Kroatijoje – vaikų šokių studija „Trepsiukas“

Kroatijoje – vaikų šokių studija „Trepsiukas“

Kroatijoje vyko dainų ir šokių festivalis. Jame dalyvavo Lietuva ir Lenkija. Galime pasidžiaugti tuo, kad ir Gargždų vaikų šokių studija „Trepsiukas“ buvo viena iš Lietuvai atstovavusių grupių. Kiti atlikėjai dalyvavo iš Kėdainių ir Kretingos. Festivalis vyko mažame kurortiniame miestelyje Starigrad Paklenica.

Iš vaikų šokių studijos „Trepsiukas“ į sceną žengė aštuoniolika šokėjų: penkiolika mergaičių iki šeštos klasės ir trys merginos iki aštuoniolikos metų. Vyresniosios merginos šoko šiuolaikinius šokius, o jaunesnės mergaitės atliko keturis liaudies šokius. Kitų miestų atlikėjai dainavo dainas, grojo pučiamųjų orkestras. Visas koncertas truko dvi su puse valandos.

Taip pat festivalio dalyviai galėjo džiaugtis ir įvairiomis ekskursijomis. Kadangi miestelis, kuriame vyko festivalis, yra nedidelis, reikėjo važiuoti į kitus miestus. Viena iš ekskursijų buvo kurortiniame mieste Zadare. Ši ekskursija vyko lietuvių kalba, nes vieno iš organizatorių dukra yra lietuviškai kalbanti kroatė. Kita ekskursija vyko antrame pagal dydį Kroatijos mieste Splite, o vėliau visi keliavo į draustinį, kuriame šniokščia kriokliai. Čia dalyvės galėjo pasimaudyti. Šią ekskursiją vedė gidė, kalbanti anglų kalba. Kitomis dienomis jos keliavo po kalnus ir į urvus. Deja, į urvus atlikėjos nespėjo nueiti, nes šiek tiek paklydo kalnuose. Taip pat šokėjos turėjo galimybę stebėti, kaip alpinistai mokosi kopti į kalnus. Studijos vadovė Lilija Šepčenko sako, kad ekskursijos joms labai patiko. Merginos viskuo domėjosi, buvo labai linksma ir smagu.

Kelionė birželio 16–21 dienomis į Kroatiją nė kiek neprailgo. „Trepsiuko“ narės dainavo, klegėjo. L. Šepčenko sako, kad jei galėtų, mergaitės būtų ir šokusios autobuse. Ji taip pat džiaugiasi, kad nenutiko nieko blogo ir neįvyko jokių nesusipratimų. Daugeliui merginų tokia ilga kelionė be tėvų buvo pirma ir ji praėjo puikiai. Vienintelis dalykas, sukėlęs šiek tiek nerimo, tai Kroatijoje naktį praūžusi audra. Vadovė pasakoja, jog atrodė, kad vėjas nuneš visus stogus. Bet ir ji greit praėjo.

Už šios išvykos transporto finansavimą visa vaikų šokių studija „Trepsiukas“ labai norėtų padėkoti Klaipėdos rajono savivaldybei, taip pat ir tėvams, kurie prisidėjo prie kelionės. Ir, žinoma, atlikėjoms, kurios, kaip sako jų vadovė, pasirodė puikiai ir jomis labai didžiuojasi.

Artimiausi šios grupės planai – dalyvauti respublikinėje moksleivių dainų ir šokių šventėje ir kitų metų rugpjūčio mėnesį nuvykti į festivalį Ukrainoje. Be to, 2020-aisiais metais grupė švęs savo 35-metį, į kurį yra kviečiami ir visi buvę grupės šokėjai.

Aistė VILKIŠIŪTĖ


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Tam davė, o tam nekliuvo

Švenčių maratonas jau praeity – grįžome…

Plačiau »

Virginija LAPIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar pildote sau duotus pažadus?