Net vaikai nesegi atšvaitų

Policijos pareigūnai nuolat primena, jog tamsiu paros metu segėdami atšvaitus galite apsaugoti savo sveikatą ar net išsaugoti gyvybę.

Pirmadienį anksti ryte Klaipėdos apskrities VPK Prevencijos ir Kelių policijos tarnybos pareigūnai Klaipėdos rajone, Kalotėje, tikrino, ar į mokyklas ir darbą skubantys piliečiai saugo save ir segi atšvaitus.

Liūdna, tačiau iš kelių dešimčių piliečių, kurių didžioji dauguma buvo vaikai, vos viena moteris segėjo atšvaitą. Pareigūnai išdalijo kelias dešimtis atšvaitų, patarė, kaip ir kur teisingai juos segėti, papasakojo apie galimas pasekmes. Esant prastoms oro sąlygoms, tamsoje, atšvaito nesegintis žmogus vairuotojui matomas tik 30–50 m atstumu, o jį segintis pastebimas jau už 150 metrų. Prastai apšviesti, tačiau intensyvaus eismo kelio ruožai Klaipėdos apskr. VPK pareigūnų bus tikrinami nuolat.

Pareigūnai primena, jog atšvaitas visuomet turi būti kabinamas dešinėje pusėje, vairuotojų akių lygyje. Patikima priemonė taip pat yra ir šviesą atspindinti liemenė – ji ypač padeda vairuotojams pamatyti vaikus.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Karūnuotieji

Covid-19 nesirenka nei pagal amžių,…

Plačiau »

Agnė ADOMAITĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar laikotės karantino?