketvirtadienį vykusiame Tarybos posėdyje politikai nusprendė, kad vicemeras neperžengė viešųjų ir privačių interesų ribos, savo šeimos verslui parūpindamas beveik 150 tūkst. Lt žuvininkystei plėtoti.
Likimą sprendė slaptai
„Bangoje“ jau rašyta, kad Savivaldybės mero pavaduotojas K. Cirtautas Tarybos opozicijos nemalonę užsitraukė dėl Europos Sąjungos paramos, kurią gavo iš Žuvininkystės regiono vietos veiklos grupės „Klaipėdos rajono iniciatyvos“. Pernai gruodį kartu su sūnumi K. Cirtautas įsteigė mažąją bendriją „Manto žuvys“ ir per minėtą ŽRVVG gavo 149 950 Lt afrikiniams šamams veisti. Tačiau K. Cirtautas pats yra šių lėšų skirstytojas – tam jį į vietos veiklos grupę delegavo Savivaldybė.
Tvirtindami, kad K. Cirtautas savo poelgiu peržengė viešųjų ir privačių interesų ribas, prieš porą savaičių 11 Tarybos opozicijos narių merui įteikė nepasitikėjimo K. Cirtautu raštą. Opozicija siekė, kad nuosavą verslą turintis ir akivaizdžiai iš žuvininkystės pelno siekiantis vicemeras būtų atleistas.
Ketvirtadienį susirinkę politikai slaptu balsavimu turėjo nulemti K. Cirtauto tolimesnę karjerą Savivaldybėje.
Išgelbėjo kolegos valdantieji
Kaip ir buvo galima tikėtis, K. Cirtautą išgelbėjo nelygios valdančiųjų ir opozicijos jėgos. Susumavus slapto balsavimo rezultatus paaiškėjo, kad už vicemero nušalinimą balsavo 10 politikų, prieš – 12. Vienas politikas, tikėtina pats K. Cirtautas, balsuodamas susilaikė.
Nepaisant balsavimo baigties, politikai kaip visada vieni kitiems negailėjo kandžių replikų. Opozicijos lyderis Sigitas Karbauskas stebėjosi, kaip visuomenės akyse turi atrodyti rajono politikai, jei vicemeras už ES lėšas viduryje Gargždų susiremontuos ūkinį pastatą ir jame neva veis šamus.
Pats K. Cirtautas posėdyje savo poziciją dėstė skaitydamas iš anksto pasiruoštą kalbą, kurioje priminė kitų Tarybos narių ydas ir pragyvenimo šaltinį. Esą vienas iš interpeliacijos iniciatorių Laimonas Strauka dirba advokatu, o Prano Norvilo sūnaus įmonė gauna ES paramą, bet šis savo viešųjų ir privačių interesų deklaracijoje to nenurodo. Su mero karūna esą niekaip neatsisveikina ir S. Karbauskas – savo deklaracijoje dabartinę veiklą jis iki šiol tebebuvo nurodęs įrašu „meras“.
Apsimėtė replikomis
Nuo K. Cirtauto gerokai kliuvo ir posėdyje nedalyvavusiai liberalcentristei Genovaitei Sinskienei. „Tarybos posėdžiuose ji pasirodo kaip jaunas mėnulis, mesteli vieną kitą frazę tik tam, kad spauda pasigautų, ir, vos ištvėrusi iki posėdžio pertraukos, dingsta“, – rėžė K. Cirtautas.
Užstodamas partietę Algirdas Liaudanskis „įkando“ valdantiesiems – esą niekas nesugriūtų, jei iš pareigų būtų atleistas K. Cirtautas. Neva į jo vietą valdančioji dauguma gali skirti Egidijų Skarbalių. Taip A. Liaudanskis darsyk paviešino nuomonę, kad konstruktyviąja mažuma pasiskelbę E. Skarbalius ir Raimondas Simonavičius dirba išvien su valdančiąja dauguma. „21-erius metus dirbu politikoje ir tokio „brudo“, koks yra Klaipėdos rajone, patikėkit manim, niekur nėra. Jei norit, pjaukitės, bet manęs į tas pjautynes nevelkit“, – vicemero interpeliacijoje figūruoti atsisakė E. Skarbalius ir juoku atsakė į Jono Dromanto klausimą, jog vicemeru būti turbūt vis tiek būtų neblogai.
K. Cirtauto kolegos pastebėjo, kad iš jaudulio Tarybos posėdyje jam prakaitavo rankos. Tad paskelbęs pavaduotojui palankius balsavimo rezultatus, meras V. Dačkauskas šiam palinkėjo vakare išgerti valerijono lašų.
Be to, vėliau Taryba priėmė sprendimą vicemerą deleguoti dar vienam darbui – sudarytoje darbo grupėje koordinuoti darbus magistralinio dujotiekio atšakoje Klaipėda–Kuršėnai.