Vieningas verslas – klestinčio rajono garantas

Klaipėdos rajono verslo įmonių asociacija. Apie jos veiklą, tikslus kalbamės su asociacijos pirmininku priekuliškiu Valdu JARUČIU. Jo įsitikinimu, susivienijusiam verslui lengviau bendradarbiauti su valstybinėmis įstaigomis, drąsiai siekti užsibrėžtų tikslų, įgyvendinti prasmingų socialinių iniciatyvų.

Asociacijos valdybos pirmininkas V. Jarutis įsitikinęs, kad susivienijęs verslas gali pasiekti ambicingus planus, kurie užtikrins tolimesnį Klaipėdos rajono klestėjimą.

Po forumo veiklą atgaivino

– Papasakokite apie Klaipėdos rajono verslo įmonių asociaciją, kada ji buvo įkurta?

– Asociacija, kuri tuomet dar vadinosi Gargždų regiono verslo įmonių asociacija, 1998 metais buvo sukurta dėl tuo metu vyravusio valdžios ir savivaldos institucijų nebendravimo, nesiskaitymo su verslu. Valstybinės mokesčių inspekcijos tuometinis tonas buvo ieškoti ir nubausti, bet ne geranoriškai mokyti. Norėdami dialogo su šiomis institucijomis Klaipėdos rajono verslininkai minėtais metais įsteigė asociaciją suvienydami jėgas, kad būtų išgirsti. Po kurio laiko asociacijos branduolys pasuko politikos link, kai kurie verslininkai buvo išrinkti į Klaipėdos rajono savivaldybės tarybą. Tad laikui bėgant asociacijos veikla blėso ir net sustojo.

– Kas paskatino atnaujinti veiklą?

– 2019 m. Klaipėdos rajono savivaldybė Gargždų „Minijos“ kino teatre organizavo Verslo forumą, kuriame ir suformuluota idėja – norintys kažką nuveikti Klaipėdos rajono labui turi palikti kontaktus lentoje. Visi užsirašiusieji 2020 metų sausio pradžioje buvo operatyviai sukviesti pas merą Bronių Markauską. Susitikime tuometinis asociacijos prezidentas Vaclovas Macijauskas pasisiūlė atkurti Gargždų regiono verslo įmonių asociacijos veiklą rajone, perleidžiant iniciatyvą naujai kartai. Sausio 27 d. įvyko atkuriamasis Gargždų regiono verslo įmonių asociacijos posėdis, buvo išrinkta valdyba ir asociacijos prezidentas. Kadangi susirinkusieji trukčiojo pečiais, kas juo taps, tai nusprendžiau prisiimti šią asmeninę atsakomybę, kad negaištume laiko ir galėtume judėti į priekį.

Pirmiausia tvarkėme asociacijos teisinę bazę. Atnaujinome organizacijos įstatus, apsisprendėme dėl atnaujintos asociacijos valdymo struktūros, prezidento pareigybės pavadinimą pakeitėme į valdybos pirmininko. Atsižvelgiant į Klaipėdos rajono ypatumus buvo pakeistas asociacijos pavadinimas į Klaipėdos rajono verslo įmonių asociaciją, kad nebūtų skaidomos bendruomenės, o priešingai – telkiamos vienybei, drąsiam augimui.

Padės jaunajai kartai

– Kokie asociacijos tikslai? Į ką orientuojatės?

– Vienas iš tikslų – verslus jaunimas. Šiais metais prisijungėme prie programos, kuri skatina Klaipėdos rajono savivaldybės jaunimo užimtumą vasarą ir supažindina su darbo rinka. Apsisprendėme priimti į darbą jaunesnįjį projektų koordinatorių. Atsirinkome moksleivę, kuri užims šias pareigas. Asociacijoje jai bus perduotos žinios ir keliamos užduotys atlikti administracinį darbą, projektų koordinavimo metu šis asmuo bus atsakingas už bendravimą ir bendradarbiavimą. Tai bus pagrindinis žmogus, komunikuojant su šiuolaikiniu jaunimu. Jauno žmogaus pasaulis platus: jo neįmanoma įstatyti į jokias ribas, nes svajonės, siekiai tokie dideli, kad kartais, atrodo, netelpa paties žmogaus galvoje. Suaugusieji dažnai nuo to jau būna atitrūkę, o ši moksleivė mums padės labiau atliepti realius jaunimo poreikius.

Bendras asociacijos narių tikslas – bendradarbiaujant, vienijant jėgas įgyvendinti rajonui palankius projektus, vystyti veiklas, kas rajonui – vienareikšmiškai naudinga.

– Ar susiduriate su negatyviu požiūriu į verslą?

– Išties daug metų apie verslą buvo kalbama kaip apie tam tikrą blogio šaltinį, nesuprantama, kad biudžeto pajamos daugiausia ir prikapsi iš to paties verslo. Daug stereotipų, esą visi išnaudoja ir pan. Tačiau randasi vis daugiau verslo bendrovių, kurios yra socialiai atsakingos, rūpinasi savo darbuotojais ir dar padeda kitiems. Klaipėdos rajono verslo įmonių asociacija nori, kad bendruomenė suprastų, jog be žmogaus nebus verslo, o be verslo nebus ir mus supančių paslaugų, produktų, kurie lengvina ir padaro žmonių gyvenimus lengvesnius bei įdomesnius.

Pasijuto statistais

– Kaip vertinate Klaipėdos rajono savivaldybės bendradarbiavimą su verslu? Ar pavyksta rasti bendrą kalbą?

– Klaipėdos rajone yra skatinamas gyventojų verslumas bei smulkaus ir vidinio verslo plėtra taip prisidedant prie nedarbo mažinimo ir užimtumo didinimo. Tai yra palanki vieta verslo plėtojimui. Dėl bendradarbiavimo su Savivaldybe – visko būna, buvo ir bus. Dalyvavome strateginio plano rengime ir nusivylėme. Pateikti kai kurie pasiūlymai asociacijos deleguotų narių nebuvo įtraukti į Turizmo plėtros planą. Kai buvo parengtas 2020–2030 metų projektas, mes nebuvome pakviesti į aptarimą, nors seniūnijoms ir seniūnaičiams buvo pristatytas sueigos metu – mus pamiršo. Pati Klaipėdos rajono savivaldybė mus pakvietė, visi asociacijos nariai nuoširdžiai prisidėjo ir ruošėsi. Tačiau galutinėje stadijoje pasijutome labiau statistais. Tebūnie tai pamoka savivaldai. Kita vertus, aišku, galbūt tai labiau rengėjų atsakomybė. Teigti, kad Savivaldybė nebendradarbiauja, taip pat negalime, nes buvo klausimų, kurie juda ar po truputį yra sprendžiami.

– Esate valdybos pirmininkas, papasakokite apie save, savo veiklą.

– Baigęs studijas Kauno technikos kolegijoje įgijau statybos inžinieriaus kvalifikaciją, dirbau statybos vadovu. Atėjus laikui nusprendžiau realizuoti, įgyvendinti savo turimas idėjas bei tikslus – įkūriau MB „Ekonomiški statybos projektai“, kuri registruota Priekulės miestelyje.

Dirbu vienas, esu atestuotas statinio statybos ir statinio statybos techninės priežiūros vadovas. Padedu įgyvendinti žmonėms jų svajones, išspręsti problemas statybos sektoriuje, kai būna apgauti rangovų arba kai nesąžiningi statytojai nori pasipelnyti iš rangovų. Taip pat organizuoju visą statybos projekto eigą nuo idėjos iki jos realizavimo.


ĮDOMU

  • Šiuo metu asociacija vienija 16 įmonių („Baltic Research“, „Rankdarbių kavinė“, fizinis asmuo Dovilė Paulauskienė, „Trevena“, „Invicta LT“, „Reklamos sprendimai“, „Veiviržos statyba“, „Pabaltijo turas“, „Palva“, „Gargždų butai“, „Pirma vertus“, „Ekonomiški statybos projektai“, „Idmava ir partneriai“, „Infropiras“, „Magrida“, fizinis asmuo Alvidas Zumbrickas). Stojamasis nario mokestis 100 Eur, o metinis – 150 Eur. Pirmais metais verslo subjektui stojant į asociaciją reikės sumokėti iš viso 250 Eur.

KVIETIMAS!

Klaipėdos rajono verslo įmonių asociacija kviečia naujus narius birželio 8 d. 18 val. į susitikimą.

„Facebook“ profilyje yra skelbiama stojančiojo anketa, užpildžius ją, asociacijai atstovaujantis asmuo susisieks su norinčiu prisijungti verslininku ir informuos, kur vyks susitikimas, taip pat besidomintieji rašykite el. p. info@klaipedosrajonoverslas.lt. Galite paskambinti telefonu 8 612 42335. Visa reikalinga informacija bus suteikta.


Agnė ADOMAITĖ

Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių