Aktualija

Vieni – į ligoninę, kiti – į ambulatoriją


Naujasis sveikatos apsaugos ministras R. Turčinskas susitikime su šalies Prezidentu V. Adamkumi pažadėjo atsisakyti kvotų, ribojančių gyventojų galimybes gydytis ligoninėse. Tačiau Sveikatos apsaugos ministerijos sekretorius H. Baubinas patikslina, jog ministro žodžiai dar nereiškia, jog kiekvienas ligonis bet kada atėjęs į ligoninę galės joje gydytis. Ministerijos prioritetu išlieka sunkiausių ligonių gydymas stacionare. Kiti esą turi būti gydomi ambulatoriškai, dienos stacionaruose.


Tai, kad iš esmės niekas nepasikeitė, patvirtina ir vietos medikai. L.e. Gargždų ligoninės vyriausiosios gydytojos pareigas V. Ruškienė „Bangai“ paaiškino, jog nuo metų pradžios ligoninėje gydėsi per 2100 rajono gyventojų. Už suteiktas paslaugas ligoninei sumokėta. Buvusio ministro Ž. Padaigos nustatytas hospitalizacijos rodiklis – 518 ligonių per metus buvo aiškiai nerealus, nors ir dabar laikomas siektinu. „Tokį skaičių mes gydome per 3 mėnesius. Todėl jo nepaisėme ir dirbome savo darbą. Tačiau esame priversti laikytis nustatytos tvarkos, apibrėžiančios, kurį ligonį reikia gydyti stacionare, o kurį turime sugrąžinti šeimos gydytojams“, – sakė V. Ruškienė ir pridūrė, kad būtent dėl skirstymo į sunkius ir ne tokius sunkius ligonius kyla daugiausia problemų bei nesusipratimų. Jos teigimu, ketvirtoji grupė, kuriai priskiriami žmonės, sergantys hipertoninėmis, skrandžio, virusinėmis ligomis, tulžies akmenlige ir kt. nesupranta, kodėl negali gydytis stacionare. Nustatyta tvarka neleidžia priimti į ligoninę net plaučių uždegimu sergančio, jei to nepatvirtina rentgenologinis tyrimas.


„Dar metų pradžioje su Ligonių kasa pasirašėme sutartį, kuri galios visus metus. Tad šįmet tikrai niekas nesikeis“, – sakė V. Ruškienė. Viliamasi, kad nauja, palankesnė pacientui apmokėjimo už stacionaro paslaugas tvarka galėtų įsigalioti nuo kitų metų pradžios.


Irena KASPERAVIČIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių