Dėl naujos stoties vietos tartasi su žydų bendruomene

Jau rašėme, kad naują Gargždų autobusų stotį planuojama statyti P. Cvirkos g. 32, dabartinėje taksi ir automobilių stovėjimo aikštelėje. Tačiau ši vieta kelia abejonių žydų bendruomenei, mat 50 m atstumu yra žydų žudynių ir užkasimo vieta. Praėjusią savaitę meras Bronius Markauskas buvo susitikęs su Lietuvos žydų bendruomenės pirmininke Faina Kukliansky ir aptarė šią galimą problemą.

Meras B. Markauskas pasakojo, kad žydų bendruomenė turėjo abejonių, nuogąstavimų dėl naujos stoties vietos, tad pokalbio pradžia buvo gana įtempta. „Tačiau yra Kultūros paveldo tarybos atliktas tyrimas, nustatyta aiški žydų žudynių ir užkasimo vieta, suformuotas sklypas sutampa su saugoma teritorija. Toks atsitiktinumas, kad kaip tik dabar yra perkami rangos darbai šiai vietai sutvarkyti: bus atnaujintas antkapis, sutvarkyta tvorelė, želdiniai. Po to, kai viską išsiaiškinome, įvertinome atstumus, buvau nusivežęs ir stoties projektą, lyg ir viskas tvarkoje. Tačiau vis tiek žadėjo kreiptis į kitas instancijas. Vis dėlto labai panašu, kad priekaištų nebus“, – viliasi Klaipėdos rajono meras B. Markauskas.

Anot jo, tuo pačiu buvo aptarta ir daugiau žydų bendruomenės problemų. Kadangi Gargžduose gyveno nemažai šios tautybės atstovų, F. Kukliansky žadėjo atvažiuoti į vietą, pasikalbėti. Teirautasi, galbūt Klaipėdos rajono savivaldybei būtų įdomu vasarą priimti vaikų iš Izraelio. „Dėl to kalbėsimės. Juolab kad norime bendradarbiauti su kuria nors Izraelio savivaldybe, būti partneriais“, – užsiminė B. Markauskas.

Agnė ADOMAITĖ


Taip pat skaitykite:

Neįgaliųjų integracija: siekis – kuo daugiau paslaugų
A. Balnionienė: rajono verslininkams – pagalba žengiant į elektroninę erdvę
Skelbiamas konkursas UAB „Klaipėdos rajono energija“ direktoriaus pareigoms
Darželių stygius atveria kelią investuotojams
Mokyklos reorganizavimas nuliūdino judrėniškius
Testai imami nušiurusioje palapinėje
Klestintys Agluonėnai – savojo krašto puoselėtojai
„Pigu.lt“ parduotuvė – Klaipėdos „Molo“ prekybos centre
Dainos vakaras Lapiuose išsilies į festivalį
Ori senatvė „Senjorų dvare“ ne visiems pasiekiama

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Urmu!

Svieto pabaiga. Taip sakydavo ir…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook