Aktualija

Išsiliejusios gamybinės nuotekos daug žalos nepadarė


Trūkus kanalizacijos vamzdžiui į aplinką išsiliejo iš bendrovei „Neo Group“ priklausančios plastiko granulių gamyklos į valymo įrenginius tekėjusios gamybinės nuotekos.


Nuslėpti neketino


Avarija įvyko sekmadienį apie pietus, tačiau atsakingoms tarnyboms apie tai pranešta tik pirmadienį. Bendrovės „Neo Group“ Viešųjų reikalų vadovas Gintautas Dirgėla sakė, jog taip pasielgta tikrai ne siekiant nuslėpti incidentą. „Mes patys pranešėme apie įvykusią avariją, todėl kalbos apie tai, jog bandėme ją nuslėpti, yra nesąžiningos. Kadangi išsiliejo jau mūsų įmonės valymo įrenginiuose apvalytos ūkinės nuotekos, kurios neturi nei specifinio kvapo, nei spalvos, ne iš karto ir patys supratome apie įvykusią avariją“, – tikino G. Dirgėla. Jo teigimu, avarija įvyko, nes trūko kanalizacijos vamzdis, kuriuo „Neo Group“ įmonėje pirminį valymą praėjusios ūkinės nuotekos tekėjo į bendrovę „Klaipėdos vanduo“, kur turėjo būti baigiamos išvalyti. „Kol kas dar negalime pasakyti, dėl kokių priežasčių vamzdis išsimovė, tačiau tai yra aiškinamasi“, – sakė pašnekovas.


Ne itin kenksmingos


Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos rajono agentūros valstybinis inspektorius Justinas Vengalis sakė, kad avarijos metu į aplinką išsiliejo maždaug 170 kubinių metrų pirminį valymą praėjusių nuotekų. Jis teigė, kad nuotekos nebuvo itin kenksmingos, nes buvo apvalytos: „Nuotekos jau buvo praėjusios pirminį valymą ir tekėjo į bendrovę „Klaipėdos vanduo“, kur turėjo būti baigtos išvalyti. Kadangi nuotekos jau buvo apvalytos, jos nebuvo itin kenksmingos.“


J. Vengalis sakė, kad dėl avarijos gamtai daug žalos nepadaryta. „Teršalai išsiliejo ant žvyro aikštelės, todėl nepateko į požeminius vandenis. Avarija įvyko pramoniniame rajone, aplink nėra gyventojų, todėl teršalai žmonėms pavojaus nekėlė. Vietoje, kur išsiliejo nuotekos, nemalonus kvapas buvo vos juntamas“, – tikino aplinkosaugininkas ir pridūrė, kad avarijos pasekmės galutinai likviduotos buvo pirmadienį po pietų.


J. Vengalis teigė, kad avarijos vietoje paimti užteršto grunto mėginiai bus ištirti po maždaug dešimties dienų. Tada paaiškės tiksli išsiliejusių nuotekų sudėtis, bus tiksliai suskaičiuotas žalos dydis ir įmonei paskirta bauda.


Bendrovės „Neo Group“ Viešųjų reikalų vadovas G. Dirgėla akcentavo, jog įmonė prisiima visą atsakomybę dėl įvykusios avarijos ir nesiginčydama atlygins gamtai padarytą žalą.


Milda JUDELYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių