Vyčio kryžiaus ordino medalį pelniusiojo pradžia – Gargžduose

Gargždų PGT ugniagesio gelbėtojo patirties įgijęs Mindaugas Lengvinas vėliau įsidarbino Klaipėdos apskrities priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje (APGV). Operacinio vadovavimo skyriaus vyresniajam specialistui, vidaus tarnybos kapitonui šį pavasarį buvo lemta vadovauti gaisro, kilusio Kuršių nerijos nacionaliniame parke, gesinimui. Už drąsą ir narsumą vykdant pareigą neseniai šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė jam įteikė Vyčio kryžiaus ordino medalį. Šis apdovanojimas – beveik 10 metų darbo priešgaisrinėje sistemoje patirties, išgyventų pavojų vainikavimas.

Prieš kelerius metus iš gimtųjų Gargždų į uostamiestį persikėlęs, tačiau save tebelaikantis gargždiškiu M. Lengvinas pasakojo, kad trečius metus dirbant Klaipėdos APGV Operacinio vadovavimo skyriuje vyresniuoju specialistu, tenka išvykti į sudėtingesnius gelbėjimo ir gesinimo darbus. Šiemet sudėtingiausias – balandžio 25 d. Kuršių nerijos nacionaliniame parke įsiplieskęs gaisras. M. Lengvinas buvo vienas iš pirmųjų gaisro gesinimo vadovų. Sunkiausiomis valandomis. „Į Smiltynę atvykome keliolika minučių po vidurdienio. Pirmieji. Išvydome, kaip nevaldomos liepsnos rijo kalnapušes didžiulėje teritorijoje. Jos degė traškėdamos. Ugnis šlavė viską, kas jos kelyje pasitaikė. Tikras pragaras – kaip siaubo filme. Reikėjo įvertinti situaciją ir teisingai pasirinkti lemiamas gaisro gesinimo kryptis. Trijuose koviniuose baruose teko racionaliai paskirstyti pajėgas. Nesutrikau, tačiau dvi valandas jautėmės bejėgiai, nors dirbo 7 gaisriniai automobiliai, – kalbėjo pareigūnas. – Tik vakare, susirinkus 16-ai ekipažų, gesinant dviem – Lietuvos ir Latvijos sraigtasparniams, atvykus 62 Lietuvos kariuomenės kariškiams, 15 miškininkų, pavyko sutramdyti gaisrą.“

Tuo metu valdymą perėmė Priešgaisrinės apsaugos departamento mobilioji grupė.

Gaisrą gesinti M. Lengvinui teko 20 valandų – iki šeštadienio ryto. „Buvome taip išvargę…“ – prisipažino Mindaugas. Jo teigimu, tai viena iš sunkiausių darbo priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje dienų.

„2006 m. kilus gaisrui Smiltynėje, dirbau Gargždų PGT ugniagesiu gelbėtoju – irgi važiavau gesinti. Bet tuomet gavau užduotį ir ją vykdžiau. Dabar slėgė atsakomybės našta, – kalbėjo jaunas pareigūnas. – Juk esu prisiekęs sąžiningai atlikti patikėtas pareigas. Nesigailiu, kad teko tądien dirbti, nes tai didžiulė patirtis.“

Beje, šiemet, balandžio 25 d., penktadienį, įsiplieskęs gaisras buvo lokalizuotas (tai yra sustabdyta jo plėtra) šeštadienio vakare, o likviduotas gegužės 3 d. Šį kartą išdegė apie 130 ha miško.

Sudėtingą gaisrą Smiltynėje sutramdžiusius ugniagesius sveikino kolegos, draugai, jie sulaukė šalies vadovų padėkos.

M. Lengviną pirmasis pasveikino tėvelis Jonas Lengvinas, 20 metų dirbęs Gargždų PGT ugniagesiu gelbėtoju. Tai jis paskatinęs sūnų rinktis šią profesiją. „Šešiolikmetis pradėjau lankyti jaunųjų ugniagesių būrelį. Baigęs vidurinę mokyklą, įsidarbinau Gargždų PGT ugniagesiu gelbėtoju ir studijavau Klaipėdos universitete informatiką. Baigęs studijas, perėjau į Klaipėdos APGV budinčios pamainos vadu“, – pasakojo M. Lengvinas.

Šį pavasarį profesinės šventės dieną šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė jam įteikė Vyčio kryžiaus ordino medalį už drąsą ir narsumą gesinant Kuršių nerijos parke kilusį gaisrą. Šis apdovanojimas – beveik 10 metų darbo priešgaisrinėje sistemoje patirties, išgyventų pavojų vainikavimas.

M. Lengvino žmona Regina dirba BPC Klaipėdos skyriuje, tačiau tą dieną ne ji išgirdo pranešimą apie gaisrą Smiltynėje. Pastaraisiais metais Klaipėdoje gyvenanti šeima augina sūnelį Matą.


Nuotr. iš asmeninio albumo: Šv. Florijono dieną Prezidentė D. Grybauskaitė įteikė apdovanojimą M. Lengvinui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content