„YIT Lietuva“ patikėtas dar vieno kelio Vakarų Lietuvoje remontas – gerins susisiekimą tarp Kretingalės, Plikių ir Smilgynų

Asociatyvi nuotr.

Vakarų Lietuvoje toliau modernizuojamas kelių tinklas ir išasfaltuojama vis daugiau kelių su žvyro danga. Savo eilės sulaukė ir rajoninis kelias Kretingalė-Plikiai-Smilgynai, kurio dviejų paskutinių dar neasfaltuotų ruožų remontu rūpinsis tvarių miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“. Netrukus prasidėsiančių darbų vertė – 3,8 mln. eurų.

Po kapitalinio remonto visas Kretingalės, Plikių ir Smilgynų gyvenvietes jungiantis valstybinės reikšmės kelias bus išasfaltuotas. Darbai numatyti kelio 1-7 ir 8-12 kilometruose. Šiuo metu ruožuose esanti žvyro danga bus keičiama asfalto ir vietomis praplatinta. Taip pat suplanuoti melioracijos, metalinių pralaidų įrengimo ir kiti techniniai darbai.

Gegužės pabaigoje prasidėsiančius remonto darbus numatyta užbaigti iki kitų metų rugpjūčio. Išasfaltavus remontuojamus ruožus kelyje ženkliai pagerės eismo sąlygos ir saugumas, bus pašalinta dulkių ir sumažinta triukšmo tarša. Šiuo metu per parą keliu pravažiuoja vidutiniškai 274 automobiliai.

„Patogus ir saugus susisiekimas keliais yra vienas pagrindinių su infrastruktūra susijusių gyventojų ir, žinoma, verslo poreikių. Be to, tai svarbu mažinant transporto poveikį aplinkai. Dėl to būtina rūpintis, kad ne tik pagrindiniai magistraliniai, bet ir krašto bei rajoniniai keliai atitiktų šiandienos standartus, būtų kokybiškai išasfaltuoti ir tinkamai prižiūrimi. Prieš šio tikslo prisidės ir kelio Kretingalė-Plikiai-Smilgynai remontas, po kurio vietos gyventojai automobiliais galės važinėti lygia, saugia, triukšmo ir dulkių nekeliančia kelio danga“, – sako bendrovės „YIT Lietuva“ vadovas Kęstutis Vanagas.

Remontuojamuose kelio ruožuose bus įrengta 6 metrų pločio dviejų eismo juostų asfalto danga su vieno metro pločio kelkraščiais iš abiejų pusių. Atkarpose taip pat bus įrengta 12 autobuso stotelių, o pavojingiausiose vietose – greitį ribojantys sprendimai. Kelio remonto projektą parengė bendrovė „Sweco Lietuva“.

Lietuvos automobilių kelių direkcijos duomenimis, Lietuvoje dar apie 40 proc. valstybinės reikšmės rajoninių kelių yra su žvyro danga, tačiau vis daugiau jų išasfaltuojama.

Šiuo metu „YIT Lietuva“ taip pat vykdo tilto per Eketės upę Klaipėdos rajone projektą, atlieka kelio Verdainė – Pašyšiai 3 km ruožo, rajoninio kelio Šilutė-Ramučiai-Gardamas daugiau nei 5 km ruožo kapitalinio remonto darbus Šilutės rajone, rekonstruoja kelią Mažeikiai-Plungė-Tauragė, remontuoja 8 km kelio ruožą Griežpelkiai I–Vilkyškiai, Tauralaukio bei Klemiškės gatves Klaipėdoje, įrenginėja skirtingų lygių geležinkelio ir automobilių sankirtą Lentvario-Vievio pervažoje, vykdo šiaurinių ir pietinių Vilniaus miesto gatvių priežiūrą.

Apie statytoją „YIT Lietuva“ įmonių grupę

Tvarių miestų plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ Lietuvoje veikia nuo 1966 metų ir priklauso vienam didžiausių Šiaurės Europoje statybos paslaugų koncernui „YIT Corporation“, veikiančiam devyniose šalyse. „YIT Lietuva“ sėkmingai vykdo rangos, būsto, komercinio nekilnojamojo turto projektus ir atlieka infrastruktūros kūrimo bei kelių tiesimo darbus.

UAB „INK agency“ informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių