Gargždų ligoninės personalui – COVID-19 vakcina

Organizuojančios įstaigos (KUL) darbuotoja, pristačiusi COVID-19 vakciną, ir ligoninės bendrosios praktikos slaugytojos Loreta Valskienė ir Rasa Mockienė.

Pirmadienį 25 Gargždų ligoninės darbuotojai buvo paskiepyti COVID-19 vakcina. Kol kas nebuvo žinių, kad kažkam būtų pasireiškęs šalutinis poveikis. Gargždų ligoninėje sergančiųjų koronavirusu Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje mažėja, tačiau išlieka personalo problema. Antradienio duomenimis, 47 darbuotojai turėjo nedarbingumo lapelius, iš kurių 31 nustatyta diagnozė – koronavirusas.

Apmokė ir procesą stebėjo

Gargždų ligoninės vyriausioji gydytoja Virgina Ruškienė „Bangai“ pasakojo, kad pirmadienį 11.30 val. į Gargždų ligoninę buvo atvežti 5 fl akonai vakcinos po 5 dozes, t. y. 25 dozės COVID-19 vakcinos. Pagal LR sveikatos apsaugos ministerijos nurodytus prioritetus skiepytas COVID-19 skyriuje dirbantis personalas, taip pat Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus bei skubią pagalbą chirurginiame bei ginekologiniame kabinetuose teikiantis personalas.

„Mes turime 166 darbuotojus, dirbančius pagrindinėse pareigose. Padarėme apklausą. Tų, kurie kol kas susilaikė nuo skiepų, nori dar pagalvoti, buvo 54 ir dar yra 45, kurie jau persirgę koronavirusu arba serga šiuo metu. Tad norinčiųjų skiepytis sąraše 67 asmenys. Pirmadienį, kaip minėta, paskiepyti 25“, – informavo V. Ruškienė. Anot jos, dar šeštadienį buvo organizuoti mokymai dėl skiepijimo Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, buvo deleguotos dvi slaugytojos, jos turi sertifi katus atlikti vakcinacijas.

Kuomet Gargždų ligoninėje pirmadienį buvo pradėta vakcinacija COVID-19 vakcina, procesą pradžioje stebėjo Klaipėdos universitetinės ligoninės atstovė. Tai žmogus, kuris buvo atsakingas už vakcinos pristatymą, buvo pasirašyti aktai, vėliau surinkti tušti vakcinos fl akonėliai.

Antradienį kalbinta vyriausioji gydytoja V. Ruškienė, kuri taip pat buvo paskiepyta pirmadienį, „Bangai“ sakė, jog kol kas jokių šalutinių reakcijų nepastebėjo, juntama skiepijimo vieta – ir viskas. Iš darbuotojų žinių apie pasireiškusias kažkokias šalutines reakcijas ji taip pat nesulaukė.

Gydytojai – nauja patirtis

Gargždų ligoninėje pirmoji paskiepyta COVID-19 vakcina buvo COVID-19 skyriaus vyresnioji slaugytoja Juozapina Šimkienė. Antroji paskiepyta gydytoja Simona Rubinaitė. Būtent gydytojai S. Rubinaitei tenka didžiulis krūvis gydant COVID-19 pacientus Gargžduose. Ji atvirai pripažįsta, kad pradžioje buvo išties baisu, nes tai nauja liga, apie kurią nieko nežinojo. „Pirmąją parą, kai pranešė, kad pas mus bus vežami jau kovidiniai ligoniai, praleidau prie interneto ieškodama informacijos, ką daryti su tokiais ligoniais. Tačiau pripratau, po to pradedi matyti, kas veikia, kas ne, kada žmogų reikia labiau žiūrėti, kas yra tas signalas, rodantis, kad kažkas vyksta ir pan. Pirmųjų ligonių būklės buvo lengvesnės, jie šiek tiek pakarščiuodavo, būdavo nusilpę, pavargę. Tačiau porą dienų intensyvaus gydymo, ir viskas atsistatydavo, jie sėkmingai iškeliaudavo namo. Po to prasidėjo sunkesnių būklių ligonių gydymas (sergantieji lengvesnėmis formomis jau gydomi namuose). Situacija pasikeitė ir pradėjo matytis, kad nėra paprasta įveikti šią ligą, kai sergama pakankamai sunkia forma“, – pastebėjo gydytoja S. Rubinaitė.

Darbuotojams – didelė našta

Gargždų ligoninėje ligonių vis daugėjo, o personalo pajėgos silpo. „Man dar buvo lengvesnioji dalis, tačiau sunkioji našta tenka slaugytojoms. Vizituoti pacientus, pakoreguoti gydymą pagal būkles, manau, yra lengviau nei juos nuolat slaugyti. Kai žmogus nebegali pasikelti iš lovos, reikalinga nuolatinė priežiūra. Slaugytojų personalo nepadaugėjo, o skyrius pilnas sunkių ligonių. Tai nėra įprasta. Atėjai ir pradedi sukti ratą nuo pirmos palatos, vos pabaigei – vėl iš naujo“, – į slaugytojų sunkų darbą dėmesį atkreipė gydytoja S. Rubinaitė. Pasak jos, greičiau pasveiksta tie, kurie turi mažiau gretutinių ligų ir kurių būklė iki tol jau buvo ženkliai geresnė. „Tas pats cukrinis diabetas, jei žmogus ligą prižiūri, jam susirgimas COVID-19 lengviau įveikiamas nei tam, kuris sirgo cukriniu diabetu ir šios ligos nekontroliavo“, – sakė pašnekovė. Ji ragino gyventojus neeksperimentuoti vaistais susirgus ir konsultuotis su šeimos gydytoju.

Anot Gargždų ligoninės vyriausiosios gydytojos V. Ruškienės, šiuo metu Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje yra 52 pacientai, iš jų, antradienio duomenimis, 28 serga koronavirusu (dar pirmadienį buvo 33), 8 reikalingas deguonis. Sudėtinga situacija dėl personalo, iš viso 47 – nedarbingumo lapeliai, iš jų 31 COVID-19 diagnozė, likusieji 16 nedarbingi dėl kitų priežasčių.

Skiepų nuo gripo yra

Gargždų PSPC vyriausiasis gydytojas Petras Serapinas informavo, kad jo vadovaujamoje įstaigoje situacija stabili. „Yra pavieniai sergantys ir pavieniai izoliacijoje. Tačiau jokio židinio nėra“, – sakė P. Serapinas. Jis pats taip pat pirmadienį buvo paskiepytas vakcina nuo COVID-19, nes kaip vidaus ligų gydytojas budi, dirba Gargždų ligoninėje, tad tenka kontaktuoti su sergančiaisiais koronavirusu.

Pašnekovas informavo, kad norintieji pasiskiepyti nuo gripo nemokama vakcina dar gali tai padaryti. „Dar prieš gaunant vakciną šeimos gydytojai buvo sudarę sąrašus pacientų, kurie turi lėtinių ligų ir kuriems reikalinga ši gripo vakcina. Pacientai pagal sąrašus praktiškai yra paskiepyti, dar prieš šventes buvo likę apie 100 dozių, tad norintieji gali kreiptis“, – kalbėjo Gargždų PSPC vyriausiasis gydytojas. Primename, kad ši nemokama gripo vakcina skiriama rizikos grupėms: nėščiosioms; asmenims, sergantiems lėtinėmis ligomis, nepriklausomai nuo jų amžiaus (taip pat ir vaikams); asmenims, gyvenantiems socialinės slaugos ir globos įstaigose (taip pat ir vaikų globos įstaigose); sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams (taip pat ir odontologams); asmenims nuo 65 m. amžiaus ir vyresniems.

Gargždų PSPC artimiausiu metu jau veiks ir temperatūros varteliai, tačiau jie bus naudojami pagal poreikį. Šiuo metu, kai pacientų srautų nėra, tai ir varteliai nereikalingi, situacija ir taip valdoma. Tačiau, pavyzdžiui, vakcinavimo laikotarpiu, manoma, tai bus efektyvi priemonė. Anot P. Serapino, vartelių kaina apie 10 tūkst. Eur, pradžioje buvo gautas brokuotas mechanizmo valdymas, tad užtruko pakeitimas.

Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content