Kasdienybė su koronavirusu: daug patikrų ir kontrolės
Visi paimtų tepinėlių rezultatai iki antradienio ryto buvo neigiami, išskyrus vieną. Koronavirusas diagnozuotas greitosios vairuotojui.
Klaipėdos rajone užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius siekia 48, mirusiųjų – 3, pasveikusiųjų – 16. Saviizoliacijoje 199 asmenys, iš jų 16 Savivaldybės patalpose. Antra savaitė tikrinami rajono globos įstaigų, slaugos, socialiniai darbuotojai – visi, kurie susiję su medicina ir socialiniu darbu. Gautas vienas teigiamas tyrimo rezultatas – COVID-19 nustatyta greitosios vairuotojui.
Karantino gniaužtai pamažu atlaisvinami, nuo pirmadienio verslui įsigaliojo švelnesnės karantino sąlygos, į darbus grįžo nemažai darbuotojų. Rajone veikia du darželiai – Gargždų „Ąžuoliuko“ ir Priekulėje. Priimami tik tie vaikai, kurių tėvai negali užtikrinti vaikų priežiūros namuose.
COVID-19 – greitosios vairuotojui
Gargždų pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausiasis gydytojas Petras Serapinas „Bangai“ pasakojo, kad pagal sveikatos apsaugos ministro, rajono Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymus toliau vykdomas slaugos, globos namų, socialinių darbuotojų patikrinimas dėl COVID-19. Paimama po 50 tepinėlių per dieną. Dėl didesnių kiekių susitarti nepavyko. Labiausiai rizikoje dirbantis sektorius testuojamas kas 7 dienas.
„Visi paimtų tepinėlių rezultatai iki antradienio ryto buvo neigiami, išskyrus vieną. Koronavirusas diagnozuotas vienam greitosios vairuotojui. Jis jau buvo saviizoliacijoje prieš tai, nes suteikė paslaugas, neįtariant galimo kontakto su sergančiuoju. Jokių simptomų jam nebuvo. Dabar turi praeiti 14 dienų, ir vėl bus atliekamas testas. Vairuotojas yra saviizoliacijoje, stebimas šeimos gydytojo“, – paaiškino P. Serapinas.
Gargždų ligoninės vyriausioji gydytoja Virgina Ruškienė patikino, kad medikai toliau testuojami, Slaugos skyriaus – jau antrą kartą pagal numatytą tvarką. Kol kas visų per 100 pasitikrinusiųjų atsakymai neigiami. „Priimame ligonius ir iš kitų gydymo įstaigų, jiems padaryti tyrimai, jie neserga koronavirusu“, – sakė V. Ruškienė. Anot jos, labiausiai neramu dėl to, kad 50 proc. sergančiųjų COVID-19 yra besimptomiai, tad kelia grėsmę kitiems net patys to nežinodami.
Vaikams – idealios sąlygos
Švelninant karantino sąlygas verslui, vis plačiau atveriamos ir darželių durys. Per karantiną Gargždų lopšelį-darželį „Ąžuoliukas“ buvo sudarytos sąlygos lankyti 4 vaikams, mat kas iš tėvų dirba gydytojais, kas slaugytojais, kas farmacininkais, kas policininkais. „Tačiau šiuo metu iš viso jau turime 8 ugdytinius, nors atėjo 7 (vieno mama dirba pagal grafiką). Vaikai puikiai jaučiasi, turi veiklos, laikomasi visų saugos reikalavimų, matuojama temperatūra, auklėtojos vaikus priima dėvėdamos kaukes“, – dėstė „Ąžuoliuko“ direktorė Elena Ačienė. Tikėtina, kad kitą savaitę vaikučių bus dar daugiau. „Auklėtojos situaciją supranta ir dirba. Esame paslaugų teikėjai, tad turime užtikrinti reikalingą tėvams paslaugą“, – sakė pašnekovė.
Priekulės lopšelio-darželio direktorė Irena Skrabienė informavo, kad antradienį ugdymo įstaigoje buvo 3 vienos šeimos vaikai, kurių mama dirba medike. „Džiaugiamės, kad galime padėti ir Savivaldybė suteikė galimybę tiems vaikams ateiti. Sąlygos jiems idealios: yra atskira lopšelio grupė, atskira aikštelė, visos reikalingos apsaugos priemonės, dirba jauni darbuotojai. Tėvai pasirūpina jų maistu, įdedame į šaldytuvą, o po to pašildome. Tačiau jei vaikų daugės, veiks virtuvėle“, – užtikrino I. Skrabienė.
Darželiai atveriami ne visiems
Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Irena Barbšienė „Bangai“ pasakojo, kad tėvų susidomėjimas darželiais buvo didelis, sulaukė 15–20 skambučių. Tačiau dalies tėvų ketinimą vesti atžalas į ikimokyklinio ugdymo įstaigas, tikėtina, atgrasė griežti reikalavimai. Norintieji vaiką leisti į vieną iš minėtų įstaigų, turi pateikti prašymą, taip pat ir pažymą iš darbdavio, kad jiems nėra galimybės dirbti nuotoliniu būdu ir būtina būti darbo vietoje.
„Retas pateikė tvarkingus prašymus, reikėjo nuolat tikslinti duomenis: adresus, gimimo metus ir pan. Vieni atsiunčia pažymą iš darbovietės be parašų ir pan. Dokumentus tikriname labai atsakingai, tiek Švietimo skyrius, tiek Visuomenės sveikatos biuras“, – akcentavo I. Barbšienė. Anot jos, dauguma tėvų suvokia situacijos rimtumą ir be reikalo atžalų neveda į darželius, yra atsakingi. Kitą savaitę, anot jos, darželių grupes vis dėlto turėtų papildyti dar keli vaikai.
Agnė ADOMAITĖ
Vilijos BUTKUVIENĖS nuotr.