2020 Liepos 04
Kartu su 7 Žemaitijos rajonuose 25 000 egz. tiražu platinamu spalvotu informaciniu-reklaminiu savaitraščiu 

Ūkininkams linkėta skalsios duonos ir vienybės

Konkurso „Metų ūkis 2019“ nugalėtojai ir nominantai su LŪS Klaipėdos rajono skyriaus pirmininku V. Buivydu, rajono Savivaldybės administracijos direktoriumi Artūru Bogdanovu, Seimo nare R. Petrauskiene, rajono vicemere Audrone Balnioniene, meru B. Markausku.

Konkurso „Metų ūkis 2019“ laureatus A. ir R. Požes pasveikino praėjusių metų nugalėtojas Mindaugas Žąsytis su žmona.

Klebonas V. Daujotis padėkojo ūkininkams, parėmusiems Slengių bažnyčios statybą.

Ūkininkė Vida Gedmintienė su dukra Kristina šventiškai nusiteikusios.

Ūkininkai Genutė ir Manfredas Skroblys kasmet dalyvauja tradicinėje vakaronėje.

Vakaronės dalyviai nestokojo geros nuotaikos. Ją pakylėjo graži koncertinė programa, puikus renginio vedėjas.

Vakaronės dalyvė Daiva Buivydienė su marčia Sandra.

Pasidžiaugti savo ir kitų pasiektais rezultatais, pajusti šventinių akimirkų, sustiprinančių tikėjimą tuo, ką daro, rajono ūkininkai praėjusį penktadienį rinkosi į tradicinę vakaronę Vėžaičiuose. Pagerbti ir apdovanoti konkurso „Metų ūkis 2019“ nugalėtojai Algirdas ir Reda Požės, ekologinio augalininkystės ūkio puoselėtojai, antrosios vietos prizininkai Irmantas ir Roberta Gudauskiai, mėsinių galvijų ūkio šeimininkai, bei trečiosios vietos prizininkai Fartunatas ir Violeta Vaitkai, puoselėjantys augalininkystės ūkį.

Pakylėti virš kasdienybės

Ūkininkų susitikimas ir bendrystė jaukioje, muzikos sklidinoje erdvėje žadėjo puikų vakarą. Kaip visuomet išsipuošę, stilingi – tarsi kasdienybėje jiems netrūktų problemų. „Ne visada skalsi ūkininko duona – kaštai didėja, o pajamos – ne visada“, – į realybę nukėlė Klaipėdos rajono mero Broniaus Markausko žodžiai.

Į vakaronę atvyko ir kiti rajono vadovai, Savivaldybės tarybos atstovai, Seimo narė Rasa Petrauskienė, žemės ūkį aptarnaujančių įmonių atstovai, renginio rėmėjai, beje, didžiausia – rajono Savivaldybė, kiti svečiai.

Jie atkreipė dėmesį, jog ūkininkų gretos atjaunėjusios: šalia vyresniųjų – daug jaunų. Vadinasi, vaikai perima tėvų sukurtus ūkius ir tęsia ūkininkavimo tradiciją.

„Dirbdama Seimo kaimo reikalų komitete supratau, kokia didelė jėga – ūkininkai. Kokį sunkų darbą jie dirba, neišvengia gamtos stichijų“, – pasveikinusi susirinkusiuosius kalbėjo neseniai rajono rinkėjų į Seimą deleguota R. Petrauskienė. Ji palinkėjo ūkininkams maloningos gamtos, o svarbiausia – vienybės.

Ir džiaugsme, ir liūdesy kartu

Rajono meras B. Markauskas šmaikštavo, jog ūkininkų vakaronėje jis pasirodo skirtinguose vaidmenyse: tai Žemės ūkio rūmų pirmininkas, tai Seimo narys, tai ministras. „Bet aš visada jūsiškis jaučiuosi“, – šypsojosi šiemet meru išrinktas B. Markauskas. Jis padėkojo ūkininkams, kad gražina rajoną, paragino palaikyti vienas kitą, prisiminė ir Savivaldybės prievolę užtikrinti geresnį gyvenimą – tvarkyti šaligatvius, kelius ir kita.

Susirinkusiuosius pasveikino LŪS Klaipėdos rajono skyriaus pirmininkas Vidmantas Buivydas. Jis taip pat akcentavo, jog reikia būti vieningiems ir džiaugsme, ir liūdesy, kartu spręsti iškilusias problemas.

Turtingą vakarienę palaiminęs Vėžaičių ir Slengių parapijų klebonas Viktoras Daujotis priminė apie Slengiuose statomą bažnyčią, kuriai iškilti savo aukomis padėjo ir kai kurie ūkininkai. Jis įteikė simbolinius padėkos ženklus – puodelius su bažnyčios paveikslu.

Tarp nugalėtojų – jaunos šeimos

Džiugus sujudimas kilo paskelbus konkurso „Metų ūkis 2019“ nugalėtojus. Jį inicijuoja LŪS Klaipėdos rajono skyrius. Šiemet komisija, vadovaujama V. Buivydo, aplankė 5 ūkininkų ūkius. Jie buvo vertinami pagal paruoštą konkurso klausimyną: ūkininkavimo laikotarpis, ūkio dydis, priklausymas visuomeninei organizacijai, ūkininko ūkio tvarka, dalyvavimas investiciniuose projektuose ir kita.

Šiemet pirmoji vieta pripažinta ekologinį augalininkystės ūkį puoselėjantiems Algirdui ir Redai Požėms iš Šalpėnų. 150 hektarų valdantys ūkininkai 11 metų augina ekologiškus maistinius grūdus. A. Požė, ankstesniais metais tapęs trečiosios vietos prizininku, sakė šiemet nesitikėjęs taip aukštai iškilti. Ekologiškai maistinius grūdus auginantis ūkininkas turi sandėlius, džiovyklas, nes ekologišką produkciją reikia rūpestingai sutvarkyti, ji iškeliauja į užsienį. Šiemet vidutinis rugių derlius – 3 tonos iš hektaro, o žirnių – 2 tonos. „Pastarieji jau parduoti, o rugiai tebėra sandėlyje – laukia rinkos, – kalbėjo A. Požė. – Pernai už toną rugių mokėjo 300 eurų, o šiemet – 140 eurų. Bet ir už tiek negali parduoti.“ Tačiau ūkininkas sakė protestuoti neturįs laiko, esąs laimingas, nes svarbiausia, kad šeimoje gražiai sutaria.

Antrąją vietą užėmė jauna Irmanto ir Robertos Gudauskių šeima, Girininkų kaime auginanti mėsinius galvijus. Jie valdo 80 ha, augina 60 mėsinių galvijų.

Tilvikų kaime 25 metus ūkininkaujantys Fartunatas ir Violeta Vaitkai apdovanoti už šeimos ūkio stiprinimą augalininkystės srityje. Jie valdo 100 hektarų. Šeimos ūkininkavimo tradicijos gilios – tai daro 4 kartos.

Nominacija „Šaunuoliai“ atiteko 3 metus ūkininkaujantiems Sauliui ir Rasai Venckams iš Endriejavo. Jie augina veislinius mėsinius galvijus. Ričardas ir Emilija Kvekšai iš Piktožių kaimo, puoselėjantys avininkystės ūkį, taip pat įvertinti nominacija „Šaunuoliai“.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Antanas Bauža įteikė išskirtinį apdovanojimą V. Buivydui, kuris pavyzdingai tvarko mėsinių galvijų aubrakų ūkį, rūpinasi jų laikymo sąlygų gerinimu.

Rajono ūkininkų vakaronė šurmuliavo tą pačią dieną, kai buvo paskelbta apie tykųjį žemdirbių protestą. Tačiau renginyje nebuvo užuominų dėl nepasitenkinimo savo padėtimi. Tik palinkėta ūkininkams vienybės sprendžiant problemas.

Virginija LAPIENĖ

A. VALAIČIO nuotr.


Taip pat skaitykite:

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Gera, kur mes

Ką jau ką, o gražias…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook