Agluonėnuose – „Vasaros skaitymų“ dalyvių jubiliejinė bendrystė

Vilijos BUTKUVIENĖS nuotr.: „Skrenda posmai iš lūpų į širdis,/It ištroškusią žemę lietaus./Pasiimsim kiekvienas į širdį/To kampelio tokio žavaus”, – poetės P. Bulvydaitės eilėraščio mintys pleveno Agluonėnų etnografinėje sodyboje, kurioje į „Vasaros skaitymus“ susirinko keliasdešimt kūrėjų iš kaimyninių rajonų.

35-ieji „Vasaros skaitymai“ Agluonėnų etnografinėje sodyboje sutraukė būrį kūrybiškų žmonių iš Klaipėdos rajono, Šilutės, Rietavo, Plungės, Švėkšnos, Skuodo, Mažeikių bei Kelmės. Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos kviečiami literatai susitikę jaučiasi tarsi giminės.
„Vasaros skaitymai“ yra mūsų tradicinis renginys, kurio iniciatorius – šviesios atminties buvęs kultūros darbuotojas, rašytojas, poetas, dramaturgas ir režisierius, Gargždų miesto garbės pilietis Vytautas Rimavičius. Kultūra jam buvo visa gyvenimo prasmė. Nežinantiems, o gal primiršusiems norėčiau priminti, kad Vytautas ypač brangino ryšius su Klaipėdos krašto didžiąja metraštininke Ieva Simonaityte. Todėl kartu su literatų būreliu inicijavo pirmąją literatų ir skaitovų šventę rašytojai atminti ir ji vyko 1989 metais”, – literatų kasmetinio vasaros susibūrimo ištakas priminė renginio vedėja Giedrė Ilginienė, bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėjos pavaduotoja darbui su kraštotyra. Ji išraiškingai perskaitė rietaviškės kūrėjos Petrutės Bulvydaitės eilėraštį, apdainuojantį nuostabiuosius Agluonėnus. Beje, susitikimo dalyviai turėjo puikią progą pamatyti neseniai šalia etnografinės sodybos įrengtą Gargždų krašto muziejaus unikalią vėjo malūno ekspoziciją.
Renginyje, pirmiausia, žodis suteiktas Klaipėdos rajono literatų klubui „Potekstė“, o klubo pirmininkė, poetė Gerda Jankevičiūtė padėkojo už kūrybines iniciatyvas bibliotekai. Vasaros skaitymų metu aidėjo gražiausi ir naujausi autorių kūriniai ne tik įvairiausiomis temomis, bet ir tarmėmis, daugiausia – žemaitiškai. Eilėraščiuose atsispindėjo asmeniniai išgyvenimai, taip pat paliesta ir aktuali, skaudi Ukrainos karo tema.
Po pirmos skaitymų dalies skambėjo aktoriaus, klaipėdiečio Gyčio Šimelionio, įtraukiusio literatus į muzikinę kelionę, improvizacinės dainos. Gytis kvietė kūrėjus teikti jam eilėraščius ir spontaniškai tuos tekstus paversdavo skambia dainuojamąja poezija.
Kai birželio 28-ąją visoje Lietuvoje tvyrojo tropiniai karščiai, „Vasaros skaitymuose“ atmosferą dar labiau kaitino jaukus atvykusiųjų į šventę juokas bei pokalbiai. Paklausus skuodiškės Adelės Zubienės apie tai, ką jai reiškia toks susibūrimas, ji šypsodamasi atsakė: „Tai vyksta jau daugelį metų, man kūrybinė veikla yra labai įdomi bei suburianti – kiek draugų, kiek pažįstamų susirenka. O kokia graži vieta parinkta – etnografinė sodyba, šalia esantis Vėjo malūno muziejus, klėtis! Kaip maloniai kiekvienais metais mus priima organizatoriai!“
Danielė DOMEIKYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių