Ką svarbu žinoti apie ortodintinį gydymą?

Ortodontai yra atsakingi už taisyklingo sąkandžio atkūrimą: dantų tiesinimas yra atliekamas ne vien tik dėl estetinių priežasčių, bet taip pat yra svarbus dėl tinkamos kramtymo, rijimo ir kalbos funkcijos. Nors ortodontinis gydymas dažniausiai yra pradedamas dar vaikystėje ar paauglystėje, tačiau klaidinga manyti, kad dantų tiesinimo negalima atlikti suaugusiems žmonėms. Nors delsiant tiesinti dantis vėliau atliekamas gydymas gali trukti ilgiau, tačiau tikrai visada galima tikėtis puikių rezultatų.

Kaip nustatyti, kad reikia atlikti ortodontinį gydymą?

Kartais tai yra ganėtinai akivaizdu: dantys yra netaisyklingai išdygę ar susigrūdę, gali būti pastebima veido asimetrija. Apie ortodontinio gydymo poreikį taip pat išduoda ir tarp žandikaulių esantis tarpas (kada dantys yra sukąsti), kalbant garsai yra tariami nepakankamai aiškiai, ir t. t. Ortodontai teigia, kad netaisyklingo sąkandžio priežastimi neretai tampa vaikystėje naudotas čiulptukas, anksti iškritę pieniniai dantys, įprotis kvėpuoti per burną, ir t. t. Kartais netaisyklingo sąkandžio priežastys taip ir lieka nenustatytos, tačiau visada galima parinkti patį tinkamiausią gydymą.

Kaip gali būti atliekamas dantų tiesinimas?

Ortodontinis gydymas gali būti atliekamas taikant kapas, išimamus ortodontinius aparatus arba fiksuotus breketus:

  • Tiesinimas kapomis yra vienas inovatyviausių: pacientui pagaminamos individualios kapos, kurios atrodo labai estetiškai ir leidžia jaustis patogiai. Dantis veikia nestipri jėga, todėl palaipsniui jie pakreipiami į reikiamą pusę (kai siekiama paties geriausio rezultato, šias kapas svarbu nešioti bent 22 h per parą);
  • Ortodontinės plokštelės – tai išimami ortodontiniai įtaisai. Ant plastikinio plokštelės pagrindo tvirtinami įvairūs metaliniai elementai. Nors tokius įtaisus paprasta išimti, tačiau dantų tiesinimui naudojant plokštelę neretai skundžiamasi dėl sutrikusios kalbos;
  • Dantų tiesinimas breketais vis dar išlieka pats populiariausias. Šiandien breketų sistemų pasirinkimas yra labai didelis: pacientai gali rinktis ne vien tik metalinius, bet taip pat ir kitų tipų breketus. Nors šie ortodontiniai aparatai nėra išimami, ir tai sukelia šiokių tokių nepatogumų, tačiau būtent jie gali garantuoti efektyviausią dantų tiesinimą.

Kiek laiko truks ortodontinis gydymas?

Nors tai yra labai individualu, tačiau dažniausiai rezultatų galima pasiekti maždaug per dvejus metus. Ortodontinio gydymo trukmei įtakos turi paciento amžius, konkretaus atvejo sudėtingumas, parinkti ortodontiniai įtaisai, paciento noras bendradarbiauti su ortodontais, ir t. t.

Ortodontai Vilniuje yra pasirengę suteikti visą jus dominančią informaciją, tad tuomet, jei svarstote apie galimybę koreguoti netaisyklingą sąkandį, pirmiausia kreipkitės dėl nemokamos konsultacijos, kurios metu bus aptariamos dantų tiesinimo galimybės ir sudaromas būsimų procedūrų planas.

B.B.


Taip pat skaitykite:

Ką reikia žinoti apie skiepijimo procesą?
Laikas išsirinkti! Balsuok už labiausiai patikusias gyventojų idėjas!
Tėvams – lengvesnė našta, įstaigoms – lėšų stygius
Skelbiamas konkursas Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriaus pareigoms
Užgavėnių kaukės – ant statybvietės tvoros
Venckiškiams atsilygina paukšteliai
Prie Gargždų karjerų – tarptautinė futbolininkų stovyklavietė
Veiklus klaipėdietis: gerovė ne tik sau, bet ir kitiems
Maudymosi kostiumėlių tendencijos 2021-aisiais

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Kaip mes šventėme

Prabėgusioji savaitė įkyrėjusį karantino…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook