Visiems rajono pirmokams – „Skaitymo startas“ ir skaitytojo bilietai

Anot psichologų, skaitymas lavina intelektą, ugdo iškalbą, didina laimės jausmą bei mažina stresą. Tam, kad vaikai nuo mažų dienų pajustų skaitymo malonumą, bibliotekos kūrybinė komanda išsikėlė sau nemenką iššūkį – pasikviesti į biblioteką visus Klaipėdos rajono mokyklose besimokančius pirmokus ir kartu su mokytojais kūrybiškai skatinti juos skaityti.
Klaipėdos regiono specialistai 2022 m. Danijoje ir Estijoje tobulino edukacinių programų rengimo ir vykdymo kompetencijas neformaliojo švietimo srityje. Ten išvykus ir užgimė pirmosios mintys apie tai, kaip paskatinti vaikų skaitymą, kaip aktyviau bendradarbiauti su ugdymo įstaigomis, kaip nuo pirmos klasės įtraukti vaikus bei jų šeimas į bibliotekos veiklas ir „gyvenimą“. Taip gimė idėja visiems Klaipėdos rajono mokykose besimokantiems pirmokams sukurti, išleisti ir padovanoti ypatingus skaitymo dienoraščius „Skaitymo startas“ bei išskirtinius, pirmuosius skaitytojo bilietus.
„Labai džiaugiamės ir didžiuojamės, kad prie mūsų idėjos prisidėjo ir rajono kūrėjai – pirmoko skaitymo dienoraštį „Skaitymo startas“ viršelį ir skaitytojo bilietą papuošė Inos Lukauskaitės piešinys „Šviesa lange negęsta“. Šį piešinį pasirinkome neatsitiktinai – jis tapo gražia aliuzija į biblioteką, kuri visada skleidžia šilumą, šviesą ir kur visi yra laukiami“, – sako laikinai direktorės pareigas bibliotekoje einanti Aurelija Butkutė-Norkevičienė.
Skaitymo dienoraščiai bus įteikiami bibliotekose – kiekvienos rajono mokyklos pirmų klasių mokiniai bus kviečiami kartu su mokytoja atvykti į artimiausią biblioteką ar jos filialą. Pirmojo susitikimo metu mokiniai susipažins su dienoraščio pildymo taisyklėmis, visi kartu perskaitys knygą, kurios pavadinimą įsirašys į pirmąjį rudens mėnesį, žemėlapyje suras savo biblioteką bei galės savo dienoraštį personalizuoti. Besikeičiant metų laikams (lapkričio, vasario, gegužės ir rugpjūčio mėnesiais), mokiniai bus kviečiame atvykti į biblioteką, parodyti užpildytą dienoraštį ir gauti rėmėjų („Eurobiuras“, „Aureart“, UAB „Mine“) įsteigtus prizus.
Nuoširdžiai tikimės, kad šis dienoraštis taps pirmuoju laipteliu kopiant į stebuklingą knygų pasaulį, o kartu su vaikų tėveliais ir mokytojais užauginsime laimingus, skaitančius ir knygas mylinčius žmones.
Bibliotekos informacija ir nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių