• 29 gegužės, 2022
|

Atsako komisaras

Klaipėdos AVPK Klaipėdos rajono policijos komisariato viršininkas Raimondas Vaitkevičius atsako į visuomenei aktualius klausimus.

– Neseniai Klaipėdos apskrities VPK svečiavosi Jungtinė policijos pareigūnų interesams atstovaujančių profesinių sąjungų atstovybė. Kokius naujus reikalavimus šalies mastu kelia profsąjungoms priklausantys policijos pareigūnai?

– Šiuo metu rengiama kolektyvinė sutartis. Jai jau pritarė Policijos departamentas, derybas tebeveda profsąjungų atstovai ir apskričių policijos komisariatai. Nauju susitarimu pareigūnai, žinoma, nori geresnių sąlygų. Taigi kiekvienam darbuotojui bus siekiama užtikrinti ne tik visas socialines garantijas ir medicininę reabilitaciją išėjus į pensiją, bet ir saugumą darbe, galimybę kelti kvalifikaciją, darbo ir poilsio laiką, taip pat suteikti darbuotojui galimybę dalyvauti priimant sprendimus, pasitelkiant į pagalbą profesinę sąjungą. Sutartimi pirmą kartą bus siekiama apibrėžti policijos bendruomenės santykį su vadovybe sprendžiant finansavimo, funkcijų delegavimo ir kitus pareigūnams svarbius klausimus. Profsąjungos veikia tikrai aktyviai, telkiasi ne tik probleminiais atvejais, bet ir konsultuojasi teisiniais klausimais, organizuoja renginius. Klaipėdos rajono PK profsąjungų veikloje atstovauja tyrėjas Laimis Grudzinskas, o profsąjungai priklauso maždaug trečdalis visų dirbančiųjų PK.

– Pavasarį buvo pradėta kriminalinės policijos reforma, tačiau vėliau paskelbta, kad ji prasidės tik ateinančių metų sausį. Permainos pristabdytos baiminantis, kad rajonuose dirbantys pareigūnai masiškai nepaliktų sistemos. Kaip ji paveiks Klaipėdos rajono PK kadrų kaitą?

– Reforma prasidėjo atleidimo lapelių įteikimu Kriminalinėje policijoje dirbantiems pareigūnams. Taip pasielgta didesnę dalį pareigūnų iš rajonų komisariatų norint perkelti į apskrities vyriausiuosius komisariatus. Juose veiks atskiri padaliniai pagal nusikaltimų mastą ir grupes: organizuotų, ekonominių, sunkių ir turtinių nusikaltimų. Į tokių nusikaltimų

Turite klausimą komisarui? Užduokite jį „Bangoje“. Atsakymai į aktualiausius ir viešą interesą tenkinančius klausimus laikraštyje pateikiami kartą per mėnesį. Klausimus siųsti el.paštu jolanta@gargzdai.lt.

valdybas pereis ir dalis mūsų pareigūnų. PK turėjome neužpildytų etatų, jie jau perduoti apskrities VPK. Tačiau kol kas nėra iki galo išdiskutuota, ar į valdybas perėję dirbti pareigūnai išvyks dirbti į Klaipėdą, ar jų darbo vietos bus „nutolusios“ ir liks Gargžduose. Manau, pastarasis variantas realiausias. Žmonės nuo tokių permainų nenukentės, priešingai, nusikaltimus bus galima tirti efektyviau, tai darys konkrečios nusikaltimų srities specialistai.

Nemanau, kad rajono PK nukentės ir darbuotojai. Dalį nusikaltimų perdavus valdyboms, rajone turėtų sumažėti ir tiriamų nusikaltimų. Nors mūsų kriminalistams taip pat buvo išdalinti atleidimo lapeliai, iš darbo neišėjo nė vienas. Visos apskrities mastu tokių tikrai buvo. Tačiau visi jie turėjo valstybinei pensijai reikiamą stažą.

– Nuo sausio 1 d. laukia ir dar vienas iššūkis – įvedus eurą baiminamasi suaktyvėjusių sukčių.

– Norime perspėti gyventojus, kad sukčiai tikrai gali pasinaudoti naujos valiutos įvedimu. Tikėtina, kad po namus (ypač vienkiemius, atokias sodybas ir pas senyvo amžiaus žmones) gali užeiti asmenų, neva legaliai keičiančių litus į eurus. Tačiau tokie apsimetėliai gali įsiūlyti padirbtų eurų arba tiesiog apvogti namus. Niekam negalima diktuoti ir elektroninės bankininkystės kodų, PIN kodų ir kitų duomenų, kuriais pasinaudojus galima patekti į žmogaus asmeninę sąskaitą. Taigi raginame žmones būti atidžius, perspėti apie tokią grėsmę savo senyvus giminaičius, kaimynus, pažįstamus.

Mes taip pat raginame žmones keisti valiutą bankuose, kredito unijose ir kitose numatytose vietose. Du mėnesius (sausį ir vasarį) po Klaipėdos rajono seniūnijas važinės mobilios „Lietuvos pašto“ valiutos keityklos. Jas lydės mūsų rajono PK pareigūnų ekipažas. Pinigus bus galima saugiai išsikeisti savo seniūnijoje: Doviluose, Kretingalėje, Priekulėje, Veiviržėnuose, Vėžaičiuose ir Gargžduose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių