250 metrų vėliava – „Lituanikos“ garbei

Ateidamas kovo mėnuo skelbia pavasarį. Tačiau pirmosiomis jo dienomis žiema pastojo kelią ir taip priminė save, kad vėl traukėme šiltesnį rūbą. Taip ir kovo dešimtoji atsinešė žvarboką vėjuką, kuris tarsi priminė prieš 33 metus paskelbtą istorinį įvykį – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną.


Jau kelintus metus iš eilės Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazija organizuoja žygį į signataro tėviškę. Šiemet jis ypatingas, nes mokykla jau visą dešimtmetį pavadinta šios išskirtinės asmenybės vardu. Judrėniškiai taip pat žygiuodavo į Jurgio Šaulio gimtinę, tačiau šiemet pasitardami nusprendėme paminėti „Lituanikos“ skrydžio devyniasdešimtmetį, keliaudami į Stepono Dariaus gimtinę.
Paskubomis rikiavome mintis, kaip išskirtinai paminėti šio didžiavyrio žygdarbį.
Antroko Mindaugo tėvelis Marius pasiūlė nešti vėliavą. Nė nesusimąstę pritarėme, kai atsivežėme, supratome, jog pritrūksime rankų…
Susitelkę, pamąstę, pasiginčiję nutarėme, jog 250 metrų vėliavą turime nunešti. Jau nuo rytelio skaičiavome kiekvieną moksleivį, mamą, tėtį, Judrėnų gyventoją, vis suprasdami, kad dar reikia rankyčių. Besirikiuojant pasirodė net trys mokyk­liniai autobusiukai su Jurgio Šaulio gimnazijos pradinių klasių mokinukais, mokytojais, darbuotojais…
Lyg ir nereikėtų dėkoti vieni kitiems, tačiau Judrėnų gyvenvietė pražydo nuo mokyklos, seniūnijos, muziejaus, kultūros namų, bendruomenės susiklausymo. Visą kelią skambėjo muzika, smagiai laukuose ošė vėjelis, mažesnieji lakstė palei vėliavą, kad nesušaltų. Pasiekę Stepono Dariaus tėviškę vaišinomės koše, ukrainietiškais barščiais, klausėmės trumpų sveikinimų ir skanavome saldainius, kurių lietų dovanojo Rita ir Raimondas Rėbždos, lėktuvu praskrisdami tėviškės padange.
Gargžduose yra visuomeninė organizacija „Bendrai“, kuri sugalvojo pasisiūti 250 metrų vėliavą ir mielai ja dalijasi.
Gal po daugelio metų ir tu, vartydamas albumo lapus, atpažinsi save, žvarbią kovo dieną nešantį vėliavą į garsaus didvyrio tėviškę.


Roma KROMELYTĖ
Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinės mokyklos septintokė
Monikos RUŠKYTĖS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių