Paskutinę vasario savaitę pradedami skiepyti senjorai

Klaipėdos rajone kitą savaitę nuo COVID-19 ligos bus pradėti skiepyti 65 metų amžiaus ir vyresni rajono gyventojai. Senjorams nieko daryti nereikia, su visais per artimiausias kelias dienas susisieks jų šeimos gydytojų slaugytojos ir norinčius užregistruos skiepui. Jei senjoras neturi galimybės atvykti, jam turi būti pasiūlyta arba jis pats gali prašyti ir pavėžėjimo paslaugos iš namų į skiepijimo vietą. Vakcinacija yra savanoriška, o tiek vakcina, tiek skiepijimo paslauga – nemokama.

Kitos savaitės pradžioje rajono gydymo įstaigas pasieks dar beveik 600 vakcinų – 300 „AstraZeneca“ ir 294 „Pfizer“. Šaliai plečiant skiepijimo apimtis, plečiasi ir skiepijamų žmonių ratas. Iki šiandienos rajone jau paskiepyti socialiniai darbuotojai, globos įstaigų gyventojai, medikai, vaistininkai, o kitą savaitę bus baigtas ir švietimo įstaigų darbuotojų skiepijimas.

O jau nuo ateinančio antradienio pasiskiepyti galės ir to pageidaujantys Klaipėdos rajono senjorai. Jų patogumui procesas sureguliuotas taip, kad senjorams nieko daryti nereikės. Viskas vyks taip:

• Per artimiausias kelias dienas individualiai telefonu su kiekvienu asmeniu susisieks jų šeimos gydytojų slaugytojos.

• Jei senjoras pageidaus skiepo, slaugytoja jį užregistruos ir suderins procedūros laiką bei vietą.

• Neturinčiuosius galimybės atvykti į skiepijimo vietą, slaugytojos turi informuoti, kad galima pavėžėjimo paslauga. Jei jos to nepadarys, senjoras pats gali to paprašyti. Pavėžėjimu pasirūpins Klaipėdos rajono savivaldybė.

Atkreipiame dėmesį, kad gydymo įtaigų darbuotojai neprašys savo pacientų pateikti elektroninės bankininkystės duomenų, asmens kodo ir kitos asmeninės informacijos. Jei susidurtumėte su tokiu prašymu, jokiais būdais neatskleiskite šios informacijos, nes tai gali būti telefoniniai sukčiai.

Primename, kad vakcinacija yra savanoriška, o tiek vakcina, tiek skiepijimo paslauga – nemokama. Vakcinos, kuriomis skiepijama, yra saugios, bet gali būti pašalinis poveikis – skausmas, paraudimas, patinimas injekcijos vietoje, galvos ar raumenų skausmas, nuovargis, karščiavimas. Šie požymiai rodo, kad imuninė sistema veikia ir mokosi atpažinti bei sunaikinti virusą. Paprastai šalutinis poveikis praeina per porą dienų. Nepraėjus šiems simptomams rekomenduojama kreiptis į šeimos gydytoją. Mūsų šalis naudoja vakcinas, patvirtintas Europos Sąjungos institucijų. Šiomis vakcinomis jau paskiepyti milijonai žmonių visame pasaulyje.

VAKCINAVIMO VIETOS IR LAIKAS

Vasario 23 d. Gargždų kultūros centras, Klaipėdos g. 15, Gargždai (skiepijami švietimo įstaigų darbuotojai);

Vasario 23 d. Slengiuose, AB „Medica“, ir Endriejave, Endriejavo mokyklos sporto salėje, bus skiepijami tie 65 + amžiaus grupės gyventojai, kurie yra prisiregistravę AB „Medica“ ir UAB „Juritmas“ įstaigose bei gydytojos R. Dirginčienės pacientai);

Vasario 24 d. Priekulės kultūros centre ir Dituvoje bus skiepijami 65 + amžiaus grupės pacientai, prisiregistravę Priekulės PSPC ir Dituvos ambulatorijoje;

Vasario 25 d. Plikiuose ir Gargžduose bus skiepijami 65 + amžiaus grupės gyventojai.


Taip pat skaitykite:

Ką reikia žinoti apie skiepijimo procesą?
Laikas išsirinkti! Balsuok už labiausiai patikusias gyventojų idėjas!
Tėvams – lengvesnė našta, įstaigoms – lėšų stygius
Skelbiamas konkursas Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriaus pareigoms
Užgavėnių kaukės – ant statybvietės tvoros
Venckiškiams atsilygina paukšteliai
Prie Gargždų karjerų – tarptautinė futbolininkų stovyklavietė
Veiklus klaipėdietis: gerovė ne tik sau, bet ir kitiems
Maudymosi kostiumėlių tendencijos 2021-aisiais

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Kaip mes šventėme

Prabėgusioji savaitė įkyrėjusį karantino…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook