su košės ant laužo mėgėjais

Gargždiškių savanorių komanda talkininkams išvirė sočios ir kvapnios košės ant laužo. H. Šurkus: „Mano paveiksluose – klaipėdietiški motyvai su praeities detalėmis.“

„Virė virė košę vaikai atsilošę“, – mėgdavome vaikystėje garsiai kartoti. Praėjusį lietingą šeštadienį senosiose Laugalių liuteronų evangelikų kapinaitėse vaikai uoliai darbavosi, o keletas gargždiškių geranoriškai pasisiūlė talkininkams išvirti gardžios košės ant laužo.

Sutapo, kad būtent talkos dieną, kai apleistas kapinaites tvarkė Gargždų „Minijos“ progimnazijos 3c klasės mokiniai, jų tėveliai, mokytoja Lina Strumylienė bei talkos iniciatorė gidė Monika Vasylienė, buvo minima Pasaulinė košių diena. Tad mokiniai šiam ne tik sočiam, bet ir sveikam patiekalui sukūrė net eilėraščių, kuriuos po talkos visiems besigardžiuojant perskaitė.

Gargždiškė Loreta Piaulokaitė-Motuzienė sakė, kad darganotą dieną ant laužo beveik tris valandas virta garuojančia koše mėgavosi per 40 talkininkų.

Ko reikia, kad košė burnoje tirpte tirptų? Ne kartą įvairiuose renginiuose lauko košę virusi Loreta sako, kad svarbiausia būti gerai nusiteikusiam, jokiu būdu nesusiraukusiam. Štai Vaclovas Macijauskas su anūku Jonu lietui pliaupiant stengėsi užkurti laužą, o iš pirmo karto nepavyko. Bet košės virėjų komandai nuotaikos tai nesugadino. Atvirkščiai – pagaliau įžiebus ugnį įsižiebė dar didesnis noras itin gardžią košę šauniems talkininkams išvirti.

Loreta paaiškino, kad talkininkų būriui pamaitinti prireikė apie 5 kg kruopų, iš jų du trečdalius sudarė grikiai, trečdalį – ryžiai. Košės paskaninimui dar įpjaustyta apie 1,5 kg morkų ir svogūnų bei 1,5 kg šoninės. „Slaptas skaniosios košės ingredientas yra dėžutė naminių mėsos konservų, kuriuos sudedame baigiant košei virti“, – atskleidė Loreta.

Buvusios apleistos Laugalių senosios evangelikų liuteronų kapinaitės po talkos švytėjo. „Daug rankų didžią naštą pakelia“, – pastebėjo dalyvavęs evangelikų liuteronų kunigas Liudvikas Fetingis. Jis pasidžiaugė, kad pagal šios konfesijos papročius gerų darbų proga susiburiama prie kafijos ir pyragų. Šiais gardėsiais buvo pasirūpinę jaunųjų talkininkų tėveliai.

Vilija BUTKUVIENĖ

Aut. nuotr.


Taip pat skaitykite:

Šventės rajone: džiugins gražios ir atsakingos iniciatyvos
Stabdoma Gargždų ligoninės  Vaikų ligų skyriaus veikla: lovos reikalingos COVID-19 pacientams
Koalicija: darbų įgyvendinama daugiau nei buvo suplanuota
Į Endriejavą paskirtas klebonas tęsia pažintį su Žemaitija
Kūrėjo eilėraščiuose glūdi paprasta pasaulio erdvė
Judrėnų kultūros namų 50-metis:  žiūrovus traukę originalūs projektai
Karantinas rajono bibliotekoms – (ne)baubas
Visuomenės tolerancijos dėlionė – Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje
Gyventojai šąla – kaltų nėra
Žemaitėška tatuiruotė kel sosėduomiejėma ėr šīpsėnas
Kningas pristatīmė – žemaitėška ruoda
Parduotuvėje „Tikra“ Gargžduose – tikri produktai imunitetui stiprinti
1991 m. sausio 13-oji mūsų atmintyje

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Akivaizdu

Laimėti varžybas – viena, o pasidalinti…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook