Vis pasiklystantys grybautojai – perspėjimas būti rūpestingesniems

Socialiniai tinklai pastaruoju metu mirga įspūdingų baravykų laimikių nuotraukomis, o tokia grybų gausa, suprantama, į miškus vilioja daug žmonių. Ieškoti pasiklydusių grybautojų vis dažniau tenka vykti ir policijos pareigūnams – nuo rugsėjo pradžios visoje Klaipėdos apskrityje policijos pagalbos jau reikėjo 14 miškuose pasiklydusių žmonių. Pirmadienį Endriejavo apylinkėse nuo ryto klaidžioję du garbaus amžiaus grybautojai buvo išvesti tik apie 2 val. nakties.

Surasti padėjo medžiotojai

Užvakar, rugsėjo 14 dieną, apie 20.25 val. Klaipėdos policija gavo pranešimą, kad Endriejavo apylinkėse pasiklydo du garbaus amžiaus grybautojai. Jų ieškoti nedelsiant išvyko du Klaipėdos miesto pareigūnų ekipažai. Su 87-erių ir 81-erių metų vyrais pareigūnai nuolat bendravo telefonu rusų kalba, tačiau tamsa ir pasiklydusiųjų nuovargis – miške jie klaidžiojo nuo 11 val. ryto – paiešką sunkino. Apžiūrėti buvo didžiuliai miško plotai, tačiau surasti senjorus pavyko tik padedant itin gerai vietovę pažįstantiems medžiotojams. Tarp jų buvo ir atostogaujantis Klaipėdos apskrities VPK Licencijavimo skyriaus specialistas Remigijus Matijošaitis. Sveiki ir gyvi paklydėliai iš miško su visu grybų laimikiu išvesti apie 2 val. nakties.

Prireikė medikų pagalbos

Vien rugsėjo 9 dieną Kretingos rajone teko ieškoti trijų paklydėlių. Tarp jų buvo ir 1928 m. gimusi senolė. Į mišką ji nuvyko autobusu anksti ryte. Popietę moteris suprato, kad pasiklydo ir paskambino į policiją. Senolės ieškojo pora ekipažų. Po kelias valandas trukusių paieškų grybautoja buvo surasta ir, suteikus būtinąją pagalbą, su laimikiu – dviem kibirais grybų – parvežta namo. Dėl 1953 m. gimusio vyro į policiją kreipėsi žmona. Cukriniu diabetu sergantis sutuoktinis jai paskambinęs sakė, kad pasiklydo ir blogai jaučiasi. Po kelių valandų policijos pareigūnai vyrą surado gulintį miške ir perdavė greitosios pagalbos medikams. 1959 m. gimusios moters paiešką sunkino tai, kad išsikrovė mobilusis telefonas ir susekti jos buvimo vietą tapo labai sudėtinga. Paieška truko beveik keturias valandas iki moters sutuoktinis policijai pranešė, kad žmona namo grįžo pati.

Informuoti ir turėti ryšį

Policijos pareigūnai visada pasirengę padėti ieškoti pasiklydusiųjų, tačiau primena, kad į mišką eiti reikėtų atsakingai pasirengus. Pirmiausia, prieš einant į mišką, patariama aiškiai ir kuo tiksliau informuoti artimuosius, kur ir kiek laiko planuojate grybauti. Mobilusis telefonas turėtų būti visiškai įkrautas – pagal mobiliojo ryšio bokštų fiksuojamą signalą Lietuvos policija gali nustatyti preliminarią jūsų buvimo vietą, tai padeda sumažinti paieškos rajoną. Patariama rengtis ryškių spalvų drabužiais – taip žmogų lengviau pastebėti ir vaikštant miške, ir žvalgant iš oro. Tam puikiai tinka ir ryškios, šviesą atspindinčios liemenės, kurias visi privalome turėti automobiliuose – į kišenę telpantis drabužis pasiklydus gali išgelbėti gyvybę. Iš aplinkos išskiriančiu elementu gali tapti ir ryškus kibiras ar krepšys miško gėrybėms.

Pasiklydus patariama būti kuo atviresnėje vietoje, turėti švilpuką, kuriuo galite pranešti apie savo buvimo vietą, ir prožektorių, žibintuvėlį ar degtukų. Žmonių ieškančiuose sraigtasparniuose yra sumontuotos kameros, padedančios aptikti šilumą skleidžiančius objektus, pilotai, skrisdami naktį, naudoja naktinio matymo akinius, todėl mažiausias šviesos šaltinis paiešką gali labai palengvinti.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija


Taip pat skaitykite:

Rinkimų drama baigėsi P. Gražulio pergale:  R. Petrauskienė sustoti neketina
Panaudotoms žvakidėms – specialūs konteineriai kapinėse
Pertekliniai ženklai prie įstaigų
Jaunieji gargždiškiai – II lygos nugalėtojai
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate – setas su 70 taškų
Veiviržėniškės gėlės – įvairioms progoms
Apdraudusieji ūkinius gyvūnus gali susigrąžinti dalį išlaidų
Kai išgyveni tai pats, – į ligą žiūri kitomis akimis
Džiaugiuosi, kad mečiau, ir raginu tave padaryti tą patį
Konsultavimo paslaugos kaime –  abipusė nauda

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Kaip pavadinsi, taip nepagadinsi?

Seimo rinkimų antrojo turo Klaipėdos…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook