• 8 rugpjūčio, 2022
|

„Amuleto“ šeimininkas medžioja ne tik papuošalus

„Amuleto“ vadovas E. Kerpė džiaugiasi, kad klientams gali pasiūlyti didelį papuošalų asortimentą. Jis pats prireikus gali papuošalą ir sutaisyti.

15 metų Gargžduose veikiančios juvelyrinių dirbinių parduotuvės „Amuletas“ šeimininkas Evaldas Kerpė džiaugiasi, kad jo veikla tolygi pomėgiui. Jis ne tik rūpinasi juvelyrinių dirbinių asortimentu, įvairiausiais parduotuvės reikalais, tačiau prireikus pats taiso papuošalus. Šis darbas ypač kruopštus, tad kartais užsitęsia iki vėlumos.

Perka pagal Zodiako ženklą

– Sakoma, kad deimantai yra geriausi moterų draugai. Tad kaip Jūs, būdamas stipriosios lyties atstovas, sumanėte nerti į šią sritį?

– Tiesiog taip likimas susiklostė. Anksčiau sukausi maisto produktų versle, tačiau reikėjo keisti veiklą ir juvelyrinių dirbinių prekyba tapo išeitimi.

– Kokiais papuošalais prekiaujama „Amulete“?

– Yra aukso dirbinių su brangakmeniais – deimantais, safyrais, taip pat su natūraliais pusbrangiais akmenimis. Didžiulis pasirinkimas sidabro gaminių su įvairiausiais akmenimis. Juos žmonės paprastai renkasi pagal savo Zodiako ženklą. Teiraujasi pardavėjų, kas tiktų vienam ar kitam pagal horoskopą. Turime ir vienetinių autorinių sidabro gaminių. Yra prekių iš Lietuvos, Tailando, Turkijos, Italijos, Ukrainos, Rusijos – pačių įvairiausių šalių.

Klientus domina visos prekių kategorijos. Tiesa, dabar galbūt vis labiau norima įsigyti aukso dirbinių. Kai papuošalas kainavo 700 Lt, atrodė brangu, o 200 Eur skamba priimtiniau, psichologiškai lengviau pirkti. Kainas išvertėme sąžiningai, nesukėlėme.

– Kas Jūsų klientai?

– Daugiausia žmonės iš rajono ir iš Klaipėdos. Gargždiškių taip pat yra, bet pirmiausia jie važiuoja į „Akropolį“ ir ten apsiperka, o vėliau, jei ko neranda, grįžta pas mus. Klaipėdoje skelbiamos 40–50 proc. nuolaidos aukso dirbiniams yra žmonių apgaudinėjimas vidury baltos dienos. Reikia atkreipti dėmesį į kainą už aukso gramą. Pas mus ji 55–66 Eur už gramą. Uostamiesčio prekybos centre – 130 Eur be nuolaidos, su 40 proc. nuolaida išeina 78 Eur. Tad net su jų tariamomis nuolaidomis žymiai brangiau.

Batsiuvys be batų

– Papuošalai neatsiejamas ir vyrų atributas. Ar pats nešiojate juvelyrinių dirbinių?

– Aš kaip ir tas batsiuvys be batų. Auskaro niekada nesiverčiau, nebent mane nušauti turėtų (juokiasi – aut. past.). O grandinėlės gal ir norėčiau, bet neišsirenku. Tačiau, mano nuomone, kiekvienai moteriai auskarai yra privalu. Taip pat gražu, kai rankas puošia ne tik vestuvinis žiedelis, bet ir koks nors kitas, kabo grandinėlė.

– Ar pats mėgstate dovanoti juvelyrinius gaminius?

– Kai priverčia gyvenimas, dovanoju. Jei vyras myli moterį, lyg ir privalu padovanoti deimantą. „Amulete“ ne veltui lankosi ir vyriškos lyties atstovai, kurie nori pradžiuginti savo moteris. Būna, kad ateina sutuoktinių pora, žmona renkasi, vyras perka. Brangiausias „Amulete“ parduotas aksesuaras – auksinis laikrodis, kainavęs apie 1 500–2000 Eur. Vieni klientai papuošalus išsirenka per 5 min., o kitiems ir 2–3 val. vos pakanka.

– Vasara – vestuvių sezonas. Kokie dominuoja sutuoktinių žiedai – įmantrūs, su gausybe detalių ar grįžtama prie minimalizmo?

– Klasika. Žmonės persisotino įmantrybių, dabar labiau įvertina, ar bus patogu žiedą nešioti. Juk vėliau reikia tai padidinti, tai pamažinti, tad klasikinis variantas yra užtikrintas ir pats populiariausias. Pačius paprasčiausius vestuvinius žiedus galima įsigyti nuo maždaug 300 Eur (gal net pigiau) iki… kiek leidžia fantazija. Šiuo metu aukso kaina yra stabili.

– Jūs pats taisote juvelyrinius dirbinius, ar nesvajojote tapti juvelyru?

– Tam reikia turėti meninę gyslelę. Aš tokio polėkio kurti nejaučiu. Galiu tik sutvarkyti papuošalą. Šią paslaugą teikiame nemokamai saviems klientams, kurie, pavyzdžiui, pirko iš mūsų papuošalą, ir iškrito akutė.

– Kaip pailsite po dienos darbų?

– Medžioklė. Priklausau medžiotojų klubui „Žvelsa“. Pats didžiausias mano laimikis – šernas.

Agnė ADOMAITĖ

Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių