Vyriški laikrodžiai: kodėl pigus gali būti geresnis už brangų?

Vyriški laikrodžiai skirstomi pagal įvairiausius kriterijus. Mechanizmas. Apyrankės tipas. Kaina… Būtent kainos klausimas eskaluojamas įvairiapusiškai. Vieni laikrodį suvokia kaip investiciją, kiti – kaip nebrangų kasdienį aksesuarą. Ir, žinote, gana pigus variantas gali kuo puikiausiai atitikti estetinius bei funkcinius poreikius.

Vyriški laikrodžiai: prestižiniai prekių ženklai

Laikrodžių pasaulis yra nepaprastai spalvingas. Čia susipina istorija, daugybė inovacijų, išskirtiniai dizaino sprendimai… O kiek kompanijų džiugina ne tik pavadinimais ar logotipais, bet ir kokybiška produkcija!

Natūralu tikėtis, kad prestižinis prekės ženklas ir aukšta kaina – tai nuoroda į kokybę. Yra ir tokių laikrodžių, kurių kainos metams bėgant kyla. Tačiau tai jau atskira tema, kuriai išnarplioti tektų kviesti į pagalbą investuotojus.

Šiaip ar taip, prestižas ir aukšta kaina – neatsiejami kaip medis ir jo šaknys. Bent jau taip galima pamanyti, smulkiau nesusipažinus su laikrodžių rinkos ypatumais. O pratęsiant pažintį laukia intriga – pasirodo, jog prestižas ir kokybė ne visada reiškia, kad daiktas bus brangus. Yra ir visai priešingų atvejų. Vienas geriausių pavyzdžių – japoniškas prekės ženklas „Orient“. Laikrodžių apžvalgininkai ir paprasti pirkėjai neretai nustemba, kad prieinamas laikrodis gali būti toks geras.

Vienas keisčiausių pigaus laikrodžio pranašumų

Praktiškumą vertinančiam žmogui pigus laikrodis gali būti priimtinesnis ir dėl tikslumo. Taip, paprastas kvarcinis laikrodis, už kurį sumokate šimtą eurų, greičiausiai bus tikslesnis nei automechaninis už tūkstantį. Tai atskleidžia, kad tikslumas nėra pagrindinis ar juolab vienintelis kriterijus.

Sakytum, labai keista. Laikrodį segime, kad žinotume, kiek dabar valandų, tačiau tikslumas negroja pirmuoju smuiku. Tų smuikų yra gausybė, ir kiekvienas jų prisideda prie laikrodžio vertės. Kad ir kaip keista, tikslumas tėra vienas iš daugelio kriterijų. Aksesuaro vertę kur kas labiau lemia mechanizmas, jo sudėtingumas.

Jeigu jums labiausiai imponuoja būtent tikslumas, pigiu laikrodžiu nenusivilsite. Žinoma, reikia paminėti, kad „pigus“ – ne už dvidešimt eurų, nes čia – dar kita kategorija, kur naivu tikėtis gerų savybių. Tačiau visada labai tikėtina, kad už aštuoniasdešimt eurų įsigysite tikslesnį laikrodį nei už aštuonis šimtus. Kas be ko, brangesnis turės kitų pranašumų, kuo aiškiausiai pateisinančių didesnę kainą.

Dizainas

Tikrai ne paslaptis, kad rankinio laikrodžio paskirtis nėra vien rodyti laiką. Tai ir papuošalas. Paprastai tikimasi, kad dailesnis modelis bus brangesnis. Visgi gražiai atrodyti gali ne tik brangūs vyriški laikrodžiai. Tai puikiai įrodo japoniški „Orient“ aksesuarai. Prieinami, tačiau kruopščiai pagaminti, tinkantys kasdienai ir tada, kai reikia šio to puošnesnio.

Nebrangus rankinis laikrodis gali būti puikus, estetiškas papuošalas. Viena kertinių ypatybių – minimalizmas. „Orient“ šiuo atveju išties geras pavyzdys. Tačiau ne vien! Tokių gamintojų kaip „Pierre Lannier“ ar „Claude Bernard“ asortimente taip pat randama dailaus minimalizmo pavyzdžių. Ką rinktis, dažnai priklauso tiesiog nuo skonio. Svarbiausia, kad puikus dizainas už patrauklią kainą – tikrai įmanomas variantas.

Galimybė turėti keletą

Kodėl pigesnis pranašesnis už brangų? Dar vienas argumentas – galimybė turėti keleto laikrodžių kolekciją. Kiekvieno atskiras pasirinkimas, ar tūkstantį eurų skirti vienam laikrodžiui, ar už tokią sumą įsigyti tris (o gal keturis ar penkis).

Keli pigesni laikrodžiai – tikslingas sprendimas, jeigu norite, kad kiekviena proga turėtumėte nepriekaištingai derantį aksesuarą. Be to, jei įsigytas pigus laikrodis vis tik nepatiks, nuostolis nebus toks didelis.

Daug naudingų pasiūlymų – internete

Nebrangūs vyriški laikrodžiai mėgstami ne tik dėl elementarios priežasties (prieinamumo), bet ir todėl, kad jų pasiūla labai plati internete. Nereikia po darbo per spūstis važiuoti į parduotuvę. Nenorint per pandemiją blaškytis prekybos centre, tai puiki galimybė. O ir sprendimą įmanoma priimti racionaliau. Pavyzdžiui, vakare ramiai, su arbatos puodeliu rankoje, apsižvalgote, palyginate ir atidedate pasirinkimą kitai dienai. O kitą dieną, kai internetinėje parduotuvėje matyti laikrodžiai „persifiltruoja“ galvoje, galite užsisakyti labiausiai patinkantį modelį. Gerai ir tai, kad pristatymas dažniausiai greitas.

Nepamirštamas ir dar vienas aspektas – internete greičiau ir lengviau galima patikrinti nuolaidas. Taip savąjį laikrodį vyras išsirenka visapusiškai racionaliai.

Kokybiškas laikrodis vyrą puošia ir, neabejokite, suteikia džentelmeniškumo. Džiugu, kad nebūtina ištuštinti taupyklės. Prieinamas modelis gali būti geresnis, nei tikitės pažvelgę į kainą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių