Vilniuje rengiamas kovai su autoritarizmu skirtas forumas „Demokratijos ateitis“

Lapkričio 19–20 dienomis Užsienio reikalų ministerija Vilniuje organizuoja tarptautinį aukšto lygio  forumą „Demokratijos ateitis“.

Forumas suburs užsienio reikalų ministrus, politikos formuotojus, tarptautinių organizacijų atstovus, intelektualus, demokratijos aktyvistus, žurnalistus iš viso pasaulio ir sieks atkreipti dėmesį į svarbiausius pasaulyje kylančius demokratijos iššūkius, kai atrodo, kad demokratinė erdvė traukiasi, o autoritariniai režimai stiprina savo įtaką.

Koks bus demokratinio pasaulio atsakas į autoritarinių režimų spaudimą? Kaip sustiprinti demokratinių valstybių atsparumą, susidūrus su atgimstančiu autoritarizmu ir demokratijos nuosmukiu visame pasaulyje? Koks veiksmų planas padėtų siekti demokratinės pasaulio tvarkos, grindžiamos pagarba pagrindinėms laisvėms ir žmogaus teisėms, teisės viršenybe?

Forume aptariant ir analizuojant šį platų temų ir problemų spektrą, bus siekiama praktinių sprendinių, taip pat – padėti pasirengti gruodžio 9–10 dienomis vyksiančiam „Viršūnių susitikimui už demokratiją“, kurį inicijavo Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidentas Joe Bidenas.

Forume dalyvaus JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoja civilių apsaugos, demokratijos ir žmogaus teisių klausimais Uzra Zeya kartu su Europos Sąjungos ir kitų valstybių užsienio reikalų ministrais, kitais aukšto rango atstovais ir ekspertais.

Forumo metu planuojama parengti politinių priemonių dokumentą, kuris turėtų apimti politinę Forumo dalyvių viziją ir pateikti konkrečias rekomendacijas demokratijai stiprinti – demokratijos ateities gaires, paskatinsiančias demokratinio pasaulio bendradarbiavimą ir atsparumą autoritarizmo tendencijoms.

Daugiau informacijos rasite čia: https://futureofdemocracyforum.com

URM informacija

1 Komentaras

  • Į veidrodį neužmiršot pasižiūrėti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių