Apdovanota medikė laurus skiria komandai

Šeimos gydytoja V. Gedgaudienė pas savo pacientus Gargžduose skuba iš namų Klaipėdoje. Anot jos, kelionė nevargina: „Greičiau iš Klaipėdos atvažiuoji į Gargždus nei iš vieno uostamiesčio galo į kitą.“

Šiais metais Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga Klaipėdos rajone pirmą kartą įteiktos net dvi Metų medicinos darbuotojo premijos po 1 500 Eur – Gargždų pirminės sveikatos priežiūros centro šeimos gydytojai Vaidai Gedgaudienei ir Visuomenės sveikatos biuro direktorei Neringai Tarvydienei. Apie tai, kaip jos pasirinko sveikatos sritį, su kokiais išbandymais ir džiaugsmais susiduria savo darbe, laureatės sutiko papasakoti „Bangos“ skaitytojams. Šįkart jus kviečiame artimiau susipažinti su šeimos gydytoja V. Gedgaudiene, o artimiausiuose numeriuose pristatysime ir N. Tarvydienę.


Rezultatai – visų dėka
Premijas įsteigė Klaipėdos rajono savivaldybė. Jos buvo skirtos toms medicinos darbuotojoms, kurias siūlė ir geriausiai vertino tiek pacientai, tiek kolegos, medikų bendruomenė.
Šeimos gydytoja Vaida atvirai sako, kai ją pradėjo žymėti žmonės socialiniuose tinkluose, ji užblokavusi paskyrą, kad to nematytų. „Nemanau, kad mūsų personale yra žmogus, kuris mažiau vertas šio apdovanojimo. Juk yra pediatrų, kurie dirba žymiai ilgiau, jie yra mano mokytojai. Būna, kad einu konsultuotis pas vidaus ligų gydytojus. Jie daug vertesni. Tačiau, matyt, mano pacientai labai aktyvūs, kad šis įvertinimas buvo skirtas man“, – kalbėjo pašnekovė. Paklausta, kur išleido premiją, atsakė, kad birželio pradžioje skris pailsėti į Madeirą, tad šie pinigai papildė kelionės biudžetą.
Medikė akcentavo, kad viena savo darbe nepadarytų nieko – šeimos gydytojo kabinete dirba komanda. „Man didžiulis džiaugsmas, kad su manimi dirba slaugytoja Aušra Gadeikienė jau 10 metų. Dėka šios moters gavau šį įvertinimą. Ji padaro 80 proc. nematomo darbo, jau mano žodžiais konsultuoja pacientus ir telefonu. Jei pradedu sakinį, ji jau žino, kaip jį pabaigti. Bendrystė ir pasitikėjimas labai padeda“, – neabejoja V. Gedgaudienė. Anot jos, kai pacientai rašosi prie jos, tai rašosi prie bendro kabineto.


Maratonas sprinto greičiu
Šeimos gydytoja Vaida, nors gyvena Klaipėdoje, jau 10 metų dirba Gargžduose. Pradžioje – „MediCA“ klinikoje, o vėliau ją pasikvietė Gargždų PSPC vyriausiasis gydytojas Petras Serapinas. „Noriu jam padėkoti, tai puikus įstaigos vadovas, už kurio jaučiuosi kaip už mūro. Jis padeda, negaili patarimų tiek teisiniais, socialiniais klausimais. Esu dėkinga, kad man prieš 8 metus paskambino ir pakvietė į pokalbį, mane įtikino dėl darbo Gargždų šeimos medicinos klinikoje. Daug jaunų gydytojų skeptiškai vertino mano apsisprendimą čia dirbti, esą didelė įstaiga – prapulsi. Tačiau aš dirbdama šiame kabinete jaučiuosi kaip turėdama savo privatų kabinetą. Kiekvienas pacientas man svarbus ir turiu padaryti nuo A iki Z, kad būčiau sąžininga tiek prieš save, tiek prieš kitus“, – akcentavo pašnekovė.
Anot jos, didžiausias džiaugsmas darbe – pacientai. Jie labai dėkingi, klausantys šeimos gydytojos nurodymų, rekomendacijų, norintys būti komandoje, kartu bandantys įveikti iškilusias problemas. „Diskusijos mane pačią moko išklausyti kito nuomonę, ją priimti, neįsižeisti. O mažieji pacientai mane dažniausiai vadina vardu ir gatvėje drąsiai sveikinasi, ir telefonu paskambina“, – pasakojo V. Gedgaudienė. Tačiau darbo džiaugsmus lydi ir didžiulis tempas. „Mūsų darbas – tai maratono distancija, kurią bėgame sprinto greičiu. Norėčiau pacien­tui skirti daugiau laiko, tačiau ne visada pavyksta. Darbą lydi įtampa, nes už durų susirenka nemažai pacientų, tu pradedi vėluoti juos priimti – tempas yra labai didelis. Baiminuosi, kad ilgainiui nepavargčiau, pačiai nebūtų blogai su sveikata“, – atvirai sakė šeimos gydytoja.


Darbą ir poilsį atskyrė
Išsaugoti gerą savijautą Vaidai padeda griežtas darbo ir poilsio atskyrimas. „Kai grįžtu, padedu telefoną ir beveik jo nepaliečiu. Mano poilsis – šeima, draugai, knygos, renginiai, teat­rai, koncertai, gamta, dviratis. Turime didžiulį kiemą, kuriame daug gėlių, tad joms taip pat reikia priežiūros“, – dėstė paš­nekovė. Kai tik būna laisvesnis rytas, Vaida mėgsta su šunimi išeiti pasivaikščioti į mišką ir nueina po 10 000 žingsnių jau ryte. Kai miške nėra žmonių, galima netrukdomai viską pergalvoti, nurimti, susidėlioti savo planus, pasikrauti gamtos energija. Vaida sako, kad jai kasdienybėje labai padeda ir tikėjimas, moteris yra praktikuojanti katalikė.
Paklausta, kas paskatino pasirinkti nelengvą medikės kelią, Vaida atsakė, kad jau pirmoje klasėje girdėjo, kad bus gydytoja. Jai ši mintis patiko, tad nesipriešino. „Manau, tai buvo mamos svajonė, tačiau ji neturėjo galimybės ją įgyvendinti, bet savo vaikams davė viską, ką tik galėjo geriausia. Aš baigiau Lietuvos sveikatos mokslų universitete gydomąją mediciną, vėliau, žinoma, rezidentūrą. Bendrai – 9 metai mokslo. Mano viena sesuo – dantų technikė, kita baigė akušeriją. Prieš tai giminėje gydytojų nebuvo“, – pasakojo V. Gedgaudienė, kuri džiaugiasi darbu Gargžduose ir turėdama didžiulę – apie 2 400 pacientų apylinkę.
Agnė ADOMAITĖ
Autorės nuotr.

1 Komentaras

  • Tai Gyditoja iš didžiosios raidės, Ji rūpinasi mano sveikata labiau nei aš pats😃

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių