• 24 gegužės, 2022
|

Auksinė grandinėlė ar sidabrinė – kurią pasirinkti?

Papuošalai – itin subtilus ir individualus dalykas, todėl jų pasirinkimas taip pat priklauso nuo asmeninių pomėgių ir norų. Vieni vertina išskirtinai tik auksą, tuo tarpu kiti – vien tik sidabrą, vieni tai daro dėl spalvos, kiti – dėl tauriojo metalo.

Jeigu anksčiau daugelis sidabrą rinkosi dėl to, kad iš esmės nemėgsta geltonos spalvos papuošalų, šiandien jau gali rinktis ir baltos spalvos auksą. Viskas priklauso nuo skiriamo biudžeto ir to, kokią vertę tas papuošalas kuria.

Auksas turi išliekamąją vertę

Aukso juvelyriniai dirbiniai turi nepalyginamai didesnę išliekamąją vertę, todėl neretai perduodami ateinančioms kartoms. Be to, auksiniai papuošalai žymiai ilgiau išlaiko savo išvaizdą ir reikalauja mažiau priežiūros. Apie tai, kaip ir ką išsirinkti, kada dovanoti ir kaip įsigyti internetu, skaitykite plačiau.

Taipogi, auksas – vienas iš mažiausiai alergizuojančių metalų, todėl alergiškiems žmonėms – kone vienintelis pasirinkimas. Tuo tarpu jokių bėdų su tuo neturintiems žmonėms visai nėra svarbu, auksą ar sidabrą pasirinkti.

Renkantis papuošalą su brangiais akmenimis, reikėtų neužmiršti, kad sidabro gaminiuose jie nesukuria tokios vertės, kaip auksiniuose. Ir apskritai brangakmeniai tikrų profesionalų pripažįstami tik aukso juvelyriniuose dirbiniuose.

Kaip ir visi taurieji metalai, tiek sidabras, tiek auksas žymimas atitinkama praba. Nurodytas skaičius parodo, kiek procentų tauriojo metalo yra konkrečiame gaminyje. Pavyzdžiui, 925 sidabro praba nurodo 92,50 % sidabro arba atitinkamai 585 aukso praba – 58,50 % aukso.

Kaip apsaugoti sidabro papuošalus nuo oksidacijos?

Jeigu vis dėlto nusprendėte rinktis sidabrinę grandinėlę, norėdami išvengti oksidacijos proceso, rinkitės gaminius padengtus rodžiu. Tai platinos grupei priklausantis metalas, kuris nesąveikauja su kitomis medžiagomis ir taip išlaiko puikią sidabro išvaizdą. Be to, tai itin kieta medžiaga, kuri apsaugo grandinėlę nuo dėvėjimo metu patiriamo cheminio ar mechaninio poveikio. O svarbiausia – padeda išvengti alerginių reakcijų alergiškiems žmonėms.

Tokiu būdu, pasirinkdami sidabrinę grandinėlę dengtą rodžiu, jūs turėsite puikų ir patvarų papuošalą už patrauklią kainą. Toks gaminys savo išvaizda visiškai nenusileidžia balto aukso papuošalams, tačiau galima rinktis ir kitokio atspalvio rodžio dangą. Ji gali būti ne tik sidabro balta, bet ir spalvota bei juoda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių