Bearimė žemdirbystė domina vis daugiau žemdirbių – ja užsiimantys dalijasi savo žiniomis

Lauko dienose „Bearimės žemdirbystės technologijos – bearimis augalų auginimas, teoriniai ir praktiniai aspektai, nauda ir galimybės ūkiui“, vykusiose ūkininko Jono Talmanto ūkyje, daugiau kaip 70 ūkininkų buvo supažindinti su pažangiu, bearimiu augalų auginimu.

Bearimė žemdirbystė, pasak ūkininko J. Talmanto, padeda ne tik taupyti finansinius, žmogiškuosius resursus, bet ir pasiekti didesnį pelningumą.

Toks ūkininkavimo būdas be galo naudingas ir dirvožemiui. Nauda jam jau nustatyta mokslininkų, o tuo, kad sąnaudos yra mažesnės, įsitikino ne vienas žemdirbys, neariantis žemės.

Tačiau bearimė žemdirbystė reikalauja specialios įrangos, žinių ir įgūdžių. Todėl tokios lauko dienos yra naudingos kiekvienam, planuojančiam ar dar tik galvojančiam apie perėjimą prie šio ūkininkavimo būdo.

Valstybė remia tokį tvarų ūkininkavimo būdą, Žemės ūkio ministerija yra numačiusi paramos mechanizmus, pavyzdžiui, padidintos tiesioginės išmokos už tvariai naudojamos žemės hektarą. Aplinkos projektų valdymo agentūra administruoja investicinę paramą įsigyjant tiesiogines arba juostines sėjamąsias.

Šios lauko dienos – LIFE programos integruotojo projekto „Energijos efektyvumo didinimas Lietuvoje“ dalis. Reportažą apie renginį žiūrėkite čia.

Žemės ūkio ministerijos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių