5 DUK apie grožio paslaugų metu patirtų sužalojimų ieškinius

Įvairios grožio paslaugos šiandien yra neatsiejama daugelio kasdienybės dalis. Galima pastebėti, kaip skirtingų sričių specialistai, atliekantys specifinių žinių ir įgūdžių reikalaujančias procedūras, vis dažniau ir garsiau kalba apie tai, kaip svarbu pasirinkti patikimą, savo darbą puikiai išmanantį profesionalą. Priešingu atveju, įspėja jie, gali tekti ilgai dirbti taisant neatsakingai atliktų darbų padarinius. Tiesa, apie tokius nutikimus kalba ne tik industrijos ekspertai, bet ir teisininkai. Jie primena – už grožio procedūrų metu padarytą žalą galite gauti kompensaciją. Ne visuomet specialistai ar įstaigos pripažįsta kaltę, tačiau jei sužalojimas yra tiesioginė procedūros pasekmė, galite pateikti ieškinį. Toliau – 5 dažnai teisininkams užduodami klausimai.

Dėl kokių sužalojimų grožio procedūrų metu galima pateikti ieškinį?

Teisininkai sako, kad nėra konkrečių sužalojimų sąrašo, dėl kurių galite pateikti ieškinį. Šiandien grožio paslaugų pasiūla vis auga, esamų sąrašą papildo naujos intervencinės ir neintervencinės procedūros, kuriose naudojami skirtingi produktai, įrenginiai. Tad ir patirti sužalojimai, priklausomai nuo procedūros atlikimo technikos, naudojamų priemonių ir įrenginių, gali skirtis. Specialistai primena, galima ieškinį pateikti kone dėl bet kokio sužalojimo, kuris yra tiesioginė prastai atliktos procedūros pasekmė. Kone dažniausiai matomos – nudegimai, infekcijos, plaukų netekimas, stiprios alerginės reakcijos, susilpnėję veido raumenys po veido srityje atliktų injekcijų ir pan.

Per kiek laiko reikia pateikti ieškinį?

Laikotarpis, per kurį turite pateikti ieškinį, priklauso nuo šalies teisinės sistemos, su šia susijusių įstaigų numatytos tvarkos. Daugelis nustemba išgirdę, kad tai gali padaryti net praėjus keliems metams po procedūros. Vis dėlto, šioje srityje besispecializuojantys teisininkai sako – geriau nedelsti ir sprendimo ieškoti kuo greičiau. Taip kur kas lengviau surinkti įrodymus, juos pagrįsti ir gauti žalą atspindinčią kompensaciją.

Šiandien itin populiaru grožio procedūrų ieškoti ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse. O kur dar užsienyje gyvenantys tautiečiai, kurie specialistų ieško aktualioje lokacijoje. Štai pavyzdžiui, Litkraft Solicitors lietuvių advokatų komanda Anglijoje sako, kad ieškiniai dėl prastai atliktų grožio procedūrų patirtos žalos – nėra retas reiškinys. Jeigu procedūra buvo atlikta užsienyje, geriausiai į šį klausimą atsakys užsienio šalies teisinę sistemą išmanantis specialistas. Šiuo atveju, pavyzdžiui, tai galėtų būti advokatas Londone, paslaugas teikiantis populiariame mieste ir visoje šalyje. Beje, lietuviai teisininkai Anglijoje sako, kad tokį ieškinį čia dažniausiai galima pateikti per tris metus nuo atliktos procedūros.

Kaip įvertinti, ar ieškinys gali būti sėkmingas?

Svarbiausias momentas – sužalojimas turi būti tiesioginis galbūt neatsakingai atliktos procedūros padarinys, nesusijęs su būkle prieš procedūrą. Žinoma, atsakingai vertinami visi aspektai ir aplinkybės, kurios kiekvienu atveju yra unikalios. Vertinama procedūrą atlikusio specialisto kompetencija ir atsakomybė, paslaugą gavusiojo pateikta informacija, įrodymai. Vis dėlto, jeigu įtariate, kad sužalojimas yra tiesioginė nekompetencijos ar aplaidumo pasekmė ir terminas, per kurį galite pateikti ieškinį dar nesibaigė, tikėtina, kad turite sėkmingą ieškinį. Situaciją objektyviai iš teisinės pusės įvertinti ir sėkmingo scenarijaus šansus „pasverti“ geriausiai gali šioje teisės srityje besispecializuojantis teisininkas.

Kokių įrodymų reikia norint pateikti ieškinį?

Kai kalbama apie prastai ar nekvalifikuotų specialistų suteiktas grožio paslaugas, turbūt iškalbingiausios yra nuotraukos. Todėl svarbu turėti įrodymų, kaip viskas atrodė prieš procedūrą ir po jos. Jeigu pastebimi netipiniai būklės pakitimai, teisininkai pataria juos užfiksuoti nuotraukose, vaizdo įrašuose. Jeigu patirti sužalojimai rimtesni ir reikėjo medikų pagalbos, gydymo – svarbu atsakingai rinkti visus su medicinine pagalba susijusius įrodymus (receptai, čekiai, vizitų kortelės ir t. t.). Kuo daugiau medžiagos turima, tuo lengviau įrodyti patirtą žalą ir su šia susijusias išlaidas.

Kaip pateikti ieškinį?

Jeigu klausimų daugiau nei atsakymų ir aktuali teisinė sritis bei su ieškinio pateikimu susiję procesai – nepažįstami ir galbūt net gąsdinantys, verta kreiptis į teisininkus. Tai galėtų būti pirmasis žingsnis, po kurio aplinkybes, visus tolimesnius žingsnius ir galimybes jau aptartumėte kartu su specifinėje srityje didelį žinių bei patirties bagažą sukaupusiais ekspertais. Taip situaciją galima objektyviau pamatyti iš teisinės pusės, suvokti galbūt nepažįstamus ir sudėtingais terminais pateiktus momentus. Su grožio procedūromis susijusia žala bei ieškiniais dirbantys advokatai tiek Lietuvoje, tiek kitoje užsienio šalyje leis sutaupyti laiko, išvengti papildomo streso.

Nesvarbu, kur buvo atlikta procedūra, būtina žinoti savo teises ir galimybes siekiant gauti kompensaciją už neatsakingai atliktą darbą, galbūt nekvalifikuoto ar nekompetentingo specialisto padarytą žalą. Individualią situaciją visuomet verta aptarti su srityje besispecializuojančiais ekspertais, nepriklausomai nuo to, kokio tipo sužalojimas ir kiek dėl to patyrėte nuostolių – moralinių, finansinių. Jeigu grožio paslauga suteikta užsienio šalyje ir baiminatės sudėtingo proceso, pasidomėkite, galbūt yra ten dirbančių lietuvių teisininkų, kurie padės išspręsti klausimus bei geriau suprasti užsienio teisinės sistemos subtilybes.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių