Baltijos šalių investuotojų įpročiai: didžiausią riziką mėgsta lietuviai

Investuojantys lietuviai savo investicinius portfelius dažniausiai pildo pavienių įmonių akcijomis, estų tarpe, priešingai,sparčiai populiarėja investavimas į fondus, o tuo tarpu Latvijos gyventojai laikosi subalansuoto požiūrio ir investicijas į įmonių akcijas derina su diversifikuotais fondais. Šiuos Baltijos šalių gyventojų investavimo įpročius atskleidžia brokerio „Freedom24“ duomenys.

Didžiausią lietuvių investicinio portfelio dalį praeitais metais sudarė technologijų sektoriaus įmonės –juose dominavo„Tesla Motors“, „Coinbase“ (COIN) ir „Nvidia“ (NVDA) įmonių akcijos, į dešimtuką pateko vos keli fondai.  

Analizuojant 2023 m. Baltijos šalių investavimo įpročius, „Freedom24“ekspertai pastebi, jog nepaisant skirtingų prioritetų, visose trijose šalyse buvo populiarios investicijos į finansų ir technologijų sektorius. Šios srities įmonių populiarumą lemia bendros rinkos tendencijos, o tai patvirtina investuotojų reakciją į pasaulio ekonomikos įvykius ir rinkos pokyčius.

„Lietuva išsiskiria iš kitų Baltijos šalių ir užima stiprią lyderio poziciją. Matome, jog didžioji dalis investuotojų renkasi tiesiogines investicijas į technologinių įmonių akcijas ir tai rodo, jog lietuviai seka naujienas, skiria laiko patrauklių įmonių paieškai ir jų veiklos rodiklių analizei“, – pastebi Maximas Manturovas, „Freedom24“ Investicinių tyrimų skyriaus vadovas.

Skirtingai nei Lietuvoje, kaimyninėje Estijoje vyrauja priešingos tendencijos – siekdami apsidrausti nuo rinkų svyravimo rizikos, estai renkasi investavimą į fondus. Pasak ekspertų, fondų užtikrinami svertai ir minimizuojama atskirų sektorių svyravimo įtaka atitinka investuotojų norą strategiškai apsaugotisavo portfelį.

Dar kitaip savo investicinius sprendimus priima Latvijos gyventojai, kurių tarpe vyrauja labiau subalansuotas požiūris. Investiciniuose portfeliuose įmonių akcijas investuotojai derina su diversifikuotais fondais. Pasak „Freedom24“ Investicinių tyrimų skyriaus vadovo, tokie pasirinkimai rodo, kad Latvijos investuotojai teikia pirmenybę geografiniam ir tarpsektoriniam diversifikavimui.

Brokeris „Freedom24“ pristato populiariausius vertybinius popierius, kuriais aktyviausiai prekiauta Baltijos šalyse 2023 m.

Lietuva:

 1. TSLA – Tesla Motors Inc
 2. COIN Coinbase Global, Inc.
 3. NIO – NIO INC
 4. NVDA Nvidia Corporation
 5. SPRT – Support.com
 6. AI – C3.ai Inc
 7. SQQQ – ProShares UltraPro Short QQQ
 8. PACW – PacWest Bancorp
 9. LCID – Lucid Group Inc
 10. TAL – TAL Education

Estija:

 1. SOXS – DIREXION DAILY SEMICON 3X
 2. SHV – iShares Barclays Short Treasury Bond ETF
 3. NIO – NIO INC
 4. TZA – Direxion Daily Small Cap Bear 3X ETF
 5. SPXU – ProShares UltraPro Short S&P500
 6. URTY – ProShares UltraPro Russell 2000
 7. CLOV – CLOVER HEALTH INVESTMENTS CORP
 8. TSLA – Tesla Motors Inc
 9. TQQQ – ProShares UltraPro QQQ
 10. TMF – DIREXION DLY 20Y T BULL 3X

Latvija:

 1. TSLA – Tesla Motors Inc
 2. UVXY – ProShares Ultra VIX Short-Term Futures
 3. UPST – Upstart
 4. CMRX – Chimerix Inc
 5. AAPL – Apple Inc.
 6. LCID – Lucid Group Inc
 7. KWEB – KraneShares CSI China Internet ETF
 8. AFRM – Affirm Holdings Inc
 9. QS – QuantumScape Corp
 10. BB – BlackBerry Ltd

„Freedom24“ yra internetinė investavimo platforma, suteikianti prieigą prie 15 pasaulinių akcijų biržų JAV, Europoje ir Azijoje, siūlanti akcijas, ETF, obligacijas ir kitas finansines priemones. Bendrovė turi atstovybes Vokietijoje, Lenkijoje, Ispanijoje, Austrijoje, Italijoje, Nyderlanduose, Belgijoje, Bulgarijoje, Graikijoje, Prancūzijoje, pagrindinę būstinę Kipre ir netrukus planuoja atidaryti atstovybę Baltijos šalyse. „Freedom24“ priklauso NASDAQ biržoje listinguojamai „Freedom Holding Corp.“, tarptautiniam finansų konglomeratui, veikiančiam JAV, ES ir Centrinėje Azijoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių