Aplinkosaugos ekspertai patvirtino, kad „Toksikos“ deginimo jėgainė dirba saugiai

Aplinkos apsaugos departamento Šiaulių valdybos užsakymu buvo atliktas planinis patikrinimas bendrovės „Toksika“ pavojingų atliekų deginimo jėgainėje. Vakarų Lietuvos aplinkos tyrimų skyriaus ekspertai 2022 birželio 22 d. pavojingų atliekų deginimo jėgainėje vykdė išmetamų teršalų matavimus.

Gauti rezultatai parodė, kad nei sunkiųjų metalų, nei anglies monoksido, azoto oksidų, sieros dioksido ir kietųjų dalelių ribinės vertės nebuvo viršytos. Užfiksuoti skirtingų sunkiųjų metalų kiekiai mažesni šimtais, kiti – tūkstančiais kartų už leidžiamą normą. Matuojant anglies monoksido, azoto oksidų, sieros dioksido ir kietųjų dalelių parametrus viršijimų taip pat neužfiksuota.

„Ekspertai padarė išvadą, kad pavojingosios atliekos deginamos saugiai, į aplinką išmetamų teršalų kiekiai nesiekia leistinų ribų, o jėgainė dirba su dideliu rezervu. Mūsų specialistai atsakingai derina deginamas pavojingąsias atliekas, kad susidarantys išmetimai neviršytų leistinų normų. Štai atliktas patikrinimas parodė, kad deginimo jėgainė yra saugi aplinkai, o joje vykstantys procesai yra tinkamai valdomi“, – sakė „Toksikos“ generalinis direktorius Arūnas Dirvinskas.

Jis informavo, kad vienintelė Baltijos šalyse pavojingųjų atliekų deginimo jėgainė jau 10 mėnesių dirba nepertraukiamu režimu.

Per pirmąjį šių metų pusmetį „Toksika“ surinko 9100 tonų pavojingųjų atliekų, o sutvarkyta 10 013 tonų  Deginimo jėgainėje sudeginta 5782 tonos atliekų,  pavojingųjų atliekų sąvartyne pašalinta 1 853 tonos atliekų. 

„Per pirmąjį pusmetį surinkome 820 tonų medicininių atliekų. Šiemet iš gydymo įstaigų surinkta mažiau atliekų nei pernai per tą patį laikotarpį, kuomet buvo surinkta 1061 tona medicininių atliekų, nes atslūgo COVID-19 pandemija – mažiau žmonių patenka į ligonines, sumažėjo ir testavimo mastai. Medicininės atliekos, galimai užkrėstos COVID-19 virusu, ir toliau keliauja pas mus, nes saugiai sunaikintos gali būti tik „Toksikos“ deginimo jėgainėje“, – teigė „Toksikos“ vadovas.

Anot jo, rugsėjo mėnesį suplanuotas deginimo jėgaines stabdymas – bus vykdomi profilaktiniai sukamosios krosnies remonto darbai. Profilaktiniai deginimo jėgainės darbai vykdomi kiekvienais metais. Šiemet rugsėjį atliekos bus toliau renkamos ir saugiai sandėliuojamos „Toksikoje“, o baigus jėgainės remonto darbus jos bus sudegintos.

A.Dirvinskas informavo, kad šiais metais planuoja vien sudeginti iki 10 000 tonų pavojingųjų atliekų, o, pritaikant inovatyvius tvarkymo būdus,  iš viso sutvarkyti ketinama iki 20 000 tonų atliekų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių