Aktyviam rajono jaunimui suspindo „Auksinės lemputės“

„Auksinių lempučių“ apdovanojimus įteikė Klaipėdos rajono mero pavaduotojos (iš dešinės) Ligita Liutikienė ir Violeta Riaukienė bei jaunimo reikalų koordinatorė Adelija Radžienė (antra iš kairės).

Jaunimo lyderiams, savanoriams ir prie jaunimo ateities prisidedančioms organizacijoms 12-ąjį kartą Klaipėdos rajone įteikti „Auksinių lempučių“ apdovanojimai. Laureatams skirtos ir kūrybiškumo skatinimo premijos, o savanoriams – Klaipėdos rajono jaunimo savanoriškos tarnybos pažymėjimai.


Dešimt laureatų
„Auksinės lemputės“ atiteko 10-čiai laureatų. Metų jaunimo lydere tapo Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos abiturientė Austėja Norvaišaitė, Metų proveržiu – lyderystės stovykloje susibūrusi jaunimo grupė „Heatzzz“ ir jos vadovė Eva Eidukytė, Metų jaunimo ambasadore – Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos direktorės pavaduotoja, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Rasa Rusteikienė. Metų jaunimo rėmėju paskelbta Klaipėdos rajono verslo įmonių asociacija, suteikianti jaunuoliams galimybę atlikti praktiką įmonėse ir išbandyti įvairiausias darbo pozicijas. Metų aktyviausia jauna šeima pripažinta Anželina ir Tomas Papieviai, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos mokytojai. Metų jaunojo verslininko nominacijos laureate tapo Ema Navickienė, „Hero Talents“ neįgaliųjų modelių agentūros įkūrėja, Metų jaunojo darbuotojo nominacijos laureate – Skaistė Vytuvytė, privačiame darželyje dirbusi mokytojos padėjėja. Metų jaunimo projektu išrinkta mokinių iniciatyva „Poilsio ir aktyvių žaidimų zona“. Metų savanorio nominacijos laureate paskelbta Deimantė Gečaitė, Gargždų atviro jaunimo centro savanorė, Klaipėdos rajono apskritojo stalo dalyvė, jaunimo iniciatyvos „Heatzzz“ narė, taip pat ir Jaunimo metų ambasadorė Klaipėdos rajone. Metų jaunimo organizacija – Kretingalės pagrindinės mokyklos mokinių taryba, kurios pirmininkė Danielė Pivoriūtė.


Premijomis skatina kūrybiškumą
Tradiciškai renginio metu premijomis būna apdovanoti ir patys kūrybiškiausi Klaipėdos rajono jaunuoliai. Didžiausia 300 eurų premija įteikta Jaunimo kūrybiškumo skatinimo konkurso laureatei Gargždų muzikos mokyklos vokalistei Liepai Šideikytei už Gargždų vardo garsinimą ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. 200 eurų premijomis apdovanoti du jaunuoliai: Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkursų laimėtojas Arnas Simonaitis ir Vilniaus TECH nuotolinio ugdymo platformos „Ateities inžinerija“ aktyvi dalyvė Orinta Kiaulakytė.

Metų proveržio komanda, jaunimo grupė „Heatzzz“, džiaugiasi, kad buvo pastebėti ir įvertinti.

Padėkos raštai – jaunuoliams ir kuratoriams
„Auksinės lemputės 2022“ renginyje Lietuvos jaunimo metų proga Mero padėkos raštais apdovanoti ir Klaipėdos rajono savivaldybės jaunimo politikoje aktyviai dalyvaujantys jaunuoliai ir jaunimo kuratoriai: Rasa Urmonienė, Ketvergių pagrindinės mokyklos mokytoja, už ryžtingumą, darbštumą ir kūrybiškumą organizuojant jaunimo klubo „Nenuoramos“ veiklas, už jaunimo projektų kūrimą ir įgyvendinimą; Ieva Dobravalskytė, Jaunimo reikalų tarybos ir jaunimo organizacijos „Alterno“ narė, už iniciatyvumą, kūrybiškumą, geranorišką pagalbą ir aktyvią veiklą organizuojant jaunimo užimtumą; Karolis Pugačiauskas, Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos direktoriaus pavaduotojas, už nuoširdų bendradarbiavimą ir iniciatyvą buriant jaunimą aktyviai veiklai, už jaunimo projektų kūrimą ir įgyvendinimą. Taip pat Jaunimo reikalų tarybos padėkos raštais ir dovanėlėmis apdovanoti 17 aktyviausių Klaipėdos rajono jaunuolių. Padėkos raštai įteikti ir 24 aktyviausiai Jaunimo užimtumo vasarą ir integracijos į darbo rinką programoje dalyvavusiems jaunuoliams.


Sušildė atlikėja
Visą vakarą renginio svečius stebino Gargždų kultūros centro teatro studija „Dramaste“, kuri pagyvino „Auksinių lempučių֧“ įteikimo ceremoniją. Prieš kiekvieną apdovanojimą „Dramaste“ studijos jaunieji aktoriai puikiai bendravo su publika ir vaidinimais perteikė kiekvieną nominaciją, suvaidino metų darbuotoją, verslininką, rėmėją ir kitus.
Apdovanojimai baigėsi jaukiu koncertu. Vakaro svečiai mėgavosi iš Gargždų kilusios atlikėjos Monikos Linkytės pasirodymu. Šventinę nuotaiką sukūrė ne tik dainininkė, bet ir patys klausytojai, pakviesti dainuoti ir šokti kartu.

Laureatų mintys
Metų darbuotojos nominacijos laureate tapusi S. Vytuvytė, dirbusi privačiame darželyje mokytojos padėjėja, buvo puikiai įvertinta tiek darželio vadovų, tiek kolegų, o svarbiausia darželinuką. „Iš tikrųjų nesitikėjau, nes galvojau, kad tikrai yra daug daugiau žmonių, kurie gali darbuotis kaip ir aš. Šis darbas atsirado taip, kad tiesiog norėjau vasarą išbandyti save ir mano dėmesį patraukė toks pasiūlymas, radau jį sąraše ir nusprendžiau darbuotis vaikų darželyje.“ Vis dėlto laureatė teigė, kad pedagogo specialybė bent jau kol kas – planas B. Pirmoje vietoje ekonomikos studijos.
Metų jaunimo projektas – mokinių iniciatyva „Poilsio ir aktyvių žaidimų zona“. Projekto įkūrėjos mintys: „Labai trūko veiklos mokykloje, kur nueiti, kur pabūti po pamokų, tai sugalvojom įrengti kambarėlį, nes turėjom laisvas patalpas, reikėjo tik viską sutvarkyti ir žaidimų. Ši idėja tikrai pasiteisino, labai daug ateina norinčiųjų, kartais net nebūna kur būti, bet vis tiek labai smagu.“
„Jaučiuosi labai gerai, iš tikrųjų tikėjausi apdovanojimo. Su Metų proveržio komanda, jaunimo grupe „Heatzzz“, buvome vienoje lyderystės stovykloje ir mums buvo duota užduotis sukurti projektą ir taip sugalvojom šią jaunimo iniciatyvą „Beach Party“, – sakė Metų proveržio ir Metų savanorio nominacijų laureatė Deimantė Gečaitė.


Miglė GAIDENKAITĖ
Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių