Klaipėdos raj. savivaldybė kviečia į nemokamus santykių gerinimo kursus

Smurtas artimoje aplinkoje ne tik griauna pasitikėjimą, bet ir sukelia gilių emocinių bei fizinių žaizdų, kurios gali paveikti ne tik šeimos narius, bet ir visuomenę. Reaguodama į šią opią problemą, Klaipėdos rajono savivaldybė kviečia gyventojus į praktinius, nemokamus mokymus, kurie suteiks dalyviams svarbius įrankius elgesio pokyčiams, pykčio ir streso valdymui, taip pat sveikų, pagarbą grindžiamų santykių kūrimui. Šių mokymų tikslas – ne tik atpažinti smurtinio elgesio apraiškas, bet ir įgalinti dalyvius kurti teigiamus pokyčius savo gyvenime ir aplinkoje.
Šie nemokami mokymai skirti Klaipėdos rajono gyventojams – tiek vyrams, tiek moterims, kurie pripažįsta, kad jų elgesys gali kelti pavojų artimiesiems ir nori keistis. Dalyvavimas šiuose mokymuose padės tiems, kurie jaučia, jog rizikuoja panaudoti smurtą artimoje aplinkoje, ir tiems, kurie yra tai padarę. Mokymų programa apima ne tik pykčio ir streso valdymo strategijas, bet ir galimybes gerinti santykius su artimaisiais, mokantis spręsti konfliktus bei kurti sveikus, pagarbos kupinus santykius.
Mokymų metu dalyviai turės galimybę gilintis į teorines žinias ir praktinius įgūdžius, padėsiančius geriau suprasti savo emocijas ir elgesį konfliktinėse situacijose. Akcentuojama pykčio ir streso atpažinimo bei valdymo svarba, leidžianti sumažinti smurtinio elgesio riziką. Taip pat bus ugdomi efektyvaus bendravimo įgūdžiai, padedantys dalyviams tinkamai bendrauti ir išgirsti kitus, siekiant išvengti konfliktų.
Mokymų metu bus nagrinėjami įvairūs konfliktų sprendimo būdai, leidžiantys rasti taikius ir konstruktyvius sprendimus. Analizuojant smurtinio elgesio rizikos veiksnius, dalyviai geriau supras smurto kilmę ir mokysis jo išvengti. Kiekvienas dalyvis kurs individualų pagalbos planą, skirtą emocijų valdymui ir destruktyvaus elgesio prevencijai, kas leis jiems jausti saugumą ir palaikymą savo asmeniniame tobulėjime.
Mokymų procesas skatins dalyvius dalintis asmeninėmis patirtimis, mokytis iš kitų ir palaikyti vieni kitus. Toks patirties mainų formatas ne tik suteiks bendruomenės jausmą, bet ir paskatins teigiamus pokyčius, kurie gali pagerinti visos visuomenės emocinę gerovę.
Mokymus ves ilgametę patirtį turintys specialistai – geštalto psichoterapijos konsultantė Dailė Docienė ir psichoterapeutas, Klaipėdos vyrų krizių centro vadovas Darius Docius. Jų profesionalumas ir asmeninė patirtis, turint sėkmingą 20 metų santuoką, suteiks gilumo ir įžvalgų mokymo procese.
Mokymai vyks nedidelėse grupėse, sudarytose iš iki 10 dalyvių, siekiant užtikrinti pakankamą dėmesį kiekvienam dalyviui.
Organizatoriai informuoja, kad vietų liko tik į antradieniais, nuo spalio 15 d. startuojančią nuotolinių mokymų grupę. Užsiėmimai vyks „Zoom“ platformoje ir truks 1,5 val. (nuo 18:30 iki 20:00).
Dalyviai kviečiami užsiregistruoti, kad galėtų patirti visą mokymų naudą. Prieš ir po mokymų bus atliekamas kokybės vertinimas, leidžiantis įvertinti įgytų žinių ir įgūdžių lygį bei pasirengimą taikyti juos praktikoje. Dalyvavimas mokymuose yra nemokamas Klaipėdos rajono gyventojams. Daugiau informacijos galima gauti tel. +370 607 10070 arba el. paštu info@nelikvienas.lt, o registracija vykdoma internetu per šią nuorodą: https://forms.gle/kimkdo4ifWuLKtci9.
Tapkite savo ir artimųjų emocinės gerovės kūrėjais!
Mokymai finansuojami Klaipėdos rajono savivaldybės socialinės veiklos projektų finansavimo lėšomis, vykdant projektą „Nelik vienas“, kurį administruoja VšĮ „Klaipėdos apskrities pagalbos vyrams centras“.
VšĮ „Klaipėdos apskrities pagalbos vyrams centras“ savo veiklą pradėjo nuo emocinės paramos linijos vyrams „Nelik vienas“, kuri veikia nuo 2019 m.
Vien per 2023 metus, pagalbos vyrams linijos „Nelik vienas“ savanoriai atsiliepė į 6325 skambučius ir suteikė emocinę paramą, o antrinę – psichologinę ar teisinę – pagalbą gavo 633 asmenys iš visos Lietuvos. Šiemet vyrų pagalbos linijos savanoriai sugebėjo atsiliepti ir suteikti pirminę psichologinę pagalbą 2194 skambinusiems, tačiau 893 skambučiams priimti pritrūko pajėgumų. Centrui tvarkytis su pagalbos ieškančių vyrų srautu padeda 31 savanoris iš visos Lietuvos, iš jų 4 gyvena Klaipėdos rajone. Visi pagalbos linijai savo laiką skiriantys tautiečiai yra baigę emocinės paramos teikimo mokymus.“
Pranešimas spaudai