Verslas

Stogų dangų gamintojai – tarp šalies lyderių


Prieš Kalėdas UAB „Gargždų mida“ direktoriui Jonui Dromantui teko garbė Prezidentūroje ir Vilniaus sporto ir pramogų centre „Forum Palace“ atsiimti aukštus kolektyvo darbo įvertinimus. Vienuoliktus metus Lietuvos pramonininkų konfederacijos rengiamame konkurse gargždiškiai stogų dangų gamintojai pelnė „Sėkmingai dirbančios įmonės 2007“ apdovanojimą bei aukso medalį už naują gaminį – polimerinę-bituminę ritininę dangą MIDA FIX TOP. Minėtame konkurse iš viso dalyvavo 120 Lietuvos bendrovių, todėl šis faktas tik patvirtina, kokią konkurenciją turėjo įveikti gargždiškiai stogų dangų gamintojai.


21 mln. litų investuota į liniją


Šiuo metu UAB „Gargždų mida“ cechuose tylu. Nuo gruodžio 11 d. gamyba sustabdyta, tik nedidelė grupelė žmonių atlieka profilaktinį įrengimų ir linijų remontą. Tačiau vasario 1 d. čia prasidės įprastas darbas.


Per pastaruosius keletą metų UAB „Gargždų mida“ nuosekliai augo ir tvirtėjo. Pasak įmonės vadovo Jono Dromanto, vien per praėjusius metus gamybos apimtys padidėjo 2 kartus. 2007 metais pagaminta produkcijos už 95 mln. litų.


Praėjusių metų vasarą įmonė investavo į gamybos atnaujinimą ir aplinkosauginius projektus 23 mln. litų. Įmonės vyriausiasis inžinierius Gintautas Jonauskas reikšmingiausiu žingsniu laiko naujos linijos paleidimą praėjusių metų vasarą: „Ši sena, prieš 40 metų įrengta linija iš esmės atnaujinta. Dabar 8 liniją aptarnaujantys žmonės gamybos procesą valdo kompiuteriais“, – pažymėjo G. Jonauskas.


Pasak „Bangos“ pašnekovų, anksčiau įmonė nespėdavo gaminti produkcijos tiek, koks buvo jos poreikis. Dabar gamybos apimtys padvigubėjo ir tai dar leis išplėsti produkcijos pardavimų geografiją. Gargždiškių gaminiai parduodami ne tik Europos Sąjungos šalyse, bet ir Turkijoje, Naujojoje Zelandijoje ir kt.


„Kvėpuojančiai“ dangai – aukso medalis


Kitas svarbus gargždiškių laimėjimas – naujas gaminys, už kurį Lietuvos Prezidentas V. Adamkus įmonės vadovui Jonui Dromantui įteikė aukso medalį. Juo įvertinta polimerinė-bituminė ritininė danga MIDA FIX TOP. Vyriausiojo inžinieriaus pavaduotoja kokybei Nijolė Kondrašovienė paaiškino jos išskirtinumą ir privalumus: „Ši danga gaminama iš stabilaus poliesterinio audinio, iš abiejų pusių padengto aukštos kokybės polimeriniu bitumu. Viršutinis sluoksnis pabarstytas mineraliniu pabarstu skalūnu, apatinis padengtas polietilenine plėvele. Viršutinėje pusėje vienas juostos pakraštys padengtas lengvai nudeginama 12 cm pločio plėvele. Visa tai dangai suteikia didelį atsparumą mechaninėms apkrovoms ir išlaiko nepakitusias jos savybes daug metų. Šiai dangai nebaisūs temperatūriniai svyravimai, o skalūnas, kuriuo padengtas viršutinis dangos sluoksnis, patikimai saugo ją nuo ultravioletinių spindulių poveikio.“


Vyriausiojo inžinieriaus G. Jonausko teigimu, ši danga yra ypatinga dar ir tuo, kad ją galima kloti tiek prilydant, tiek mechaniškai. Reikšminga, kad ją galima naudoti ant degių ir drėgnų pagrindų. O tai leidžia dengti stogus net šaltuoju metų laiku. Mechaninis tvirtinimo būdas suteikia stogui „kvėpuojančio“ savybes.


Mūsų pašnekovų teigimu, nauja jų pačių sukurta danga yra ne tik patvari, ilgaamžė, bet ir ekonomiška. Mat ji klojama tik vienu sluoksniu, sutaupomas dengti reikalingas darbo laikas, taip pat dujos. Ji tinka plokštiems, didelio ploto stogams. UAB „Gargždų mida“ direktorius J. Dromantas neabejoja, kad šis gaminys naujais metais bus pats paklausiausias.


Kolektyvo ir miesto žmonių labui


Visi šie UAB „Gargždų mida“ praėjusių metų pasiekimai buvo įvertinti Lietuvos pramonininkų konfederacijos rengiamo konkurso ekspertų, todėl jai suteiktas „Sėkmingai dirbančios įmonės 2007“ vardas.


Praėjusiais metais pagerėjo ir čia dirbančių 140 žmonių darbo sąlygos. Įrengtos naujos šiuolaikinius reikalavimus atitinkančios buitinės patalpos, jose yra šaldytuvai, mikrobangų krosnelės. „Šiais metais savo darbuotojams planuojame organizuoti maitinimą darbo metu“, – sakė direktorius J. Dromantas. Pelningai dirbančios įmonės vadovo teigimu, vidutinis atlyginimas UAB „Gargždų mida“ yra apie 2000 litų „į rankas“. „Vokelių mes tikrai nedalijame“, – pažymėjo J. Dromantas.


Gera žinia ir Gargždų miesto gyventojams. Praėjusių metų pabaigoje įgyvendintas svarbus aplinkosauginis projektas, kuris įmonei atsiėjo 2,4 mln. litų. Įrengus termooksidatorių, kuris sudegina bitumo oksidinimo išgaras, nemalonių kvapų gargždiškiai nebejaus.


Irena KASPERAVIČIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių