• 5 gruodžio, 2021
|

Burlenčių ir jėgos aitvarų varžybose – rekordinis dalyvių skaičius

Kaitinant vasariškam karščiui penktadienį Svencelėje prasidėjusiame tarptautiniame „DFDS Seaways Baltic Cup“ ir „Formula Windsurfing European Cup“ varžybų Lietuvos etape savo jėgas išbandyti drįso rekordinis dalyvių skaičius – 77 burlentininkai ir 12 jėgos aitvarų sportininkų.

„Tai – svarbiausios buriuotojų varžybos Lietuvoje, kuriose uždirbti taškai skaičiuojami tarptautiniame reitinge“, – sakė varžybų teisėjas Robertas Gradauskas. „Tokia dalyvių gausa labai džiaugiamės. Būna taip, kad į tarptautines varžybas užsienio šalyse susirenka vos 15 dalyvių, o pas mus šiandien – beveik šimtas.“

Vienuoliktą kartą Lietuvoje rengiamos varžybos sutraukė ne tik šalies sportininkus, bet ir svečių iš Latvijos, Estijos, Lenkijos bei Rusijos. Sportininkai rungiasi keturiose klasėse: burlentininkai – „Formula“, „Raceboard“, „Techno293“, o jėgos aitvarų sportininkams numatyta olimpinė distancija „IKA-Formula Kite“.

Tarp įvairaus amžiaus dalyvių galima išvysti ir žinomų sportininkų. Tai – aukštą vietą tarptautiniame reitinge užimantis latvis buriuotojas Janis Preiss, neseniai pasaulio jėgos aitvarų čempionate dalyvavęs ir ketvirtąją vietą užėmęs lietuvis jėgos aitvarų sportininkas Viktoras Šeputa bei kiti.

Pirmąją rungtynių dieną apsunkino besikeičiantis 7–14 m/s vėjas. „Varžybos vyksta pakankamai toli nuo kranto, todėl taip greitai negalime pasikeisti burių ir kartais pakilęs vėjas gali pridaryti rimtų problemų“, – sakė geriausiai iš lietuvių „Formula“ klasėje pasirodęs Gediminas Gresevičius.

Pirmąją dieną traumų buvo išvengta, tačiau neatlaikius technikai keliems sportininkams prireikė pagalbos grįžti į krantą.

„Ekstremalus sportas yra ekstremalus“, – praeidami linkčiojo sportininkai po finišo tris dienas vykusiame „DFDS Seaways Baltic Cup“ ir „Formula Windsurfing European Cup“ varžybų Lietuvos etape. Nors paskutiniąją lenktynių dieną gamta vėl nepagailėjo idealių sąlygų buriavimui, neišvengta ir traumų, o dėl taškų sportininkai varžėsi ne tik vandenyje, bet ir reikšdami protestus krante.

Iš beveik 100 varžybose dalyvavusių sportininkų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Rusijos labiausiai nepasisekė estui burlentininkui Urmui Niinei – varžybų trasoje susidūręs su kitu buriuotoju jis susilaužė ranką ir turėjo baigti lenktynes. Tačiau į ligoninę sportininkas neišskubėjo – jis dar norėjo pareikšti protestą dėl incidento. „Mane į krantą partempė gelbėtojų valtis, o čia ranką susitvarstyti padėjo kitas buriuotojas iš Lietuvos. Jis ne mane pirmą gelbėjo, panašios traumos burlenčių sporte pakankamai dažnos“, – sakė estas Urmas Niine.

Vis dėlto ne vien estas turėjo pretenzijų su juo susidūrusiam sportininkui. Tiesą sakant, norinčių pareikšti protestus nusidriekė visa eilė. Dažniausiai sportininkai reiškia pretenzijas vieni kitiems dėl elgesio varžybų trasoje ir taisyklių pažeidimo. Pavyzdžiui, jei du buriuotojai susidūrė, krante aiškinamasi, kas dėl to kaltas, o teisėjų sprendimas gali lemti ir galutinės rezultatų lentelės pakitimus.

Sportininkai varžėsi keturiose klasėse. „IKA-Formula Kite“ klasėje pergale džiaugėsi lietuvis jėgos aitvarų sportininkas Viktoras Šeputa. Nuo pat rungtynių pradžios pirmavusio lietuvio nesugebėjo pavyti nei estas Madis Kallas, nei trečioje vietoje likęs Mindaugas Mockevičius. „Formula“ klasėje, kaip ir pernai nepavejamas buvo latvis Janis Preiss. Antrąją vietą pelnė lenkas Filip Korczycki, o trečiąją – estas Martin Ervin. Tarp „Raceboard“ klasės prizininkų vėl buvo galima išvysti lietuvį – trečiąją vietą pelnė kaunietis Darius Daraška, Ji aplenkė patyrusi burlentininkė latvė Ilona Grinberga, o pirmąją vietą iškovojo taip pat latvis Guntars Rozenbergs. Jauniausių dalyvių klasėje „Techno293“ pirmoji vieta atiteko pirmą kartą varžybose plaukusiai Latvijos sportininkei Ketijai Birzulei.

Visą savaitgalį Svencelėje įsikūrę varžybų dalyviai ir organizatoriai džiaugėsi, kad gamta nepagailėjo nei vėjo, nei saulės. Pirmąją dieną pūtęs permainingas 7–14 m/s vėjas šeštadienį nurimo iki 6–8 m/s, o kartais krito net iki 3 m/s. Paskutiniąją dieną dalyviai varžėsi pučiant pastoviam 7–8 m/s vėjui.

Vienuoliktą kartą organizuojamos „DFDS Seaways Baltic Cup“ ir „Formula Windsurfing European Cup“ yra vienintelės varžybos Lietuvoje, kurių rezultatai įtraukiami skaičiuojant pasaulinį buriuotojų ir jėgos aitvarų sportininkų reitingą. Varžybas Lietuvoje organizuoja VšĮ „Ekstremalus sportas“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių