Baltarusijos ambasados teritorijoje šios šalies vėliavą išniekinusiems asmenims skirtos 100 eurų baudos

Asociatyvi nuotr.

Vilniaus miesto apylinkės teismas šiandien baudžiamuoju įsakymu kaltais dėl užsienio valstybės simbolių išniekinimo ir viešosios tvarkos pažeidimo pripažino du asmenis – Rusijos Federacijos ir Baltarusijos Respublikos piliečius. Teismas jiems skyrė galutines 100 eurų dydžio baudas, kurias nuteistieji turės sumokėti per 4 mėnesius.

Bylos duomenimis, š. m. vasario 27 d., prie Baltarusijos Respublikos ambasados vykstant mitingui, du vyrai peršoko ambasadą juosiančią tvorą. Neteisėtai patekę į teritoriją, jie nuplėšė prie ambasados fasado oficialiai iškabintą Baltarusijos vėliavą.

Ikiteisminį tyrimą operatyviai atliko Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, jam vadovavo Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorė.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad į Baltarusijos ambasados teritoriją neteisėtai pateko ir šiuos veiksmus atliko Rusijos Federacijos ir Baltarusijos Respublikos piliečiai.

Lietuvos Respublikos prokuratūra ir Lietuvos policija, visapusiškai palaikydama Ukrainą, prašo visų Lietuvos žmonių būti oriais ir atsakingais, vengti bet kokių provokacijų, nesibrauti į Rusijos Federacijos ir Baltarusijos Respublikos ambasadas ar konsulines įstaigas, neniekinti šių valstybių simbolių, nekurstyti neapykantos prieš kitos tautos, etnines ar kitokią žmonių grupę, vengti smurto prieš šių šalių diplomatus ir piliečius. Primename, kad tokie veiksmai yra nusikalstami, už juos Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse yra numatyta baudžiamoji atsakomybė.

LR prokuratūros informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių