464 rajono pirmokams – Lietuvos pirmoko pasai

Pirmąją mokslo metų dieną kiekvienas pirmokas gaus Lietuvos pirmoko pasą. Šiuos simbolinius dokumentus visiems pirmokėliams dovanoja Švietimo ir mokslo ministerija. Pirmuosius Lietuvos pirmoko pasus gavo vaikai, mokyklos duris atvėrę 2004 m.

Šiemet į pirmąsias klases susirinks per 29 tūkstančius šalies pirmokų – maždaug tūkstančiu daugiau nei pernai. Rajone pirmasis skambutis sukvies taip pat daugiau pirmokų nei pernai. Šiemet rajono mokyklos tikisi jų sulaukti 464, t. y. 33 daugiau nei pernai. Pasak Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo Algirdo Petravičiaus, 15 pirmokų daugiau lankys Gargždų mokyklas ir net 18 – Slengių mokyklą-daugiafunkcį centrą, kai pernai ten buvo tik 1.

Pirmoko pase trumpai ir žaismingai supažindinama su Lietuvos gamta, kalba, miestais, kariuomene, gretimomis šalimis, pateikiama faktų iš Lietuvos istorijos, Lietuvos himnas, papasakojama apie svarbiausius Lietuvos simbolius – Vytį ir vėliavos spalvų reikšmę. Pirmokėliai čia suras ir patarimų, kaip saugiai elgtis kelyje ar gatvėje, ir kt. Kaip ir ankstesniuose pasuose bus galimybė pasižymėti svarbiausius pirmųjų mokymosi metų įvykius, įsiklijuoti savo ir klasės nuotraukas, – ir ne tik pirmoje klasėje, bet ir visus 12 mokslo metų.

Atskiras puslapis, skirtas lietuviškoms mokykloms užsienyje. Keli šimtai pirmokų pasų kaip valstybės dovana šiemet iškeliaus į 31 lietuvišką mokyklą užsienyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių